پی آر پی مو

ریزش مو می ‌تواند یک اتفاق نا امید کننده و ناراحت‌کننده برای تمام افراد اعم از مرد و زن باشد. نازک شدن مو یا ریزش مو سبب ایجاد تغییر چشمگیری در ظاهر افراد می ‌شود. از همین رو، تعداد زیادی از افراد در مواجهه با این مشکل به دنبال راه ‌حلی برای درمان ریزش مو های خود می‌گردند. پی آر پی مو یکی از مدرن‌ ترین و جدید ترین متد‌ های درمانی برای افزایش تراکم موهای سر و ترمیم موها است.

پی آر پی مو​

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان پی آر پی مو ، فرم زیر را پر کنید

نوبت دهی خدمات

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درمان پی آر پی مو (پلاسمای غنی از پلاکت) یک روش پزشکی است که شامل استفاده از خون خود بیمار برای بهبود و بازسازی بافت است. این فرآیند شامل گرفتن خون از بیمار و پردازش آن در یک سانتریفیوژ برای متمرکز کردن پلاکت‌ها است. سپس پلاسمای غنی از پلاکت به‌دست‌آمده به بدن بیمار، معمولاً در ناحیه‌ای که نیاز به درمان دارد، تزریق می‌شود. PRP اغلب برای درمان آسیب‌های تاندون‌ها، عضلات و رباط‌ها و همچنین برای کمک به بهبود شکستگی‌های استخوان استفاده می‌شود. اماا این روش همچنین در درمان ریزش مو و جوانسازی پوست نویدبخش بوده است. پی آر پی مو به طور کلی ایمن در نظر گرفته می‌شود و حداقل عوارض جانبی دارد.

دلایل علمی اثر بخشی پی آر پی در جلوگیری از ریزش مو

پلاسما قسمت مایع خون است که از پروتئین و آب ساخته شده است که به گلبول‌های قرمز و سفید خون و همچنین پلاکت‌ ها اجازه می‌دهد به وسیله جریان خون حرکت کنند. پلاکت نوعی سلول خونی بوده که سبب لخته شدن خون می ‌شود. پلاکت‌ ها نقشی اساسی در بهبود ریزش مو دارند. به همین خاطر پزشکان دریافتند که پلاسمای غنی از پلاکت PRP می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود آسیب‌ های تاندونی، جراحات، آسیب های عضلانی، مفاصل و حتی پوست و مو داشته باشند.

تزریق پی آر پی مو

استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت در تزریق پی آر پی

زمانی که پلاکت ‌ها در ناحیه درمان قرار گرفتند، فاکتور های رشد را آزاد کرده و سبب ترمیم و رشد سلول‌ها می‌گردند. روند بهبودی بدن در اثر این اتفاقات، تحریک شده و سریع‌تر انجام می‌شود. بنابراین در پاسخ به سوال PRP مو چیست، می توان گفت که یک متد درمانی کلینیکال است که در آن پلاسمای غنی از پلاکت را برای درمان رشد مجدد مو ها، افزایش قطر و تراکم مو ها همچنین جلوگیری از ریزش آن‌ به پوست سر تزریق می‌کنند.

هزینه پی آر پی مو

هزینه پی آر پی مو (پلاسمای غنی از پلاکت) بسته به عوامل مختلفی از جمله مکان، مرکز پزشکی و منطقه خاص تحت درمان می‌تواند متفاوت باشد. در ایالات متحده، هزینه درمان PRP می‌تواند از چند صد تا چند هزار دلار در هر جلسه متغیر باشد. به طور معمول، درمان PRP تحت پوشش بیمه نیست، زیرا یک روش انتخابی یا زیبایی در نظر گرفته می‌شود.

هزینه درمان PRP نیز می‌تواند به تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی داشته باشد. برخی از بیماران ممکن است به جلسات متعدد در طی چند ماه نیاز داشته باشند که می‌تواند هزینه کلی درمان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. علاوه بر این، برخی از مراکز پزشکی ممکن است برای بیمارانی که تصمیم به انجام جلسات متعدد دارند، بسته‌ها یا تخفیف‌هایی ارائه دهند.

برای بیماران مهم است که تحقیقات خود را انجام دهند و با ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود مشورت کنند تا تعیین کنند آیا درمان PRP برای آن‌ها مناسب است یا خیر و درک روشنی از هزینه‌های مربوط به این روش به دست آورند. بیماران همچنین باید از خطرات احتمالی و عوارض جانبی مرتبط با درمان آگاه باشد.

ماندگاری پی آر پی مو چقدر است؟

مدت زمان اثرات درمان PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) بسته به هر بیمار و ناحیه تحت درمان می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که در طی چند هفته تا چند ماه پس از عمل، بهبود‌های اولیه را با بهبودی مداوم در طول زمان مشاهده کنند. از نظر طول عمر اثرات، مطالعات نشان داده است که مزایای درمان PRP بسته به بیمار و شرایط خاص تحت درمان می‌تواند از چند ماه تا چندین سال ادامه یابد. به عنوان مثال، بیماران مبتلا به آسیب‌های مزمن تاندون ممکن است تا دو سال پس از درمان PRP تسکین درد و بهبود عملکرد را تجربه کنند.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که اثرات درمان PRP دائمی نیست و برخی از بیماران ممکن است برای حفظ مزایای درمان نیاز به جلسات نگهدارنده داشته باشند. علاوه بر این، عوامل سبک زندگی مانند رژیم غذایی، ورزش و سیگار کشیدن می‌توانند بر طول مدت اثرات درمان PRP تأثیر بگذارند. توجه به این نکته نیز ضروری است در حالی که درمان PRP نتایج‌امیدوارکننده‌ای را در مطالعات بالینی نشان داده است، تحقیقات بیشتری برای درک کامل اثرات بلندمدت و خطرات احتمالی مرتبط با این روش مورد نیاز است. بیماران باید با ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود مشورت کنند تا تعیین کنند آیا درمان PRP برای آن‌ها مناسب است یا خیر و درک روشنی از مزایا و خطرات احتمالی این روش به دست آورند.

سوالات متداول پی آر پی مو

آیا تزریق پی آر پی مو درد دارد؟

به اندازه تزریق سوزن‌های نازک آن برای مراجعه کننده درد دارد که قابل تحمل است و اگر بی حسی زده شود که فاقد درد است.

آیا تزریق پی آر پی از ریزش مو جلوگیری می‌کند؟

بله در این مقاله شما می‌توانید دلایل علمی آن را ملاحظه کنید.

چه شرایطی را می‌توان با PRP درمان کرد؟

درمان PRP نتایج‌امیدوارکننده‌ای را در درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها از جمله استئوآرتریت، آسیب‌های مزمن تاندون، کشیدگی عضلات و رگ به رگ شدن رباط نشان داده است. همچنین برای کمک به بهبود شکستگی‌های استخوان و درمان ریزش مو و جوانسازی پوست استفاده شده است. با این حال، اثربخشی درمان PRP می‌تواند بسته به هر بیمار و شرایط خاص تحت درمان متفاوت باشد.

آیا درمان پی آر پی دردناک است؟

درمان PRP معمولاً توسط اکثر بیماران به خوبی تحمل می‌شود و یک روش کم تهاجمی در نظر گرفته می‌شود. بیماران ممکن است مقداری ناراحتی یا درد خفیف را در محل تزریق تجربه کنند، اما معمولاً می‌توان آن را با مسکن‌های بدون نسخه کنترل کرد. در برخی موارد، ممکن است از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه قبل از تزریق استفاده شود. بیماران باید با ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود مشورت کنند تا تعیین کنند که آیا درمان PRP برای آن‌ها مناسب است یا خیر و درک روشنی از خطرات و خطرات بالقوه به دست آورند.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای