تصویر مردی که بعد از کاشت مو خوابیده است - طرز خوابیدن پس از کاشت مو

نکات مهم درباره طرز خوابیدن پس از کاشت مو!

مانند سایر روش‌های جراحی، میزان موفقیت کاشت مو تا حد زیادی به این بستگی دارد که تا چه حد از روال مراقبت‌های پس از آن پیروی می‌کنید. طرز خوابیدن پس از کاشت مو بسیار مهم و تاثیرگذار است. در طول مراقبت‌های بعد از جراحی، اکثر بیماران نگرانی مشترکی در مورد طرز خوابیدن پس از کاشت مو دارند تا مطمئن شوند که فولیکول‌های موی جدید آسیب نمی‌بینند یا از جای خود خارج نمی‌شوند. کاشت مو موثرترین روش درمانی است که برای از بین بردن ریزش مو استفاده می شود. در ذهن افرادی که قصد درمان کاشت مو را دارند، علامت سوال های زیادی وجود دارد. یکی از آنها وضعیت های خوابیدن است. مرحله بعدی بعد از جراحی کاشت مو، روند بهبودی است. حساس ترین دوره روند بهبودی 10 روز اول است.

بسیار مهم است که بعد از درمان کاشت مو از ناحیه پیوند شده در برابر انواع ضربه ها و تماس ها محافظت کنید. به همین دلیل، طرز خوابیدن پس از کاشت مو بسیار مهم است. زمان اتصال ریشه های پیوند شده به کانال ها حداقل 10 روز است. به همین دلیل پس از کاشت مو، ناحیه کاشته شده نباید با دست و بالش تماس پیدا کند.

بعد از کاشت مو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

مطمئن شوید که به راحتی و بدون ایجاد فشار بر روی پوست سر خود استراحت می کنید. سعی کنید ناحیه مورد نظر خود را از کوسن دور کنید تا تماس فوری بین موهای کاشته شده و روبالشی شما وجود نداشته باشد. نکته بعدی در طرز خوابیدن پس از کاشت مو این است که هنگام استراحت سر خود را بالاتر از سطح سینه نگه دارید. این به کاهش رفلاکس خون به ناحیه سر کمک می کند، جایی که می تواند باعث تورم شود.

بعد از کاشت مو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

خوابیدن پس از کاشت مو با بالش های اضافی روی زانو می تواند به کاهش فشار روی نواحی حساس کمک کند. پس از انجام عمل کاشت مو، برای بهبودی باید کار کردن را متوقف کنید. اگر در خانه تنها هستید، داشتن کسی که بتواند پیش  شما بماند، بسار مهم و حیاتی است. در صورت امکان، از پزشک یا متخصص پیوند خود در مورد نوع دارو یا داروهایی که برای شما تجویز شده است سؤال کنید. به همین ترتیب، حداقل 6 ساعت به طور مداوم استراحت کنید.

همانطور که بالاتر گفتیم طرز خوابیدن پس از کاشت مو تاثیر زیادی بر نتیجه عمل شما دارد. شما باید سر و پشت خود را بالا آورده و به عقب متمایل کنید. البته این نکات در روش‌های دیگر مثل مزوتراپی مو نیز باید رعایت شود. استراحت بر روی شکم ممکن است به موهای کاشته شده شما آسیب برساند.  این روش ممکن است در ابتدای خواب کمی ناخوشایند باشد اما فقط برای چند روز اول کار سختی است. بالا بردن سر از آسیب به فولیکول های موی تازه کاشته شده جلوگیری می کند. بالشی که استفاده می کنید باید نرم و راحت باشد و برای بلند شدن مناسب در کنار گردن قرار گیرد؛ این برای کاهش تحریک و افزایش راحتی توصیه می شود

خوابیدن در شب اول پس از عمل کاشت مو

حداقل یک هفته پس از جراحی، در حالی که سر و پشت تان کمی بالاتر است، ترجیحاً روی صندلی بخوابید. بهترین روش طرز خوابیدن پس از کاشت مو خوابیدن بر صندلی های راحتی است. سه تا چهار شب اول بیشترین خطر ورم را دارد. خوابیدن در حالت مرتفع تورم پوست سر و پیشانی شما را تحت کنترل نگه می‌دارد و بهبود را تسریع می‌کند. اگر به پشت دراز کشیده اید، سر خود را روی یک بالش نرم قرار دهید. طرز خوابیدن پس از کاشت مو باید با رعایت تمام جوانب باشد تا نتیجه مطلوب به دست آید.

بهترین روش خوابیدن پس از کاشت مو

با توجه به اینکه پوست سر شما ظریف است و گرافت های موی شما ضعیف هستند، طرز خوابیدن پس از کاشت مو بسیار مهم است. اگر به درستی نخوابید ممکن است به اثرات مورد نظر دست نیابید. شما خطر آسیب رساندن به فولیکول های مو را دارید که نیاز به یک عمل اضافی دارد. همچنین ممکن است تورم بیشتری روی پوست سر داشته باشید که بهبود ناحیه اهداکننده کاشت مو را به تاخیر می اندازد.

بهترین روش خوابیدن پس از کاشت مو

زاویه 45 درجه خوابیدن بعد از کاشت مو

شب اول بعد از کاشت مو بسیار مهم است، بنابراین کاملاً ضروری است که به طور کامل در رختخواب نخوابید. اگر بعد از عمل کاشت مو در حالت کاملاً دراز کشیده بخوابید، ممکن است در ناحیه کاشت مو ورم ایجاد شود. خوابیدن با زاویه 45 درجه در شب اول با دو بالش در پشت، سالم ترین حالت خوابیدن است. یکی از شایع ترین عوارض بعد از عمل، تورم و ادم در ناحیه سر است. به همین دلیل طرز خوابیدن پس از کاشت مو با زاویه 45 درجه چون از ورم جلوگیری می کند، باید رعایت شود و همچنین داروهای بیهوشی مورد استفاده در حین عمل و سرم تزریق شده به پوست سر روی پوست سر باقی نمی ماند. لازم به ذکر است که شما برای گرفتن نتایج بهتر می‌توانید از روش‌هایی مثل پی آر پی مو هم استفاده کنید.

تا چند روز بعد از کاشت مو باید نشسته خوابید

حداقل به مدت 1 هفته پس از عمل، باید توصیه های پزشک خود را برای طرز خوابیدن پس از کاشت مو را گوش کنید. یک هفته مدت زمانی است که موهای کاشته شده شما ته نشین شده و برش ها بهبود می یابند. 10 روز پس از جراحی باید بتوانید به طور طبیعی بخوابید و فعالیت بدنی معمول خود را از سر بگیرید. در طی این 7 تا 14 روز، گرافت های موی کاشته شده ایمن بوده و در ناحیه گیرنده ریشه می کنند. تمام مشکلات شما را از ناراحتی، درد، خارش تا تعریق و عفونت بهبود خواهد یافت. شما  با رعایت دستورات پزشک معالج می توانید به سرعت به حالت عادی بازگردید. ناگفته نماند که داشتن یک رژیم غذایی سالم و سرشار از پروتئین و ویتامین به مدت حداقل 1 هفته پس از عمل باعث تسریع روند بهبودی می شود.

سوالات متداول درباره طرز خوابیدن پس از کاشت مو

گرافت های موی تازه کاشته شده معمولاً 8 تا 14 روز پس از جراحی طول می کشد تا مطمئن شوند و در ناحیه گیرنده ریشه کنند. با این حال، این بستگی به این دارد که تا چه حد از روال لازم پس از مراقبت پیروی کنید و تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید
یک متخصص پزشکی باتجربه می تواند پیوند را با میزان موفقیت 95 تا 98 درصد انجام دهد. به خاطر داشته باشید که ریزش فولیکول‌های پیوند شده قبل از رشد مجدد فولیکول‌های دائمی طبیعی است این بخشی از چرخه زندگی طبیعی و فرآیند کاشت مو است..

2 Comments

 1. مهرداد موسوی گفت:

  سلام . آیا بد خوابیدن ممکنه باعث ریزش موی کاشته شده بشه؟

  • کلینیک ترنم گفت:

   سلام
   به طور کل نحوه خوابیدن نامناسب بعد از کاشت مو می‌تونه نتیجه رو تحت تاثیر قرار بده و حتی اگر به طور کامل باعث ریزش نشه، میزان موفقیت عمل رو کاهش بده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *