درمان پسوریازیس

پسوریازیس عارضه ای است که قسمتهای مختلفی از قبیل زانو، آرنج را درگیر می کند. علائم پسوریازیس شامل سوزش، خارش، گزش می‌باشد. اگر دچار عارضه‌ی پسوریازیس شده‌اید، هیچ جای نگرانی نیست! درمان پسوریازیس می‌تواند از روش‌های مختلف انجام شود.

درمان پسوریازیس​

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان درمان پسوزیازیس، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

برای درمان پسوریازیس در گام اول دقت کنید که کرم مرطوب کننده می‌تواند علائم پسوریازیس مانند پوسته پوسته شدن، خارش و خشکی پوست را کاهش ‏دهد. از کرم های مرطوب کننده در کنار سایر روشهای درمانی استفاده کنید.‏

درمان پسوریازیس

درمان بیماری پسوریازیس

شما می توانید با استفاده از درمان های مختلف علائم این عارضه مانند التهاب را کاهش دهد. درمان بیماری پسوریازیس با استفاده از روشهای مختلف انجام می شود. شما می توانید به منظور نتیجه گیری بهتر چندین روش درمانی را با یکدیگر ترکیب کنید. روشهای درمان بیماری پسوریازیس عبارتند از:

درمان موضعی 

درمان موضعی با استفاده از کرم و پماد که می تواند پسوریازیس خفیف یا متوسط را درمان کند؛

نوردرمانی و لیزر درمانی

 در پروسه ی نوردرمانی از پرتوهای نوری فرابنفش استفاده می شود. در نور درمانی پوست در معرض اشعه قرار ‏گرفته و علائم پسوریازیس کاهش می یابد.‏

تزریق کورتیکواسترویید

 رایج ترین درمان برای کاهش علائم پسوریازیس مانند تسکین خارش و التهاب، تزریق کورتیکواسترویید می باشد.

رتینوییدهای موضعی

 رتینوییدهای موضعی از مشتقات ویتامین ‏A‏ محسوب می شوند و میزان التهاب ‏پوست را تا حدود زیادی کاهش می دهند. توجه داشته باشید که پس از استفاده از رتینوییدهای موضعی نباید ‏در معرض نور خورشید به صورت مستقیم قرار بگیرید

سالیسیلیک اسید

 سالیسیلیک اسید جزو داروهایی است که برای کاهش علائم این عارضه مانند پوسته ‏پوسته شدن پوست مورد استفاده قرار می گیرد.‏

درمان پسوریازیس

پسوریازیس یکی از التهابات پوستی است که می‌تواند باعث تغییر زیادی در پوست و بروز خارش شود. این عارضه می‌تواند باعث بروز مشکلات بیشتری در پوست شود و حتی به بخش های دیگر نیز منتقل شود. به همین دلیل هم اگر به این بیماری مبتلا هستید، باید هرچه سریع تر به دنبال روشی برای درمان پسوریازیس باشید. ما در این مقاله اطلاعات جامعی درباره درمان این بیماری با استفاده از روش های مختلف در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، از پیشروی آن جلوگیری کنید.

درمان قطعی پسوریازیس

هرکسی به دنبال روشی است که بتواند پوستی شاداب و لطیف داشته باشد. با این حال، گاهی اوقات مشکلاتی برای پوست به وجود می‌آید که از حالت طبیعی خود خارج می‌شود و احساس بدی به شما دست می‌دهد. پسوریازیس یکی از این گونه مشکلات به شمار می‌رود که باعث پوسته پوسته شدن بدن در بخش های مختلف می‌شود.
علاوه بر این، پسوریازیس می‌تواند باعث بروز خارش و درد در نواحی ملتهب نیز شود. از این رو، بهتر است در سریع ترین زمان ممکن، برای درمان پسوریازیس اقدام کنید تا هر چه زودتر از شر این بیماری آزار دهنده خلاص شوید.

درمان پسوریازیس با لیزر

در عصر حاضر، علم پزشکی آنقدر رشد کرده که بتواند برای هر بیماری و حتی پسوریازیس، درمانی ارائه دهد. از بین روش های مختلف، شما می‌توانید مطمئن باشید که لیزر یکی از بهترین روش ها برای درمان پسوریازیس است. البته باید بدانید که لیزر برای درمان این بیماری با لیزر موهای زائد فرق دارد. به همین دلیل هم باید به پزشک متخصص خود یادآور شوید که می‌خواهید برای درمان پسوریازیس از لیزر استفاده کنید.
از آنجا که این عارضه پوستی می‌تواند به نواحی دیگر پوست نیز انتقال یابد، باید حتماً به یک کلینیک معتبر و مجهز برای درمان پسوریازیس با لیزر مراجعه کنید. ما در کلینیک زیبایی ترنم، این بیماری را برای همیشه از بین می‌بریم و شما می‌توانید از از پیش روی آن جلوگیری کنید.

بیماری پوستی پسوریازیس

هنگامی که پزشک متخصص می‌خواهد برای درمان پسوریازیس از لیزر استفاده کند، آزمایشات کافی را از شما می‌گیرد تا مطمئن شود که دلیل بروز این بیماری برای شما چه چیزی است. در صورتی که این بیماری برای شما بیش از اندازه عود نکرده باشد، می‌توان با استفاده از دارو و یا حتی کرم های موضعی آن را درمان کرد. البته باید بدانید که داروها می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند. به همین دلیل هم به هیچ عنوان نباید آن‌ها را به صورت خودسرانه استفاده کنید.

پسوریازیس چیست و چگونه درمان می‌شود؟

قبل از این که اطلاعات بیشتری درباره درمان پسوریازیس بدهیم، خوب است بدانید که اصلاً این بیماری چیست و به چه دلیلی به وجود می‌آید؟ پسوریازیس (psoriasis) نوعی بیماری خود ایمنی است که باعث التهاب پوست می‌شود. این بیماری به این دلیل به وجود می‌آید که سیستم ایمنی بدن فرد بعد از دریافت سیگنال های اشتباه، سلول های پوستی بیش از اندازه تولید می‌شوند و در نتیجه، بخش های مختلف بدن پوسته پوسته می‌شود.
می باشد.

پسوریازیس چیست و چگونه درمان می‌شود

خوشبختانه این بیماری به هیچ عنوان مصری نیست و با دست زدن به پوست فرد بیمار، به شما منتقل نمی‌شود. پزشکان اعتقاد دارند که مهم ترین دلیل بروز این بیماری، ژنتیک است. علاوه بر این، برای شناخت درمان پسوریازیس باید بدانید که عوامل دیگری مانند آب و هوای سرد و خشک، نوشیدن بیش از اندازه الکل و مصرف دخانیات هم می‌توانند باعث بروز این بیماری پوستی شوند.
در صورتی که بیش از اندازه استرس داشته باشید، شانس بیشتری برای مبتلا شدن به بیماری پسوریازیس دارید. داشتن عفونت HIV نیز می‌تواند باعث به وجود آمدن و تشدید این بیماری شود. دلیل این بیماری برای شما هر چه هم که باشد، باید هرچه سریع تر برای درمان پسوریازیس اقدام کنید.

بهترین پماد برای درمان پسوریازیس

اگر به محض دیدن نشانه های پسوریازیس برای درمان آن به پزشک متخصص مراجعه کنید، احتمال دارد با استفاده از پماد بتوانید تا حدودی آن را کنترل نمایید. پماد های زیادی برای درمان این بیماری وجود دارند که غالباً برای درمان اولین نشانه های پسوریازیس هستند. این بدان معنی است که اگر بیماری شما بیش از اندازه عود کرده باشد، پماد نمی‌تواند به عنوان درمان قطعی پسوریازیس در نظر گرفته شود.
برخی از پماد ها برای درمان پسوریازیس بیش از اندازه قوی هستند و برخی دیگر قدرت کمتری دارند. هنگامی‌که به پزشک مراجعه می‌کنید، شما را معاینه می‌کند و متوجه می‌شود که کدام پماد برای درمان شما مناسب تر است. با این حال، به یاد داشته باشید که استفاده بیش از اندازه پمادهای موضعی برای درمان پسوریازیس، می‌تواند باعث می‌شود که پوست شما بیش از اندازه نازک شود.

دکتر خوب برای پسوریازیس

این بیماری یکی از التهابات پوستی شایع است که در افراد بسیار زیادی وجود می‌آید. به همین دلیل هم کاملاً طبیعی است که افراد زیادی به دنبال روشی برای درمان قطعی پسوریازیس باشند. در نتیجه این امر، پزشکان بسیاری نیز روش های مختلف برای درمان این بیماری را ارائه می‌دهند که نمی‌توان به همه آن‌ها اعتماد کرد.

دکتر خوب برای پسوریازیس

زیرا پوست تأثیر بسیار زیادی در اعتماد به نفس افراد دارد. اگر پوست صاف و لطیفی داشته باشید، به طور طبیعی اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می‌کند و بهتر می‌توانید در روابط اجتماعی خود حاضر شوید. این در حالی است که مراجعه به یک پزشک غیر متخصص و بی تجربه، می‌تواند احتمال افزایش پسوریازیس را برای شما دوچندان کند.

بهترین دکتر برای درمان پسوریازیس

اگر به دنبال مرکزی مناسب و قابل اعتماد برای درمان پسوریازیس هستید، ما در کلینیک زیبایی ترنم می‌توانیم به شما کمک کنیم. در این کلینیک، تجهیزات به روز دنیا وجود دارند که همه آن‌پ ها دارای تأییدیه سازمان غذا و دارو هستند و به شما کمک می‌کنند که تمام پلاک های پسوریازیس را از بخش های مختلف بدن خود از بین خواهید برد. فقط کافی است که برای معاینه، به کلینیک ترنم مراجعه کنید و یا حتی برای دریافت مشاوره رایگان، با این مرکز تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد درمان پسوریازیس

تا زمانی که به پزشک متخصص برای درمان مراجعه کنید بله می‌توانید از کرم مرطوب کننده برای کاهش التهاب استفاده کنید.
بیماری پوستی پسوریازیس از چندین روش درمان می‌شود و گاهی برای درمان آن از چند روش استفاده می شود که به تخصص پزشک متخصص پوست است.
هنگامی‌ که پزشک متخصص اشعه لیزر را با پرتو و فرکانس بالا به سطح پوست می‌تاباند، بخش هایی از بدن که بخاطر پسوریازیس دچار التهاب شده اند، تحت تأثیر قرار می‌گیرند. در صورتی که روند درمان خود را ادامه دهید، بخش زیادی از این التهابات پوستی شما کاهش پیدا خواهد کرد.
لیزر موهای زائد می‌تواند باعث افزایش محل التهاب در بیماری پسوریازیس شود. هنگامی‌که شما می‌خواهید برای لیزر اقدام کنید، باید پوست شما کاملاً سالم و تمیز باشد. درمان پسوریازیس با استفاده از لیزر با لیزر موهای زائد کاملاً فرق دارد. اگر پسوریازیس داشته باشید و برای لیزر موهای زائد اقدام کنید، احتمالاً این بیماری پیشروی خواهد کرد.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *