لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یک روش غیر جراحی است که از نخ های قابل جذب برای بالا بردن و فرم دادن به ابروها استفاده می کند. این روش معمولاً بدون بیهوشی انجام می شود و نتایج آن معمولاً فوری قابل مشاهده است.

لیفت ابرو

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان برداشتن زگیل ، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

انواع نخ‌های لیفت ابرو

نخ های پلی دیوکسانون (PDO)

نخ های PDO قدیمی‌ترین نخ لیفت هستند که معمولا برای بخیه‌های جراحی استفاده می‌شوند. این رشته ها از پلی دیوکسانون (PDO) ساخته شده‌اند، یک پلیمر مصنوعی بی‌رنگ، ضد حساسیت و سازگار با بدن که 100٪ قابل جذب است. رشته‌های پلی دیوکسانون معمولا بین 6 الی 8 ماه جذب بدن می‌شوند. نخ پلی دیوکسانون و تمام انواع نخ‌های دیگر معمولاً دارای طول‌ها، شکل‌ها و ضخامت‌های مختلفی هستند. چرخ دنده‌های آن‌ها نیز در جهات مختلف مانند چند جهته، دو طرفه یا مارپیچ برای استفاده‌های مختلف قرار می‌گیرند. همچنین نخ‌هایی بدون دندانه وجود دارند که فقط به ایجاد اثرات حجم‌دهنده کمک می‌کنند و خطوط و چین‌های کلی صورت را کاهش می‌دهند. آنها فیبروبلاست‌ها را برای افزایش تولید کلاژن در ناحیه مورد نظر تحریک می‌کنند و ثابت شده است که استفاده ازآن‌ها بسیار ایمن هستند. نواحی درمان شده با این روش عبارتند از: ابروها، گونه ها، گردن و شقیقه. این نخ ها در ناحیه تحت درمان قرار می‌گیرند وخارها وقتی وارد بافت پوست شده، یک ساختار حمایتی تشکیل می‌دهند که بافت آویزان را بلند می‌کند.

سه نوع اصلی از رزوه‌های PDO استفاده می‌شود: رزوه‌های تک، چرخ‌دنده و پیچ. نخ های مونو که بدون خار و صاف هستند، عمدتاً پوست را سفت می‌کنند و مقدار کمی لیفت ایجاد می‌کنند. آنها معمولاً در ترکیب با سایر انواع نخ استفاده می‌‌شوند یا به نقطه‌ای از صورت یا پوست سر متصل می‌شوند. نخ‌های دندانه دار معمولاً دارای خار هایی هستند که روی پوست قلاب می‌شوند تا از بافت‌های افتاده پوست حمایت کنند و آن‌ها را بلند کنند. رزوه های پیچ معمولاً یک یا دو نخ خاردار در هم تنیده در اطراف سوزن دارند تا حجم خوبی را برای نواحی فرورفته پوست فراهم کنند. آنها با تحریک تولید کلاژن در اطراف نخ‌ها و خارها بازیابی حجم کمک می‌کنند و بافت کلی و کشسانی پوست را بهبود می‌بخشند و در نتیجه باعث جوانسازی طبیعی ناحیه مورد نظر می‌شوند.

نخ PDO

نخ های پلی لاکتیک اسید (PLA).

نخ‌های پلی لاکتیک اسید (PLA) از یک پلیمر زیست سازگار ساخته شده است که از اسید لاکتیک مشتق شده است. از این نخ به عنوان بخیه‌های ارتوپدی هم استفاده می‌شود. نخ‌های پلی لاکتیک اسید (PLA) باعث افزایش حجم کلی نواحی افتاده می‌شوند و با استفاده از مخروط‌ها وچسبیدن به بافت، حجم از دست رفته را به ناحیه مورد نظر باز می‌گرداند. مانند نخ‌های PDO، نخ‌های PLA نیز قابل جذب هستند، با این حال، در مقایسه با نخ های PDO، زمان بیشتری برای بازسازی کلاژن نیاز دارند.

نخ لیفت

 

نخ های پلی کاپرولاکتون (PCA)

رزوه‌های PCA را می‌توان جدیدترین نوع رزوه‌های مورد استفاده در لیفت با نخ در نظر گرفت. رزوه‌های کاپرولاکتون کاملا  قابل جذب هستند.

در فرآیند تجزیه، نخ، مولکول‌هایی با وزن مولکولی کوچک تولید می‌کند که به نوبه خود باعث تولید کلاژن و اسید هیالورونیک توسط پوست می‌شود. این منجر به تولید کلاژن برای مدت زمان طولانی‌تری نسبت به نخ های PDO و PLA می‌شود. همانطور که واکنش فیبروتیک را تحریک می‌کنند، حتی پس از باز جذب نیز تولید کلاژن در پوست را تحریک می‌کنند. این کار باعث سفت شدن پوست می‌شود و عمل لیفت و کشش ادامه می‌یابد و از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند. نخ پلی کاپرولاکتون با  مرطوب‌تر، شاداب‌تر و سفت‌تر کردن پوست، ماندگاری بالاتری هم دارد. 

هر نوع نخ برای عملکرد خاصی مناسب است. نخ‌های PDO در جابجایی و احیای پوست بهتر عمل می‌کنند، در حالی که نخ‌های PLA و PCA در بلند کردن و لیفت  قسمت‌های آویزان عملکرد بهتری دارند.

نخ لیفت

لیفت ابرو با نخ کاگ 

لیفت با نخ کاگ ( پلی دیوکسانون ) یک متد پیشرفته  و کارآمد برای رفع افتادگی پلک و بالا کشیدن و لیفت ابرو است. لیفت ابرو با نخ کاگ، با تولید کلاژن باعث احیا و بازسازی و جوانسازی پوست می‌شود. نتیجه لیفت ابرو با نخ ، معمولا بعد از 6 ماه خود را نشان ‌می‌دهد. همانطور که قبلا اشاره ‌شد نخ کاگ کاملا جذبی است. در این روش، ابتدا قسمت مورد نظر را بی حس می‌کنند. در مرحله بعد نخ کاگ را به وسیله کانولا یا سوزن در زیر پوست ناحیه مورد نظر قرار می‌دهند. این فرایند تقریبا 30 دقیقه زمان می‌برد. 

نخ‌های کاگ، نخ های قابل تجزیه‌ای هستند که زیر پوست قرار داده شده و منجر به سفت شدن آن می‌شود.. دوره بهبودی با توجه به سن، نوع پوست معمولا 2 الی 3 روز ممکن است، طول بکشد. نتایج لیفت ابرو بعد از 6 ماه خود را نشان می‌دهد و گاهی 2 الی 3 ماندگاری دارد.

نخ لیفت

لیفت ابرو با نخ سیلوئت

لیفت ابرو با نخ سیلوئت یکی دیگر از روش‌های غیر جراحی لیفت ابرو است که با کمک به جوانسازی و احیای پوست ،شلی و افتادگی پوست را برطرف می‌کند و با تولید کلاژن و لیفت بافت پلک و قسمت زیر و بالای ابرو، ابرو را بالا می‌کشد.

این نخ از تعداد زیادی مخروط ریز تشکیل شده است که باعث بالا رفتن و لیفت بافت صورت می‌شود. نخ سیلوئت هم جز نخ‌های کاملا جذبی است. این نخ در فرایند جذب شدن به پوست باعث تحریک کلاژن طبیعی می‌شود و بافت پوست را کاملا سفت می‌کند. استفاده از این نخ کاملا ایمن و بدون خطر است. نتایج لیفت با نخ سیلوئت معمولا سه ماه بعد از استفاده قابل مشاهده است. نمی توان گفت که نتیجه کاملا دائمی دارد اما دارای ماندگاری دو ساله است. به لحاظ هزینه نسبت به روش‌های جراحی مقرون به صرفه‌تر است و عوارض کمتری نسبت به جراحی دارد.

هیچ محدودیتی برای استفاده از این نخ برای افراد مختلف وجود ندارد. این روش بویژه برای افراد 40 سال به بالا با افتادگی سطح متوسط بسیار مناسب است.

نخ لفیت

لیفت ابرو با نخ خاردار

نخ خاردار جز قدیمی‌ترین نخ‌هایی است که برای زیبایی و لیفت نواحی مختلف صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. بافت این نخ به گونه‌ای است که دارای خارهای ریزی است. این خارها با فرورفتن در بافت پوست، باعث بهبود عملکرد این نوع نخ در لیفت ابرو و پوست می‌شود. در این روش ابتدا ناحیه مورد نظر را بی حس می‌کنند، سپس پزشک متخصص با کانولا یا سوزن نخ را زیر پوست قسمت مورد نظر تعبیه می‌کند. در مرحله بعد سوزن و کانولا را به آرامی از زیر پوست خارج می‌کند و نخ خاردار را در جهت مورد نظر می‌کشد. این نخ‌ها هم جذبی هستند و با تحریک و کلاژن سازی باعث جوانسازی پوست می‌شوند. 

انجام این فرایند احتمالا 30 الی 45 دقیقه طول بکشد. این نخ طی 6 الی 9 ماه بعد به طور کامل جذب می‌شود. اثرات آن از 1 الی 3 سال ماندگاری دارد. این روش لیفت ابرو بی خطر و دارای عوارض جانبی خفیفی مانند قرمزی و تورم ناچیز در پوست ناحیه لیفت، به مدت 1 الی 2 روز است. این عوارض معمولا در همان چند روز اول از بین می‌رود.

نخ لیفت

لیفت ابرو با نخ کلاژن ساز

نخ‌‌های کلاژن ساز (که به نخ‌های مونو هم معروف هستند) جز با کیفیت‌ترین نخ‌های لیف ابرو محسوب می‌شوند. مدت زمان جذب این نخ‌ها، معمولا 2 الی 3 هفته است. این نخ‌ها وقتی به لایه درم پوست می‌رسند، فیبروبلاست‌های  این لایه را تحریک می‌کنند. تحریک فیبروبلاست‌ها باعث ایجاد بافت ترمیمی سرشار از کلاژن و الاستین می‌شود. در این روش به هیچ عنوان ردی از خود نخ‌ها برجای نمی‌ماند. در واقع این نخ‌ها با ساختن یک بافت سفت و محکم یه جای بافت شل پوست باعث لیفت ناحیه ابرو می‌شوند.

این روش محدودیت خاصی برای افراد مختلف ندارد و همه کسانی که دچار افتادگی و شلی پلک هستند، می‌تواند برای لیفت و احیای پوست ناحیه ابروی خود از آن استفاده کنند. این نخ‌ها معمولا 6 الی 8 بعد از استفاده به طور کامل جذب پوست می‌شوند. میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ کلاژن ساز حدود 2 سال است. برای ماندگاری دائمی می‌توانید فرایند را هر سال انجام دهید.

لیفت ابرو با نخ کلاژن ساز معمولا عارضه جدی ندارد. مانند سایر روش‌ها ممکن است در یکی دو روز اول ورم و قرمزی خفیفی داشته باشید که معمولا بعد 24 الی 48 به طور کامل برطرف می‌شود.

از نخ کلاژن انتظار معجزه نداشته باشید چون روش‌های لیفت در کنار هم موثر هستند و قرار نیست یک دفعه همه مشکلات چهره شما با یک اقدام زیبایی رفع شود.

لیفت ابرو با نخ pdo 

نخ های خاردار یا PDO (پلی دی اکسان) ،نوعی از نخ‌های کلاژن ساز است که برای لیفت ناحیه ابرو استفاده می‌شود. ساختار این نخ به گونه‌ای است که روی بدنه خارجی‌شان در هر دو طرف دارای خارهای ریزی است. این خارها از جنس خود نخ است و کاملا جذبی می‌باشند. این خارج باعث می‌شود که نخ کاملا جذب بافت پوست شود و بتوان به وسیله آن پوست را در جهت دلخواه بالا کشید. در واقع نخ لیفت PDO ، که به آن نخ لیفتینگ هم می‌گویند، با تغییر در بافت پوست و نفوذ در عمق پوست، آن را احیا و لیفت می‌کند. 

استفاده از نخ pdo، برای افرادی که تمایل دارند بدون جراحی  و دردسر جای زخم و بخیه، ابرو خود را لیفت کنند، بسیار مناسب است. اثر بخشی این روش بعد از مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده است. فرایند انجام این روش، به این صورت است که پزشک، ابتدا پوست ناحیه ابرو را بی حس کرده و با سر کانولا یا سوزن کوچکی، نخ را در قسمت مورد نظر به عمق پوست وارد کرده و در جهت دلخواه می‌کشد تا ابرو را لیفت کند. ماندگاری این روش حدود 1 الی 3 سال است. مزیت مهم این روش این است که نتیجه آن بسیار زیبا و طبیعی جلوه می‌کند.

ماندگاری لیفت ابرو با نخ

ماندگاری لیفت ابرو با نخ، به عوامل مختلفی بستگی دارد. سن افراد، نوع پوست، نوع نخ، مهارت پزشک، مراقبت های بعد از عمل و…از جمله عوامل تاثیرگذار در ماندگاری لیفت ابرو با نخ است. براساس مطالعات انجام شده روی افرادی که اقدام به لیفت ابرو با نخ کرده‌اند، میزان ماندگاری این روش بین 6 الی 16 ماه گزارش شده است. البته این زمان قطعی نیست و همانطور که قبلا گفته شد، در مورد هرکس می‌تواند نتایج متفاوتی داشته باشد. برای برخی افراد ممکن است مدت ماندگاری بالاتر و برای برخی ماندگاری کمتری داشته‌باشد.  

هزینه لیفت ابرو 

هزینه لیفت ابرو با نخ، با توجه به نوع نخ مورد استفاده متفاوت است. هزینه لیفت ابرو در سال ۱۴۰۲ در تهران، بر اساس نخ استفاده شده از ۹۵۰٫۰۰۰ تومان الی ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان می‌باشد و قیمت بهترین نخ لیفت ابرو یعنی نخ لیفت آمریکایی سیلوئیت جفتی ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‌باشد. آخرین نرخ انواع نخ لیفت ابرو را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نوع نخ 

قیمت(تومان)

نخ لیفت کاگ سه بعدی کره ای

95000

نخ لیفت کاگ شش بعدی کره ای

1200000

نخ لیفت مولدینگ کره ای

1500000

نخ لیفت مولدینگ سیلوئت آمریکایی

12000000

آیا لیفت ابرو با نخ دائمی است

لیفت ابرو یک جراحی زیبایی است که معمولا برای درمان افتادگی یا شیار ابروها استفاده می‌شود. این عمل همچنین می‌تواند برای کاهش چین و چروک‌هایی که در سرتاسر پیشانی و روی پل بینی ایجاد می‌شود انجام شود. لیفت ابرو همچنین می‌تواند ابروها را بالا ببرد تا ظاهری بشاش‌تر و جوان‌تر داشته باشید.

عمل جراحی لیفت ابرو معمولاً حدود 1 الی 2 ساعت طول می‌کشد. پس از لیفت ابرو، ممکن است پیشانی شل بسته شود تا به کاهش تورم کمک کند. همچنین می‌توان یک لوله کوچک در امتداد محل برش قرار داد تا به تخلیه خون و مایعات اضافی کمک کند. با بهبودی برش‌ها، ممکن است کمی خارش و بی‌حسی در آن ناحیه داشته باشید. اگر برش‌ها با باند پوشانده شوند، جراح شما معمولاً پس از چند روز آن را بر می‌دارد. بخیه‌ها معمولاً در عرض یک هفته پس از جراحی برداشته می‌شوند.

اگر چه عمل لیفت ابرو نسبت به سایر روش‌های لیفت ابرو دوام بیشتری دارد، اما باید این را به خاطر داشته باشید، که اثر آن دائمی نیست و ممکن است به مرور زمان اثر آن از بین برود.

سوالات متداول در مورد لیفت ابرو با نخ

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *