لیفت شکم با نخ

افتادگی پوست در ناحیه معده یکی از شایع ترین نگرانی های پوستی است که به طور طبیعی به خاطر تعدادی از عوامل مانند بارداری، کاهش و افزایش سن رخ می دهد. با توجه به این موضوع و نگرانی های زیادی که بیماران در مورد شکل ظاهری شکم خود دارند، پزشکان و متخصصان به دنبال راهی هستند که بتوانند این افتادگی را از بین ببرند. یکی از بهترین راهکارها برای مقابله کردن با این مشکل پوستی، لیفت شکم با نخ می باشد.

عکس شکم صاف و تخت - لیفت شکم با نخ

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان لیفت شکم با نخ ، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

لیفت شکم با نخ چیست؟

در پاسخ به اینکه لیفت شکم با نخ چیست باید گفت لیفت شکم با نخ یا به اصطلاح کانتور بدن، یک روش زیبایی می باشد که بدون احتیاج به عمل جراحی برای لیفت و سفت کردن شکم یا حتی کناره های جانبی آن استفاده می شود. لیفت شکم با استفاده از نخ به کاهش دادن چربی های این ناحیه کمک می کند و ظاهر دور کمر را بهبود می بخشد. لیفت شکم با کمک نخ، باعث سفت تر شدن بافت های پوست می شود و هیچ نیازی به جلسه های درمانی متعدد ندارد. توجه داشته باشید که لیفت شکم با استفاده از نخ موجب جمع شدن پوست این ناحیه نمی شود، بلکه توسط ضربه های جزئی، باعث تحریک شدن کلاژن سازی در زیر پوست خواهد شد. لیفت شکم با کمک نخ یک روش سرپایی می باشد که نسبت به جراحی پلاستیک سنتی کمتر تهاجمی است. همچنین این روش در یک محیط بالینی و تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و می توانید انتظار داشته باشید که یک ساعت یا کمتر به طول بینجامد. در این روش پزشک با قرار دادن یک نخ پلیمری زیست تخریب پذیر در زیر پوست کار لیفت شکم را انجام می دهد. پس از مدتی با حل شدن نخ، ناحیه اطراف شکم برای تولید کلاژن تحریک می شوند و پس از 180 تا 200 روز، نخ از طریق یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز به طور کامل جذب بدن می گردد. در این روش بسته به هدف پزشک می توان از نخ های گوناگونی استفاده کرد. در این درمان با استفاده از نخ های با کیفیت، شکم سفت خواهد شد و شکل ظاهری بهتری به خودش می گیرد. اگر شکم افتاده ای دارید و می خواهید اعتماد به نفس بدن خود را افزایش دهید، می توانید از روش لیفت شکم با نخ استفاده کنید. شما در مورد لیفت شکم با نخ چه می دانید؟ خواص و مزایای لیفت شکم با استفاده از نخ چیست؟ لیفت نخ شکم برای چه کسانی مناسب است و مراقبت های بعد از آن به چه صورت می باشد. اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، به این مقاله توجه کنید.

تصویر پزشک در حال وارد کردن نخ لیفت به شکم

خواص و مزایای لیفت شکم با نخ

به طور کلی لیفت کردن شکم با استفاده از نخ، ظاهر بهبود یافته ای به شکم می بخشد. از مزایای لیفت شکم با نخ می توان به این مورد اشاره کرد که این روش می‌ تواند ناحیه شکم را صاف‌ تر و جذاب تر کند؛ از طرفی پوست و چربی اضافی را از بین می برد و کانتوری صاف ‌تری ایجاد می کند.
حتی این عمل باعث افزایش اعتماد به نفس در بیمار می شود. بسیاری از بیماران گزارش می دهند که پس از انجام لیفت شکم احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری در پوست خود دارند، حتی می تواند حس کنند که این روش تأثیرات مثبتی بر روی سلامت کلی آن ها گذاشته است. علاوه بر فواید زیبایی، لیفت شکم با کمک نخ می‌ تواند فوایدی نیز برای سلامتی فرد داشته باشد؛ به عنوان مثال وضعیت بدنی او را بهبود ببخشد. این روش می تواند نتایج طولانی مدت تری به همراه داشته باشد. به طور کلی با نگهداری مناسب از طریق داشتن سبک زندگی سالم، نتایج این عمل می تواند طولانی مدت تر باشند. سایر خواص و مزایای لیفت شکم با نخ به شرح زیر می باشند.

 • روش لیفت شکم با نخ، تهاجمی نیست.
 • زمان بهبودی این روش سریع است و بیماران می توانند در همان روز به خانه یا حتی محل کار خود بازگردند.
 • این روش با حداقل خطرات و بدون عارضه همراه است.
 • لیفت شکم با استفاده از نخ بدون درد است.
 • نتایج فوری هستند؛ درست برخلاف روش های جراحی که پیش از ارزیابی کامل نتایج، باید بهبودی کامل حاصل شود.
 • نتایج نسبتاً واقعی تر می باشند.
 • نخ هایی که برای لیفت شکم مورد استفاده قرار می گیرند، غیر سمی هستند و بعد از آن هیچ جای زخم باقی نمی گذارند.

عکس نخ های لیفت زیر پوست شکم مراجعه کننده زن - لیفت شکم با نخ

لیفت نخ شکم برای چه کسانی مناسب است؟ 

قبل از پاسخ دادن به این که لیفت نخ شکم برای چه کسانی مناسب است لازم است بدانید که مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگری باید در مورد جراحی و بهبودی بعد از آن مطلع شوید و یه پزشک خود بگویید که از انجام لیفت شکم با استفاده از نخ چه انتظاری دارید. بهتر است انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج احتمالی این روش داشته باشید. درست است که گفتیم لیفت شکم با استفاده از نخ یک روش کم خطر است اما این روش برای همه به یک اندازه مناسب نیست. برای این که بدانید لیفت نخ شکم برای چه کسانی مناسب است، به ادامه این مطلب توجه کنید.

 1. کسی که از سلامت خوبی برخوردار بوده و متعهد به یک سبک زندگی سالم باشد.
  لیفت شکم با کمک نخ با وجود ایمن و کم خطر بودن، هنوز یک روش جراحی بزرگ به شمار می رود. با توجه به این موضوع در مواردی به بیهوشی احتیاج است و برای چند روز باید به طور دقیق مراقبت ها و دستورالعمل های گفته شده از سمت پزشک را اجرا کرد. کاندیدای ایده‌ آل برای انجام لیفت شکم، فردی غیر سیگاری خواهد بود؛ همچنین شخصی که عاری از هرگونه شرایط زمینه‌ ای باشد. منظور از شرایط زمینه ای این است که فرد به اختلالات خود ایمنی یا خونریزی مبتلا نباشد. حتی فردی کاندیدای مناسبی است که هیچ گونه دارویی که با جراحی یا بهبودی تداخل داشته باشند، مصرف نکند. کاندیدای ایده آل برای لیفت شکم با نخ بای  متعهد به یک سبک زندگی سالم برای دراز مدت باشد تا شکم خودش را صاف نگه دارد. این شرایط شامل مصرف تغذیه سالم، ورزش کردن، اجتناب از مصرف تنباکو، محدود کردن مصرف الکل، حفظ وزن و مراقبت مناسب از پوست می باشند.
 2. شکم فرد باید به اندازه کافی پوستی شل داشته باشد.
  اگر چه ممکن است فکر کنید هر کسی که پوستی شل در ناحیه شکم خودش دارد، می تواند لیفت شکم با استفاده از نخ را انجام دهد؛ در صورتی همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات، این امکان وجود دارد که بتوان توده‌ های چربی را که باعث شل شدن و افتادگی پوست  می شوند، به راحتی و با ورزش یا حتی سایر روش های زیبایی از بین برد. تشخیص این موضوع بر عهده پزشک متخصص می باشد.
 3. باید دید که فرد قصد باردار شدن یا کاهش وزن بیشتری را نداشته باشد.
  زمانی که قصد انجام لیفت شکم را دارید، ایده آل است که وزن خود را حداقل به مدت 6 ماه ثابت نگه دارید. کاهش دادن یا حتی افزایش چشمگیر وزن می تواند بر نتایج این روش تأثیر منفی بگذارد. البته به این نکته هم توجه کنید که اگر بعد از عمل جراحی شکم باردار شوید، هیچ گونه خطری برای شما یا کودکتان به وجود نمی آید اما افزایش وزن قابل توجه و کشش پوست، یا حتی پارگی عضلات شکم، احتمالاً نتایج لیفت را از بین می‌ برند. به این دلایل توصیه می شود که زمانی به سراغ این روش بروید که دیگر قصد باردار شدن نداشته باشید.

عکس عمل لیفت شکم با نخ

مراقبت های بعد از لیفت شکم با نخ 

اگر به دنبال رسیدن به یک نتیجه خوب از لیفت شکم از طریق نخ هستید، حتما باید مراقبت های بعد از لیفت شکم با نخ را به طور دقیق انجام دهید. این دستورالعمل ها عبارتند از:

 • از ورزش های شدید و همچنین بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • برای کاهش دادن کبودی و تورم شکم از کیسه های سرد استفاده کنید.
 • بلافاصله بعد از لیفت از ماساژ دادن ناحیه خودداری کنید.
 • آب زیاد بنوشید.
 • از یک رژیم غذایی متعادل و مغذی استفاده کنید.
 • در هفته اول بعد از لیفت، در صورتی که پزشک برایتان دارو تجویز کرده است، آن ها را به طور منظم مسکن مصرف کنید.
 • سعی کنید لباس تنگ نپوشید.
 • از سیگار کشیدن خودداری کنید.
 • از الکل اجتناب کنید.
 • تا هفته دوم بعد از عمل لیفت شکم، همچنان از پوشیدن لباس تنگ خودداری کنید.
 • با صلاحدید پزشک می توانید بعد از چند روز پیاده روی خود را از سر بگیرید.
 • از مصرف بیش از حد نمک خودداری کنید.
 • وزنه‌ های سنگین بلند نکنید یا حتی کرانچ شکم انجام ندهید.
 • سعی کنید وزن سالم و ثابتی داشته باشید.
 • از حمام داغ خودداری کنید.
 • سعی کنید از سرفه یا عطسه زیاد خودداری نمایید‌.
 • از موقعیت های استرس زا دوری کنید.

نکات و مراقبت های لازم قبل از لیفت نخ شکم

یکی از نکات مهمی که حتما باید به عنوان مراقبت های لازم قبل از لیفت نخ شکم رعایت کنید، استفاده نکردن داروها و  همچنین مکمل رقیق کننده خون می باشد. این داروها را باید حداقل یک هفته پیش از عمل خود قطع کنید. عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون برای کاهش دادن خونریزی یا حتی کبودی ضروری است. سایر نکات و مراقبت های لازم قبل از لیفت نخ شکم عبارتند از:

 • انجام دادن آزمایش ها یا تست‌ های پزشکی مد نظر دکتر
 • پزشک باید در جریان همه چیز از جمله وضعیت جسمانی، جراحی های قبلی، آلرژی‌ یا مصرف داروهای بیمار قرار بگیرد.
 • نباید به مدت ۱ ماه پیش از عمل لیفت، دخانیات یا الکل مصرف کرد.

پزشکی که قبل از انجام لیفت نخ شکم روی شکم فرد خطوطی را رسم کرده است

خطرات و عوارض لیفت شکم با نخ

درست است که گفتیم لیفت کردن شکم با استفاده از نخ، عوارضی به همراه دارد، اما با این حال می توان خطراتی همچون نارضایتی، واکنش های آلرژیک و غیره را با مراجعه کردن به یک پزشک خود کاهش داد. همان طور که گفتیم یکی از عوارض لیفت شکم با نخ تورم و کبودی است که پس از مدتی از بین خواهد رفت. در صورتی که شدت این عوارض زیاد باشد، حتما باید با پزشک خود مشورت کنید.

لیفت شکم با نخ، روشی ایمن به حساب می‌ آید. ولی هر عملی عوارضی دارد. ما در ادامه به بررسی عوارض شایع این روش خواهیم پرداخت.

 1. احساس درد
 2. تیر کشیدن زیر شکم
 3. کار گذاشتن نخ ها بصورت اشتباه که باعث درد بیشتر از یک ماه می شود.
 4. پاره شدن نخ‌ لیفت
 5. بیرون زدن نخ ها
 6. واکنش های آلرژیک به نخ ها
 7. احساس کردن نخ‌ لیفت زیر پوست
 8. بهبود نیافتن جای زخم در برخی از موارد
 9. قرمز شدن پوست
 10. بروز التهاب پوستی
 11. عفونت
 12. نارضایتی بیمار از شکل ظاهر اندام خود

عکس دختری که بخاطر درد شکم خود را گرفته است

هزینه لیفت شکم با نخ 

مهمترین دغدغه‌ متقاضیان برای انجام لیفت شکم با نخ، هزینه لیفت شکم با نخ می باشد. در مورد اینکه قدار هزینه‌ لیفت شکم با نخ به چه صورت است، نمی‌ توانیم رقم مشخصی تعیین کنیم؛ چون که قیمت این عمل به عوامل متفاوتی بستگی دارد. این موارد عبارتند از:

 • شهرت، مهارت و سابقه پزشک
 • مکان کلینیک
 • هزینه وسایل عمل
 • مقدار افتادگی شکم
 • مقدار و میزان تغییرات لازم
 • هزینه‌ آزمایشات و دارو

سوالات متداول در مورد لیفت شکم با نخ

لیفت کردن شکم به وسیله‌ نخ موجب سفت شدن پوست یا حتی کلاژن‌ سازی آن می‌ شود ولی روشی برای درمان نمودن چربی‌ های شکم نیست و به هیچ عنوان نمی‌ تواند که آن‌ ها را به صورت دائمی از بین ببرد. حدودا شصت درصد نتیجه‌ لیفت شکم با نخ، پس از کارگذاری نخ‌ قابل مشاهده می باشد. ولی برای دیدن نتایج نهایی لازم است صبر کنید تا عوارضی همچون تورم و کبودی‌ به طور کامل از بین بروند. این نخ‌ ها حدودا پس از شش ماه به طور کامل جذب بدن بیمار می‌ شوند و نتیجه‌ لیفت تا ۱ الی دو سال باقی می‌ ماند. البته نباید فراموش کنید که میزان ماندگاری این روش به سن فرد، میزان افتادگی پوست ناحیه شکم، تعداد نخ‌ استفاده شده و برند آن وابسته است. اگر می خواهید مدت زمان ماندگاری لیفت شکم با نخ را افزایش دهید، حتما به مراقبت های بعد از عمل گفته شده از سوی پزشک خود به طور دقیق عمل کنید. همچنین سرک زندگی سالمی را پیش بگیرید و از مصرف دخانیات دوری کنید. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، از شما متشکریم‌.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *