تصویر زن جوان که با دستش ابروی سمت راست خود را بالا کشیده است - تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

نحوه تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو چگونه است؟

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو یکی از بهترین و محبوب ترین روش ها برای رفع افتادگی پوست در نواحی اطراف ابرو است. این روش به شما این امکان را می دهد که چهره ای شاداب و جوان داشته باشید. شاید برخی از افراد فکر کنند که تزریق بوتاکس در ابرو تأثیری در ظاهر ندارد. این در حالی است که همین تغییر کوچک هم می تواند در فرم کلی صورت شما تغییر بزرگی ایجاد کند.

بالا بردن ابرو با بوتاکس

بالا بردن ابرو با بوتاکس یک روش غیر جراحی است که از سم بوتولینوم برای شل کردن عضلاتی که ابروها را به سمت پایین می کشند استفاده می کند. این روش لیفت منجر به لیفت کردن ظریف ابروها می شود که می تواند چشم ها را بازتر نشان دهد و چهره را جوان تر نشان دهد.

بوتاکس با مسدود کردن سیگنال‌های اعصاب به ماهیچه‌ها عمل می‌کند. این کار از انقباض ماهیچه ها جلوگیری می کند که به نوبه خود از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. در مورد بالا بردن ابرو با بوتاکس، عضلاتی که مورد هدف قرار می گیرند، ماهیچه های موجدار و ماهیچه های پروسروس هستند. این ماهیچه ها به ترتیب وظیفه اخم و خم کردن ابرو را بر عهده دارند.

این روش معمولاً در مطب پزشک انجام می شود و حدود 15 دقیقه طول می کشد. پزشک بوتاکس را با استفاده از یک سوزن بسیار نازک به عضلات مورد نظر در ناحیه ابرو تزریق می کند. هیچ زمان استراحتی وجود ندارد و بیشتر افراد می توانند بلافاصله پس از عمل به فعالیت های عادی خود بازگردند.

اثرات بوتاکس به طور معمول حدود 3-6 ماه باقی می ماند. پس از آن، روش بالا بردن ابرو با بوتاکس می تواند بر حسب نیاز تکرار شود.

بالا بردن ابرو با بوتاکس روشی مطمئن و موثر برای بهبود ظاهر ابروها است. آنها یک انتخاب محبوب برای افرادی هستند که می خواهند خطوط اخم را کاهش دهند و ابروهای خود را بدون جراحی بالا بیاورند.

هرچه سن انسان افزایش پیدا می کند، فرایند کلاژن سازی در سطح پوست هم با مشکلات بیشتری مواجه می شود. در نتیجه این امر، کلاژن کمتری در سطح پوست و حتی لایه های عمیق تر تولید می شود. کلاژن می تواند تأثیر فوق العاده زیادی بر جوان سازی و سفت شدن پوست بگذارد.

این در حالی است که در افراد میانسال که تولید کلاژن به کندی انجام می شود، پوست در نواحی مختلف دچار افتادگی می شود. به همین دلیل هم اگر شما نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، بهتر از هرچه سریع تر به دنبال روشی برای تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو باشید.

کاربرد بوتاکس برای بالا بردن ابرو

یکی از بهترین روش ها برای بالا بردن ابرو که تأثیری طبیعی و عالی دارد، بوتاکس است. اگر شما هم به خاطر دلایل مختلف مانند افزایش سن یا اخم کردن بیش از اندازه دچار افتادگی پوست در نواحی اطراف ابرو شده اید، می توانید از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو استفاده کنید.
بوتاکس به شما این امکان را می دهد که علاوه بر از بین بردن چین و چروک ها در پوست، حالت لیفت شده ای به ابروهای خود بدهید. پس می توان گفت که شما با تزریق بوتاکس، با یک تیر دو نشان می زنید. یعنی با بوتاکس هم چین و چروک های اطراف ابروی خود را از بین می برید و هم آن را لیفت و کشیده می کنید. تزریق بوتاکس روشی کم تهاجمی و درمانی شناخته می شود که ابروهای شما را به حالت کاملاً طبیعی، به طرف بالا می کشد.

از کاربردهای دیگر می توان به بوتاکس رفع تعریق برای زیر بغل و کف دست و همچنین بوتاکس میگرن برای تسکین دردهای میگرنی اشاره کرد .

چگونگی بالا رفتن ابرو بعد از بوتاکس

مهم ترین کاری که بوتاکس برای بالا بردن ابرو انجام می دهد، این است که پوست آن ناحیه را کاملاً شل می کند. در نتیجه، با این شل شدن، پوست در اطراف پیشانی به طرف بالا حرکت می کند و در نتیجه، ابروهای شما هم حالت لیفت شده ای به خود می گیرند. علاوه بر بالا بردن ابرو، بوتاکس می تواند به از بین بردن خط اخم هم کمک زیادی کند. هنگامی که بوتاکس برای بالا بردن ابرو به ناحیه مورد نظر تزریق شد، عضلات اطراف چشم را کاملاً شل می کند و در نتیجه، پوست در ناحیه پیشانی به سمت بالا کشیده می شود.

چگونگی بالا رفتن ابرو بعد از بوتاکس

محل تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

اگر می خواهید بدانید که محل تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو کجاست، باید به شما بگوییم که دو عضله نسبتاً بزرگ در ناحیه پیشانی به بالا نگه داشتن پیشانی کمک می کنند. از سوی دیگر، عضلات اطراف چشم و خط اخم، باعث به پایین کشیده شدن پیشانی می شوند.
در فرایند تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو هم این تزریق در نواحی اطراف چشم انجام می شود تا پوست این ناحیه کاملاً شل شود. با شل شدن پوست اطراف چشم، عضلات پیشانی می توانند به راحتی آن را به بالا بکشند و عمل لیفت ابرو با موفقیت انجام می شود.

نقاط تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

این که پزشک در تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو تزریق را در کدام نقاط از اطراف چشم و پیشانی شما انجام می دهد، به شرایط خود شما بستگی دارد. برخی افراد که افتادگی پوست خیلی شدیدی ندارند، می توانند انتظار داشته باشند که تزریق بوتاکس در تعداد نقاط کمتری انجام شود. این در حالی است که تعداد این نقاط در افرادی که افتادگی بیشتری در پوست این ناحیه دارند، طبیعتاً افزایش پیدا می کند.

نقاط تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو شامل این نقاط است:

 • ماهیچه های موجدار: این ماهیچه ها بین ابروها قرار دارند و مسئول اخم کردن هستند.
 • عضله پروسروس: این عضله در مرکز پیشانی قرار دارد و وظیفه خم کردن ابرو را بر عهده دارد.
 • عضلات Orbicularis oculi: این ماهیچه ها دور چشم را احاطه کرده اند و مسئول پلک زدن هستند.

مقدار بوتاکسی که در هر نقطه تزریق می شود بسته به نیاز فرد متفاوت است. پزشک قبل از شروع عمل، نقاط تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو را به دقت ترسیم می کند.

بالا رفتن ابرو با بوتاکس

اگر شما هم از حالت افتاده ابروهای خود خسته شده اید و می خواهید چهره ای شاداب و جوان داشته باشید، می توانید از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو استفاده کنید. بعد از این عمل، دیگر از چهره های عبوس خبری نیست و می توانید صورتی کاملاً شاداب و پر انرژی داشته باشید.
یکی از مهم ترین دلایلی که ما استفاده از این روش را نسبت به سایر روش های تهاجمی پیشنهاد می کنیم، هزینه مناسب تر آن است. در تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو شما نیازی نیست که هزینه خیلی زیادی بپردازید و فقط کافی است که دوره نقاهت خود را با موفقیت بگذرانید.

آیا بوتاکس باعث بالا رفتن ابرو می شود؟

می توان با اطمینان گفت که اگر به کلینیک معتبر و پزشکی متخصصی برای تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو مراجعه کنید، به نتیجه ای کاملاً قابل قبول و رضایت بخش دست پیدا خواهید کرد. این روش علاوه بر این که خطوط اخم در نواحی پیشانی را از بین می برد، به بالا بردن ابرو نیز کمک زیادی می کند. البته مدت زمان ماندگاری و نتیجه این عمل به سن و شرایط پوستی خود شما بستگی دارد.

آیا بوتاکس باعث بالا رفتن ابرو می شود؟

آیا بوتاکس پیشانی باعث بالا رفتن ابرو می شود؟

هنگامی که پزشک بخواهد از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو استفاده کند، مواد بوتاکس را در نواحی اطراف ابرو و پیشانی شما تزریق می کند. این موضوع باعث می شود که با تزریق بوتاکس، بافت پوست در پیشانی شل شود و در نتیجه، ابرو را به سمت بالا بکشد. در نتیجه این امر، با استفاده از این روش می توانید ابروهای کاملاً کشیده و لیفت شده ای داشته باشید.
یکی دیگر از دلایلی که بوتاکس برای بالا بردن ابرو تأثیر زیادی دارد، این است که عضلاتی که مسئول پایین کشیدن ابرو و پیشانی هستند را فلج می کند. البته توجه داشته باشید که نتیجه حاصل از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو دو تا حد بسیار زیادی به کلینیک انتخابی شما وابسته است. کلینیک زیبایی ترنم یکی از معتبرترین مراکز تهران شناخته می شود که بعد از تزریق بوتاکس، ابروهای کاملاً کشیده و بالا رفته ای به شما عرضه می کند.

سوالات متداول درباره تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو هم کاملاً مشابه تزریق بوتاکس در نواحی دیگر صورت است. در این عمل، شما هیچ گونه دردی احساس نمی کنید و کل درد این عمل، به احساس سوزن سوزن شده ای محدود می شود که کاملا قابل تحمل است.
شما می توانید در زمان خیلی سریعی، نتیجه دلخواه خود از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو را مشاهده کنید. در شرایط معمولی، این نتایج بعد از گذشت یک هفته نمایان می شوند. این در حالی است که مطالعه ای در سال 2017 نشان داد که نتایج حاصل از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو می تواند تا یک ماه هم به طول بیانجامد.

2 Comments

 1. ذاکری گفت:

  سلام لیفت ابرو با بوتاکس بهتره یا لیفت با نخ؟

  • کلینیک ترنم گفت:

   سلام
   هر دو روش مزایای خودش رو داره اما بسته به شرایط فرد در مواردی به افراد توصیه می‌شه که بوتاکس رو انتخاب کنند. بهتره قبل از تصمیم گیری برای معاینه به کلینیک ترنم مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه