لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ یک روش غیر جراحی برای بهبود ظاهر بینی است. در این روش از نخ های قابل جذب ساخته شده از موادی مانند پلی دیوکسانون (PDO) یا پلی گلیکولیک اسید (PGA) استفاده می شود. این نخ ها به زیر پوست بینی وارد می شوند و سپس با استفاده از یک سوزن کوچک به یکدیگر کشیده می شوند. این کار باعث می شود که بینی صاف تر، باریک تر یا زاویه دار تر به نظر برسد.

لیفت بینی با نخ

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان برداشتن زگیل ، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اگر از فرم بینی خود راضی نیستید، می توانید لیفت با نخ انجام دهید. در میان انواع روش های لیفت بینی، لیفت با نخ یک شیوه جدید و ایمن، اما بازگشت پذیر است که به بهتر شدن فرم بینی کمک می کند.

در روش لیفت با نخ که یک روش غیر جراحی است، تیغه و نوک بینی و یا هر دو قسمت کشیده می شود تا بینی صاف شود. لیفت با نخ می تواند برجستگی روی تیغه ی بینی را نیز رفع کند.

البته، در زمان لیفت بینی با نخ از بی حسی موضعی استفاده می شود تا درد کاهش یابد. همچنین، کل فرایند درمان تقریبا 30 دقیقه به طول خواهد انجامید. 

بنابراین، پیش از شروع فرایند لیفت، بینی را استریل می کنند و سپس از بی حس کننده استفاده می شود. در ادامه، بر روی بینی یک نقطه ی ورود در نظر گرفته خواهد شد تا بدین ترتیب، نخ ها در راستای تیغه ی بینی قرار بگیرند.

در پایان محل درمان بخیه زده می شود که تعداد بخیه ها بسته به نتایج مورد انتظار و فرم بینی می تواند متفاوت باشد.

اثر لیفت با نخ بلافاصله پس از فرایند درمان قابل مشاهده است و همین که پزشک متخصص کشیدگی مورد نیاز نخ ها را تنظیم کرد، بافت های زیرین فشرده شده و لیفت بینی انجام می شود. لیفت با نخ می تواند فرم، زاویه و تیغه بینی را تغییر دهد.

همچنین، نخ های مخصوص لیفت بینی که به آن ها MINT Tip Thread گفته می شود، اکثرا خاردار بوده تا در جای خود ثابت بمانند. بنابراین نخ ها به بافت زیرین می چسبند و باعث کشیده شدن پوست می شوند.

به عبارتی، نقش نخ های لیفت را می توان به مانند داربست یا اسکلت بدن در نظر گرفت. لذا، نخ ها به فرم دهی بینی کمک کرده و نتایج مورد نظر حاصل می شوند.

لیفت بینی با نخ نسبت به جراحی بینی بسیار ارزان تر است و نخ ها از ماده ای غیر آلرژیک که قابل جذب و زیست تخریب پذیر هستند، ساخته می شوند. لذا، به مرور زمان جذب بدن خواهند شد.

انواع روش لیفت بینی با نخ 

لیفت بینی به روش های مختلف انجام می شود؛ بنابراین برای بهبود فرم بینی می توان از روش های لیفت بینی با تزریق ژل، لیفت بینی با لیزر، لیفت بینی با رادیو فرکانسی، لیفت بینی با پروتز بینی و لیفت با نخ استفاده کرد.

در این میان، لیفت با نخ به عنوان روشی ایمن مورد توجه بسیاری است. اما دقت داشته باشید که، این روش می تواند با نخ های متفاوتی انجام شود و در دوام نتایج لیفت با نخ، نوع نخ استفاده شده، تاثیر بسزایی دارد. 

به طور کلی، پزشک نخ های لیفت بینی را با توجه به بافت سطحی، طول نخ و مدت زمان جذب شان به شخص پیشنهاد می کند. لذا، انواع روش لیفت بینی با نخ می تواند با توجه به نوع نخ تعیین شود.

همچنین، ماندگاری و دوام نخ ها 6 الی 24 ماه است و پس از آن نخ ها جذب بدن شده و اثرات آن به مرور از بین خواهند رفت. البته، نخ هایی که قابلیت جذب ندارند از پلی پروپیلن ساخته می شوند؛ لذا این نوع نخ ها توسط بدن جذب نخواهند شد.

انواع لیفت بینی با نخ

ماندگاری نخ های استفاده شده در لیفت بینی به صورت زیر می باشد:

  • نخ پلی دیوکسانون: این نوع نخ های لیفت بینی بعد از حدود 6 ماه جذب بدن خواهند شد.
  • نخ پلی ال لاکتیک اسید (PLLA): این نوع نخ های لیفت بینی بعد از حدود 12 ماه جذب بدن می شوند.
  • نخ پلی کاپرولاکتون (PCA): اثر لیفت بینی با نخ های پلی کاپرولاکتون می تواند طولانی تر باشد و پس از حدود 24 ماه این نوع نخ ها جذب بدن خواهند شد. 

همچنین، نخ ها دارای بافت های متفاوتی هستند که برای داشتن نتایجی مطلوب از فرایند لیفت بینی با نخ باید به این موضوع نیز توجه داشت. البته، گاهی پزشکان از نخ های ترکیبی برای لیفت بینی استفاده می کنند.

نخ های مورد استفاده برای لیفت بینی اکثرا از انواع زیر می باشند:

  • نخ های خاردار یک جهته: خارها در این نوع نخ های لیفت، فقط از یک جهت هستند.
  • نخ های خاردار دو جهته: خارها در این نوع نخ های لیفت، از دو جهت هستند؛ به همین دلیل نخ ها در بافت بهتر قفل شده و ثبات بیشتری دارند؛ چرا که خارها از حرکت نخ ها جلوگیری می کنند. همچنین بر اثر سایش در بافت های زیرین کلاژن سازی و ترمیم ناحیه تحت درمان رخ خواهد داد. لذا، نخ های خاردار دو جهته گزینه ای مناسب برای لیفت بینی با نخ می باشند.
  • نخ های غیر خاردار: این نوع نخ ها دارای بافتی صاف هستند و اغلب برای نواحی که پوست نازکی دارند، استفاده می شوند. نخ های غیر خاردار دارای دو نوع مارپیچی و تک رشته ای می باشند.

لیفت بینی استخوانی با نخ 

با کمک لیفت بینی استخوانی با نخ می توان ظاهر بینی خود را تغییر داد. در این روش پزشک با استفاده از نخ هایی بسیار ظریف و ثابت کردن و کشیدن آن ها، فرم بینی را بهبود می بخشد.

لیفت بینی استخوانی با نخ بدون درد است؛ چرا که پیش از فرایند درمان از داروهای موضعی بی حسی استفاده می شود.

البته با این که می توان با استفاده از روش لیفت با نخ ظاهر بینی را بهبود بخشید، اما در صورتی که نیاز به تغییراتی در فرم استخوان بینی باشد و یا بینی دچار شکستگی شده باشد، این روش کاربرد نخواهد داشت. به طور کلی، لیفت بینی با نخ برای بینی های استخوانی توصیه نمی شود.

در مجموع، لیفت بینی استخوانی برای افرادی که دچار مشکلاتی در بینی نظیر فرورفتگی پشت بینی، قوز بینی و افتادگی نوک بینی هستند و یا این که پره های بینی شان پهن است، مناسب می باشد.

همچنین، اگر عمل جراحی بینی را به تازگی انجام داده و باز خواستار تغییراتی جزئی در بینی باشید، می توانید از روش لیفت بینی استخوانی با نخ استفاده نمایید.

لیفت بینی استخوانی

لیفت بینی گوشتی با نخ 

آیا لیفت بینی با نخ برای انواع بینی های گوشتی کاربرد دارد؟ بینی های گوشتی به دسته ای از بینی ها می گویند که میزان گوشت از میزان استخوان در بینی بیشتر باشد. این دسته از بینی ها دارای پوستی کلفت تر و ضخیم تر هستند و نوک بینی پهن است.

معمولا جراحی بینی های گوشتی از بینی های استخوانی دشوارتر است و احتمال بازگشت نتیجه عمل ودفرمه شدن ظاهر بینی بیشتر می باشد. لذا، عمل بینی گوشتی بسیار ریسکی است. به همین خاطر می توان از لیفت بینی گوشتی با نخ استفاده کرد.

به طور کلی، لیفت بینی گوشتی اغلب بدون جراحی انجام می شود که یکی از روش های غیر جراحی لیفت بینی گوشتی با استفاده از نخ است. در روش لیفت بینی با نخ، با کمک نخ های لیفت، نوک بینی به بالا کشیده می شود تا فرم آن بهبود یابد.

برای بهبود فرم بینی به کمک نخ های لیفت، نخست بینی بی حس می شود و سپس نخ های قابل جذب در زیر پوست جاسازی خواهند شد تا به کمک این نخ ها بینی کشیده و به سمت بالا لیفت شود. 

نخ های لیفت بینی کاملا با پوست انسان سازگارند، بنابراین در متقاضیان لیفت بینی گوشت با نخ عوارضی ایجاد نخواهند کرد.

لیفت بینی گوشتی

آیا لیفت بینی با نخ دائمی است؟

آیا لیفت بینی  با استفاده از نخ نتایج دائمی به همراه دارد؟ لیفت بینی با استفاده از نخ با این که روشی ایمن و با عوارض جانبی کم است، اما روشی دائمی نیست. اما چرا؟

همان گونه که ذکر شد، در لیفت با نخ از نخهای قابل جذب استفاده می شود که پس از مدتی جذب بدن می شوند، لذا به مرور نخ ها تاثیرات خود را از دست خواهند داد.

ماندگاری نخ ها بستگی به نوع نخ دارد و دوام لیفت بینی با نخ معمولا حدود یک الی دو سال است. البته در صورتی که نه ماه پس از انجام درمان، فرایند لیفت را مجددا تکرار کنید، نتایج ماندگارتری دریافت خواهید کرد.

سوالات متداول در مورد لیفت بینی با نخ

نخ های لیفت بینی از مواد مختلفی ساخته می شوند، اما رایج ترین آنها پلی دی اکسانون (PDO)، پلی گلیکولیک اسید (PGA) و پلی لاکتیک اسید (PLA) هستند. این مواد زیست سازگار و زیست تخریب پذیر هستند، به این معنی که برای بدن بی خطر بوده و پس از مدتی به طور طبیعی جذب می شوند. نخ های PDO و PGA نتایج لیفت کوتاه مدت تا متوسط ​​را ارائه می دهند، در حالی که نخ های PLA نتایج لیفت طولانی مدت تری را ارائه می دهند.
انتخاب نوع نخ لیفت بینی به عوامل مختلفی از جمله سن، نوع پوست و ناحیه ای که می خواهید لیفت کنید بستگی دارد. پزشک شما می تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.
ماندگاری لیفت بینی با نخ به عوامل مختلفی از جمله نوع نخ، کیفیت پوست و مراقبت های پس از عمل بستگی دارد. به طور کلی، نتایج لیفت نخ بینی بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند. نخ های PDO و PGA که رایج ترین نوع نخ های لیفت بینی هستند، معمولاً نتایج لیفت کوتاه مدت تا متوسط ​​را ارائه می دهند. این نخ ها پس از حدود 6 تا 12 ماه جذب می شوند.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *