تزریق ژل

بدون شک یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی و زیبایی، تزریق ژل به صورت می باشد که در کلینیک ترنم به روش های مختلفی مطابق سلیقه مراجعه کنندگان انجام می شود.

تزریق ژل​

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان تزریق ژل، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تزریق ژل یک عمل زیبایی است که از پرکننده برای حجیم شدن پوست و کاهش ظاهر چین و چروک، چین و زخم استفاده می کند. ژل با استفاده از یک سوزن کوچک به پوست تزریق می شود و نتایج معمولاً فوری است.

انواع مختلفی از ژل ها موجود است که هر کدام خواص منحصر به فرد خود را دارند. برخی از ژل ها از اسید هیالورونیک ساخته می شوند که یک ماده طبیعی در پوست است. ژل های دیگر از کلاژن ساخته می شوند که پروتئین دیگری است که به حمایت از پوست کمک می کند.

ژل یا فیلر چیست ؟ 

ژل و فیلر هر دو موادی هستند که به پوست تزریق می شوند تا آن را حجیم کنند و ظاهر چین و چروک، چین و زخم را کاهش دهند. آنها همچنین برای پر کردن مناطق از دست رفته حجم مانند گونه ها و لب ها استفاده می شوند.

ژل ها معمولا از اسید هیالورونیک ساخته می شوند که یک ماده طبیعی در پوست است. اسید هیالورونیک نوعی قند است که آب را به هم متصل می کند، بنابراین به حجیم شدن پوست و صاف به نظر رسیدن آن کمک می کند.

پرکننده ها را می توان از مواد مختلفی تهیه کرد، از جمله:

 • هیالورونیک اسید: این رایج ترین نوع پرکننده است. این یک ماده طبیعی است که توسط اکثر مردم بی خطر است و به خوبی تحمل می شود.
 • کلاژن: کلاژن پروتئینی است که به حمایت از پوست کمک می کند. همچنین یک ماده طبیعی است، اما به اندازه اسید هیالورونیک رایج نیست.
 • هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA): این یک ماده مصنوعی است که از کلسیم و فسفات ساخته شده است. بسیار بادوام است و می تواند چندین سال دوام بیاورد.
 • پلی متیل متاکریلات (PMMA): این یکی دیگر است مواد مصنوعی که از اکریلیک ساخته شده است. همچنین بسیار بادوام است و می تواند چندین سال دوام بیاورد.

 نوع پرکننده ای که استفاده می شود به نیازها و اهداف فرد بستگی دارد. به عنوان مثال، فردی که به دنبال کاهش چین و چروک های اطراف دهان است، ممکن است فیلر حاوی اسید هیالورونیک را انتخاب کند. فردی که به دنبال حجیم کردن پوست گونه های خود است ممکن است فیلر حاوی هیدروکسی لاپاتیت کلسیم را انتخاب کند.

کاربرد تزریق ژل

تزریق ژل کاربردهای زیادی دارد. از مهم‌ترین کاربردهای آن  می‌توان به افزایش کلاژن پوست اشاره کرد. تزریق ژل باعث رفع چین و چروک‌های صورت و خط خنده، خط کنار گونه و سایر خطوط می‌شود. به کمک می‌توان حجم نواحی مختلف بدن مانند سینه، ران، باسن، چانه، گونه و لب را افزایش داد.  تزریق ژل همچنین باعث برطرف‌شدن گودی، چروک، سیاهی چشم و افتادگی پلک می‌شود. یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای آن جوان‌سازی پوست است. همچنین باعث کاهش علائم پیری می‌شود. تزریق انواع ژل زیباسازی بینی و فرم دهی آن نیز مؤثر است. ژل‌ها می‌توانند زخم‌های پوسته‌پوسته را نیز درمان کنند.

تزریق ژل چه کاربردهایی دارد ؟

انواع مارک ها و برند های ژل را بشناسید

در اینجا برخی از مارک های رایج شناخته شده ژل یا پرکننده برای جوان سازی به همراه کشورهای سازنده آنها، زمینه های کلی مناسب بودن، مواد تشکیل دهنده و توضیحات اضافی آورده شده است:

Juvederm (ساخت: اروپا، ایالات متحده و کانادا)

مناسب برای: جوانسازی صورت، صاف کردن چین و چروک ها، تقویت لب

ترکیبات: اسید هیالورونیک (HA)

Juvederm یک برند محبوب است که طیف وسیعی از پرکننده های پوست را با فرمولاسیون های مختلف ارائه می دهد. از هیالورونیک اسید، ماده ای که به طور طبیعی در پوست یافت می شود، برای بازگرداندن حجم و آبرسانی پوست استفاده می کند. نتایج موقتی هستند و بسته به محصول مورد استفاده می توانند از چند ماه تا یک سال باقی بمانند.

Restylane (ساخت: اروپا و ایالات متحده آمریکا)

مناسب برای: جوانسازی صورت، اصلاح چین و چروک، تقویت لب

ترکیبات: اسید هیالورونیک (HA)

Restylane یکی دیگر از برندهای معروف است که انواع فیلرهای پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک را ارائه می دهد. به جبران حجم از دست رفته کمک می کند، چین و چروک ها را صاف می کند، و خطوط صورت را تقویت می کند. اثرات موقتی هستند و معمولاً حدود 6 تا 12 ماه، بسته به محصول خاص مورد استفاده، باقی می مانند.

 Radiesse (ساخت: اروپا و ایالات متحده)

 مناسب برای: کانتورینگ صورت، حجم دهنده گونه ها، پرکردن چین و چروک و چین های عمیق تر

 مواد تشکیل دهنده: میکروسفرهای هیدروکسی لاپاتیت کلسیم معلق در یک حامل ژل

 Radiesse یک پرکننده پوستی است که حاوی میکروسفرهای هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA) است که تولید کلاژن را تحریک می کند. حجم فوری را فراهم می کند و همچنین تولید کلاژن طبیعی بدن را در طول زمان تحریک می کند. اثرات می تواند حدود 12-18 ماه باقی بماند.

 Sculptra (ساخت: اروپا و ایالات متحده)

 مناسب برای: ترمیم حجم صورت، اصلاح گونه های فرورفته و شقیقه ها

 مواد تشکیل دهنده: پلی ال-لاکتیک اسید (PLLA)

 Sculptra یک پرکننده منحصر به فرد است که حاوی پلی-ال-لاکتیک اسید، یک ماده مصنوعی زیست سازگار است. تولید کلاژن را تحریک می کند و در نتیجه حجم تدریجی و طبیعی به نظر می رسد مرمت اثرات Sculptra می تواند تا دو سال باقی بماند، اما معمولاً چندین جلسه درمانی لازم است.

 Belotero (ساخت: اروپا)

 مناسب برای: صاف کردن خطوط ریز، اصلاح چین و چروک های متوسط تا شدید

 ترکیبات: اسید هیالورونیک (HA)

Belotero یک فیلر مبتنی بر اسید هیالورونیک است که برای ادغام با پوست برای نتایج ظریف و طبیعی طراحی شده است. به ویژه در درمان خطوط ریز، نواحی ظریف اطراف چشم و خطوط عمودی لب موثر است. طول مدت اثرات بسته به منطقه تحت درمان و محصول خاص مورد استفاده متفاوت است.

 توجه به این نکته مهم است که در دسترس بودن، فرمول‌بندی‌های خاص و مقررات مربوط به این برندها ممکن است بسته به کشور متفاوت باشد. برای تعیین مناسب ترین گزینه های درمانی برای نیازهای خاص خود و اطمینان از ایمنی، توصیه می شود با یک متخصص پزشکی واجد شرایط مانند یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک مشورت کنید.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی از روش‌های فرم دهی و حجم‌دهی لب‌ها است. تزریق ژل لب کاملاً بی‌خطر است. کسانی که از فرم و حجم لب‌های خود راضی نیستند و می‌خواهند لب‌های خوش فرم تری داشته باشند می‌توانند از مزایا و کاربردهای تزریق ژل لب بهره‌مند شوند.  ژل لب باهدف افزایش حجم و خوش فرم کردن لب‌ها تزریق می‌شود. نکته‌ی قابل‌توجه در مورد تزریق ژل لب این است که حتماً باید تناسب میان لب پایین و بالا در نظر گرفته شود. این کار باعث می‌شود نتیجه‌ی ایدئال و مطلوب‌تری حاصل شود.

نکته‌ی دیگری که باید موردتوجه قرار بگیرد این است که فرم لب هر فرد با دیگری متفاوت است و فقط مختص خود فرد است. پس نباید انتظار داشته باشید بعد از تزریق ژل لب فرم لب مانند سایر افراد باشد. در انجام عمل تزریق ژل از سوزن‌های بسیار ظریفی استفاده می‌کنند. این سوزن‌ها را در زاویه‌ای مناسب داخل لب و یا نواحی اطراف لب وارد و تزریق ژل لب انجام می‌شود. همچنین می‌توان برای کاهش درد از کرم‌های بی‌حس‌کننده مانند لیدوکائین استفاده کنید.

تزریق ژل لب در کلینیک ترنم

تزریق ژل به گونه

تزریق ژل گونه یکی از عمل‌های زیبایی بسیار پرطرف‌دار و محبوب است. این عمل کاملاً ساده و بدون نیاز به بیهوشی است. با افزایش سن افتادگی گونه باعث می‌شود صورت فرد پیرتر به نظر برسد و جذابیت خود را از دست بدهد. تزریق ژل به گونه بهترین و سریع‌ترین روش برای برجسته‌کردن گونه و جلوگیری از پیر به‌نظررسیدن صورت است. در تزریق ژل به گونه نیز بحث متقارن بودن دو طرف صورت مطرح است. از مشکلات پزشک بی‌تجربه و غیرمتخصص نامتقارن شدن دو سمت صورت بعد از تزریق است. معمولاً برای هرگونه فقط بین ۲ تا ۳ سی‌سی ژل نیاز است. این روش تزریق ژل حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

تزریق ژل به گونه

تزریق ژل به باسن

افرادی که از فرم باسن خود راضی نیستند با تزریق ژل فرم و سایز باسن خود را بهبود می‌بخشند. در طی این روش ژل یا موادی را به نواحی مختلف باسن تزریق می‌کنند. این ماده باعث افزایش حجم و قوس مناسبی در ناحیه‌ی باسن می‌شود. تزریق ژل به باسن نیاز به بیهوشی ندارد. اغلب برای تزریق ژل به باسن از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند. در تزریق ژل به باسن برای هر باسن حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ سی‌سی ژل استفاده می‌شود. تزریق ژل حدوداً یک ساعت طول می‌کشد.

بعد از تزریق ژل ناحیه‌ای که ژل به آن تزریق شده است ماساژ داده می‌شود. این کار باعث می‌شود ژل‌ها در محل دقیق خود قرار بگیرند. فرایند تزریق ژل به باسن هیچ زخم یا برشی ندارد. بدیهی است که پس از تزریق به‌راحتی می‌توانید فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرید.

تزریق ژل به باسن در کلینیک ترنم

تزریق ژل زیر چشم

با افزایش سن، پوست برخی از مواد مفید مانند هیالورونیک را از دست می‌دهد. این امر باعث به‌وجودآمدن چین‌وچروک و ایجاد گودی زیرچشم می‌شود. افرادی که به زیبایی پوست و صورت خود اهمیت می‌دهند با تزریق ژل زیر چشم این نقص‌ها را برطرف می‌کنند. تزریق ژل باعث آبرسانی به پوست می‌شود. همچنین موجب تولید کلاژن می‌شود.

با تولید کلاژن کیفیت وضعیت پوست بهبود پیدا خواهد کرد. برای تزریق ژل به زیر چشم نیازی به بیهوشی نیست. برای کاهش درد از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. بعد از تزریق ژل به ناحیه‌ی گودی زیر چشم، آن ناحیه را ماساژ می‌دهند. ماساژ دادن ناحیه‌ای که تزریق ژل صورت‌گرفته است ژل را پخش می‌کند. به‌این‌ترتیب نتیجه‌ی بهتری به دست خواهد آمد.

تزریق ژل چانه

تزریق ژل چانه و زاویه سازی فک یکی از ایمن‌ترین و کارآمدترین روش زیبایی است. این روش موجب کاهش چین‌وچروک، شلی پوست، و تحلیل رفتن استخوان فک می‌شود. تزریق ژل به چانه سبب بازگرداندن تعادل به خط فک نامتقارن می‌شود. در واقع تزریق ژل به فک زاویه‌ی واضح‌تری می‌بخشد. این موضوع باعث می‌شود صورت شما لاغرتر به نظر برسد. باید به این نکته توجه کرد که این تکنیک برای افتادگی خفیف تا متوسط مناسب است. به عبارتی تزریق ژل به چانه قابلیت اصلاح چین و چروک‌های عمیق را ندارد.

تزریق ژل چانه

تزریق ژل به بینی

با تزریق ژل و بدون استفاده از عمل جراحی بینی، می‌توانید بینی‌تان را به شکل دلخواه شکل دهید. این پروسه در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. در تزریق ژل به بینی نیز هیچ نیازی به بیهوشی نیست. متخصصان با استفاده از بی‌حسی موضعی تزریق ژل را انجام می‌دهند. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که بیش از نیمی از جراحی‌های بینی غیرضروری‌اند. تزریق ژل به بینی می‌توان بیشتر نواقص بینی را ترمیم و اصلاح کرد. در نتیجه این روش می‌تواند جای بسیاری از این جراحی‌های غیرضروری را بگیرد.

تزریق ژل به بینی

تزریق ژل خط خنده

با افزایش سن یا به دلایل ژنتیکی، پوست کنار لب‌ها و خط خنده دچار چین و چروک‌هایی می‌شود. این امر موجب می‌شود افراد پیرتر به نظر برسند. یکی از محبوب‌ترین و غیر تهاجمی‌ترین روش‌ها برای اصلاح این چین‌وچروک‌ها تزریق ژل به خط خنده است. تزریق ژل به خط خنده باعث می‌شود صورت شما جوان‌تر به نظر برسد. ژل تزریق شده در این ناحیه به نسبت جاهای دیگر ماندگاری بیشتری دارد و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. به پوست آسیبی نمی‌زند و به زمان کمی نیاز دارد. بلافاصله پس از انجام تزریق ژل نتایج آن قابل‌مشاهده است.

مهم‌ترین نکته‌ای که مراجع تزریق ژل خط خنده باید در نظر بگیرد، سپردن کار به افراد متخصص و باتجربه است. در ناحیه‌ی خط خنده سرخرگ صورت عبور می‌کند. این سرخرگ از مهم‌ترین رگ‌های بدن به شمار می‌آید. تزریق ژل توسط افراد غیرمتخصص و کم‌تجربه ممکن است موجب انسداد این رگ در صورت می‌شود؛ بنابراین حتماً برای تزریق ژل به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید. 

تزریق ژل خط اخم

تزریق ژل بیشتر در مناطقی از پوست که ضعیف شدند انجام می‌شود تا باعث بهبود آن ناحیه شود. ژل‌ها خاصیت پرکننده دارند و به آن‌ها فیلر (Filler) هم گفته می‌شود. تزریق ژل در نواحی مثل خط خنده، تزریق ژل گونه یا لب کاربرد بیشتری دارد. این مواد پرکننده گاهی اوقات برای بهبود ظاهر زخم هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین لازم به ذکر است که پرکننده‌های پوستی برای تزریق در سایر نواحی بدن، مثل سینه‌ها تأیید نشده‌اند.

بنابراین تفاوت این دو اندک است و اینکه کدام ماده برای تزریق در پوست شما مناسب‌تر است، با مشورت پزشک متخصص مشخص می‌شود.

تزریق ژل به شقیقه

شقیقه‌ها در کناره‌های صورت و در مجاورت چشم‌ها قرار دارند. وقتی سن افزایش پیدا می‌کند، شاهد از دست رفتن بخشی از حجم شقیقه‌ها هستیم. کاهش حجم این بخش از صورت، حتی روی افزایش چین و چروک نیز تأثیر می‌گذارد. این روند در دهه سوم زندگی آغاز شده و پس از چهل سالگی اوج می‌گیرد. برای این وضعیت یک روش بسیار خوب وجود دارد و آن استفاده از فیلر‌ برای تزریق به این ناحیه است. این کار موجب می‌شود که دوباره طراوت را به شقیقه‌ها برگردانید، چین و چروک صورت را کاهش بدهید و از ظاهری به مراتب جوان‌تر و شاداب‌تر نسبت به گذشته برخوردار شوید. این تزریق در ظاهر ساده است؛ اما تغییرات بسیار مطلوبی را برای شما رقم خواهد زد. فیلرها، از انواع مواد مختلف شامل پرکننده‌های اسید هیالورونیک(HA)، پرکننده‌های کلسیم هیدروکسیلاپاتیت کلسیم، پرکننده‌های اسید پلیلاکتیک و پرکننده‌های کلاژن و تزریق فیلر ساخته می‌شوند. فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک اغلب برای درمان چین و چروک و افزایش حجم پوست کاربرد دارند.

تزریق ژل به شقیقه

تزریق ژل به پیشانی

تزریق فیلر پیشانی یک روش زیبایی است که از آن برای افزایش حجم، صاف کردن چین و چروک‌ها و بهبود ظاهر کلی این بخش از صورت استفاده می‌شود. فیلر‌ها اسید هیالورونیکساخته می‌شوند، ماده‌ای که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و به حجیم شدن و آبرسانی پوست کمک می‌کند. این روش مزایای زیادی دارد. از جمله این مزایا شامل صاف شدن چین و چروک، افزایش حجم، تهاجمی نبودن، عدم نیاز به استراحت، نتایج فوری، ایمن و مؤثر بودن، برگشت‌پذیری و قیمت مناسب می‌شود.

تزریق ژل به پیشانی برای رفع چین و چروک

تفاوت بین بوتاکس و ژل چیست ؟

بوتاکس و ژل هر دو مواد تزریقی هستند که می توانند برای جوانسازی پوست استفاده شوند. با این حال، آنها به روش های مختلف کار می کنند.

بوتاکس یک نوروتوکسین است که با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی که باعث انقباض ماهیچه‌ها می‌شوند، عمل می‌کند. این می تواند به صاف کردن چین و چروک ها و چین های ناشی از حرکت عضلات، مانند خطوط اخم و پای کلاغی کمک کند. تزریق بوتاکس معمولاً در مطب پزشک انجام می شود و حدود 10 دقیقه طول می کشد. نتایج می تواند برای 3 تا 6 ماه باقی بماند.

ژل ماده ای است که به پوست تزریق می شود تا آن را حجیم کند و چین و چروک ها و چین ها را پر کند. ژل ها معمولا از اسید هیالورونیک ساخته می شوند که یک ماده طبیعی در پوست است. اسید هیالورونیک به چسبیدن آب کمک می کند، بنابراین می تواند به حجیم شدن پوست و صاف به نظر رسیدن آن کمک کند. تزریق ژل نیز به طور معمول در مطب پزشک انجام می شود و حدود 10 دقیقه طول می کشد. نتایج می تواند برای 6 تا 12 ماه باقی بماند.

در اینجا جدولی وجود دارد که تفاوت های کلیدی بین تزریق بوتاکس و ژل را خلاصه می کند:

ویژگی

بوتاکس

ژل

مواد

سم بوتولینوم

اسید هیالورونیک

مکانیسم عمل

سیگنال های عصبی که باعث انقباض ماهیچه ها می شوند را مسدود می کند

پوست را حجیم می کند و چین و چروک را پر می کند

مدت زمان نتایج

3 تا 6 ماه

6 تا 12 ماه

اثرات جانبی

کبودی، تورم، قرمزی، درد

کبودی، تورم، قرمزی، درد

خطرات

واکنش آلرژیک، عفونت، آسیب عصبی

واکنش آلرژیک، عفونت، مهاجرت ژل

در نهایت، بهترین انتخاب برای شما به نیازها و اهداف فردی شما بستگی دارد. اگر به دنبال صاف کردن چین و چروک های ناشی از حرکت عضلات هستید، بوتاکس می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. اگر به دنبال پر کردن پوست و پر کردن چین و چروک هستید، ژل می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

مهم است که با پزشک یا متخصص پوست خود صحبت کنید تا مشخص شود کدام درمان برای شما مناسب است. آنها می توانند به شما کمک کنند تا نیازهای فردی خود را ارزیابی کرده و در مورد خطرات و مزایای هر درمان صحبت کنید.

بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

معرفی بهترین برندهای ژل جهت تزریق در صورت و لب

 • ژل های بر پایه اسید هیالورونیک ژل پروفایلو (Profhilo)
 • ژل ژوویدرم (Juvéderm)
 • ژل رووفیل (Revofil)
 • ژل لب تئوسیال (Teosyal)
 • ژل لب رستیلن (Restylane)
 • ژل لب استایلج (Stylage)
 • ژل لب بلترو (Belotero)
 • ژل آلیاکسین (Aliaxine)
 • ژل الانسه (Ellanse)

مراقبت های قبل از تزریق ژل

بعد از اینکه تصمیم به تزریق ژل گرفتید در ابتدا باید در مورد پروسه انجام و نکات مربوط به آن پرس‌وجو کنید. برای نتیجه‌گیری بهتر و تزریق ژل موفق‌تر متخصصان مواردی از مراقبت‌های قبل از تزریق ژل را به مشتریان توصیه می‌کنند. از جمله اینکه:

حداقل ۱۰ روز قبل از تزریق ژل از مصرف آسپرین و داروهای ضدالتهاب مانند ایبوپروفن، ژلوفن و غیره خودداری کنید. از مصرف روغن ماهی، ویتامین E و هرگونه ویتامینی که باعث افزایش احتمال خون‌ریزی در شما می‌شود خودداری کنید. هر دارویی که مصرف می‌کنید را باید با پزشک خود چک کنید که از احتمال هرگونه عارضه‌ای جلوگیری کنید.

الکل باعث افزایش احتمال خونریزی و کبودی می‌شود؛ بنابراین حداقل ۲۴ ساعت قبل از تزریق ژل از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید. از انجام خدمات درمانی برای دندان‌ها حداقل تا ۲ هفته قبل از تزریق ژل پرهیز کنید.

هرچند تزریق ژل درد ندارد؛ اما برای جلوگیری از هرگونه درد و ناراحتی می‌توانید ۱ ساعت قبل از تزریق ژل استامینوفن مصرف کنید. با صورتی پاک و بدون کرم و آرایش به جلسه‌ی درمانی مراجعه کنید. معمولاً تزریق ژل باعث تب‌خال نمی‌شود. اما محض احتیاط چنانچه سابقه‌ی تب‌خال زدن دارید حتماً در جلسه‌ی مشاوره به پزشک بگویید. ممکن از برای جلوگیری از تب‌خال زدن نیاز باشد دارویی مصرف کنید.

برای قبل و بعد از تزریق ژل چه مراقبت هایی لازم است؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل

برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب و جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی باید یک سری نکات را بعد از تزریق ژل رعایت کنید. از اعمال هرگونه فشار زیاد و مالش در ناحیه‌ی تزریق ژل پرهیز کنید. ایجاد فشار در ناحیه‌ی تزریق ژل باعث جابه‌جایی و نامتقارن شدن ژل تزریقی شود.

متخصصان توصیه می‌کنند در روز اول تزریق ژل از کارها و ورزش‌های سنگین خودداری کنید. همچنین از خم کردن سر روبه پایین و اعمال فشار خودداری کنید. برخی از افراد پوست حساسی دارند. در صورت بروز عوارض جانبی احتمالی مانند التهاب و کبودی در این افراد توصیه می‌شود از کمپرس سرد بدون اعمال فشار استفاده شود.

معمولاً تزریق ژل درد ندارد. اما بعضی از افراد حساس هستند. در صورت بروز درد افراد حساس متوانند با مراجعه و مشورت با پزشک خود از قرص‌های مسکن مناسب استفاده کنند. متخصصان توصیه می‌کنند در هفته‌ی اول بعد از تزریق ژل از رفتن به سونا و یا گرفتن دوش با آب داغ پرهیز کنید. تزریق ژل می‌تواند باعث تحریک پوست شود؛ بنابراین در روزهای اول تزریق ژل از قرارگرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری نمایید.

ماندگاری تزریق ژل

یکی از مهم‌ترین سؤالات بسیاری از مراجعان قبل از تزریق ژل ماندگاری تزریق ژل است. وقتی ژل به بدن تزریق می‌شود بدن به‌صورت طبیعی شروع به تجزیه‌ی آن می‌کند. به‌محض تزریق ژل مکانیزم آن نیز آغاز می‌شود.

هرچه حرکت بخشی از بدن که تزریق ژل به آن صورت می‌گیرد بیشتر باشد ژل سریع‌تر جذب می‌شود. مثلاً ماندگاری تزریق ژل به لب‌ها که مدام در حال حرکت هستند با تزریق ژل به گونه و تزریق ژل به زیر چشم متفاوت است.

 متابولیسم بدن افراد از دیگر عوامل تأثیرگذار بر ماندگاری تزریق ژل است. مثلاً ورزشکاران از متابولیسم بالایی برخوردارند. ژل‌ها در بدن افراد ورزشکار که متابولیسم بالایی دارند زودتر شروع به تجزیه می‌کنند. ماندگاری ژل در این افراد کمتر است.

بسته به ناحیه و ژل تزریقی، ماندگاری ژل تفاوت خواهد داشت. در موارد ژل‌های طبیعی از ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری و در موارد ژل‌های مصنوعی از ۲ تا ۵ سال دیده شده است.

نواحی تزریق ژل

تزریق ژل نوعی تزریق ماده پرکننده است که برای افزایش حجم و پر شدن نواحی مختلف صورت استفاده می شود. آنها معمولاً از اسید هیالورونیک ساخته می شوند، ماده ای که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و به حفظ خاصیت ارتجاعی و رطوبت پوست کمک می کند. در اینجا برخی از رایج ترین مناطقی که از ژل پوستی استفاده می شود آورده شده است:
لب ها: از ژل پوستی می توان برای افزایش شکل و اندازه لب ها و همچنین کاهش خطوط ریز اطراف دهان استفاده کرد.
گونه ها: از ژل پوستی می توان برای حجم دادن به گونه ها استفاده کرد و ظاهری جوان تر و برجسته تر ایجاد کرد.
خطوط خنده: خطوطی هستند که از کناره های بینی تا گوشه های دهان کشیده می شوند. از ژل پوستی می توان برای صاف کردن این خطوط و ایجاد ظاهری جوان تر استفاده کرد.
زیر چشم ها: از ژل پوستی می‌توان برای کاهش ظاهر تیرگی و خطوط زیر چشم استفاده کرد و ظاهری آرام‌تر و با طراوت به ارمغان آورد.
چانه: از ژل پوستی می توان برای اصلاح شکل و اندازه چانه، ایجاد ظاهری متعادل تر و متناسب تر استفاده کرد.
به طور کلی، تزریق ژل می‌تواند روشی مطمئن و مؤثر برای بهبود ویژگی‌های صورت و بازگرداندن ظاهری جوان‌تر باشند. با این حال، مهم است که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط و با تجربه مشورت کنید تا مطمئن شوید که درمان برای نیازها و اهداف خاص شما مناسب است.

ژل می تواند برای حجم دادن ، فرم دهی و پرکردن فرورفتگی های به نواحی مختلف صورت تزریق شود

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل بسته به عوامل مختلفی مانند نوع ژل مورد استفاده، مقدار ژل مورد نیاز و محل کلینیک یا متخصص مراقبت های بهداشتی که درمان را ارائه می دهد، می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، هزینه ژل پوستی می تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار برای هر درمان متغیر باشد. توجه به این نکته مهم است که در حالی که هزینه برای بسیاری از افرادی که به دنبال درمان های زیبایی هستند مورد توجه است، نباید تنها عامل در فرآیند تصمیم گیری باشد. بسیار مهم است که یک متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط و با تجربه را انتخاب کنید که بتواند یک درمان ایمن و موثر ارائه دهد. گزینه‌های ارزان‌تر ممکن است وسوسه‌انگیز باشند، اما ممکن است با خطرات بالاتر عوارض یا نتایج رضایت‌بخش همراه باشند.
برخی از کلینیک‌ها یا متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ممکن است بسته‌ها یا تخفیف‌هایی را برای چندین درمان یا مشتریان مکرر ارائه دهند. علاوه بر این، برخی از طرح های بیمه ممکن است هزینه انواع خاصی از تزریق ژل را در صورت لزوم پوشش دهند. این است مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد یک برنامه درمانی، درباره همه گزینه ها با یک متخصص مراقبت های بهداشتی تحقیق و گفتگو کنید.

تزریق ژل به صورت

تزریق ژل به صورت یک عمل زیبایی محبوب است که شامل تزریق ماده ای مانند اسید هیالورونیک به پوست برای بازگرداندن حجم، صاف کردن چین و چروک ها و بهبود ویژگی های صورت است. این روش کم تهاجمی است و می تواند در مدت زمان کوتاهی انجام شود، اغلب بدون نیاز به توقف. معمولاً برای درمان نواحی مانند گونه ها، لب ها و ناحیه زیر چشم استفاده می شود. در حالی که نتایج موقتی هستند و ممکن است نیاز به نگهداری مداوم داشته باشند، بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که تزریق ژل ظاهر آن‌ها را بهبود می‌بخشد و می‌تواند اعتماد به نفس و عزت نفس آنها را افزایش دهد. مانند هر عمل زیبایی، مهم است که قبل از انجام درمان با یک پزشک متخصص و با تجربه مشورت کنید.

تزریق ژلو فیلر به صورت برای جوانسازی و فرم دهی به پوست صورت

رفع کبودی بعد از تزریق ژل

کبودی پس از تزریق ژل یک عارضه جانبی رایج است که با چندین روش قابل درمان است. استفاده از کمپرس سرد در ناحیه آسیب دیده می تواند به کاهش تورم و کبودی کمک کند. ژل یا کرم آرنیکا را نیز می توان روی ناحیه کبودی استفاده کرد تا بهبودی را بهبود بخشد. اجتناب از الکل، آسپرین و سایر داروهای رقیق کننده خون قبل و بعد از عمل نیز می تواند خطر کبودی را به حداقل برساند. علاوه بر این، اجتناب از ورزش های شدید و ماساژ ناحیه تحت درمان می تواند به جلوگیری از کبودی بیشتر کمک کند. اگر کبودی شدید باشد یا بیش از چند روز طول بکشد، مهم است که با یک متخصص پزشکی واجد شرایط مشورت کنید تا از درمان و مراقبت مناسب اطمینان حاصل کنید.

کبودی یکی از عوارض شایع بعد از تزریق ژل است

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

پس از تزریق ژل، چندین نکته مهم برای اطمینان از نتایج بهینه و به حداقل رساندن خطرات احتمالی وجود دارد. برای جلوگیری از جابجایی یا پخش شدن پرکننده، باید حداقل به مدت 24 ساعت از لمس یا ماساژ ناحیه تحت درمان خودداری کنید. اجتناب از ورزش شدید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرمای بیش از حد در چند روز اول نیز می تواند به جلوگیری از تورم و التهاب کمک کند. علاوه بر این، اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون و الکل برای چند روز پس از عمل می تواند به کاهش خطر کبودی کمک کند. اگر علائم غیرعادی مانند درد، تورم یا عفونت بیش از حد رخ داد، مهم است که فوراً با یک متخصص پزشکی واجد شرایط تماس بگیرید. در نهایت، پیگیری با ارائه‌دهنده برای هر گونه مراقبت‌های لازم یا درمان‌های نگهداری می‌تواند به تضمین نتایج طولانی‌مدت و رضایت‌بخش کمک کند.

آیا تزریق ژل در بارداری ضرر دارد؟

به طور کلی به دلیل خطرات احتمالی، انجام تزریق ژل در دوران بارداری توصیه نمی شود. در حالی که تحقیقات محدودی در مورد اثرات ژلها در دوران بارداری وجود دارد، مشخص است که بدن در این دوران دستخوش تغییرات زیادی می شود، از جمله نوسانات هورمونی و تغییرات در حجم خون، که می تواند بر نحوه جذب و پردازش ژلها توسط بدن تأثیر بگذارد. علاوه بر این، برخی از مواد پرکننده ممکن است از جفت عبور کرده و به طور بالقوه به جنین در حال رشد آسیب برساند. بنابراین توصیه می شود که زنان باردار از تزریق ژل تا پس از زایمان و پایان شیردهی خودداری کنند، زیرا این روش برای مادر و نوزاد مطمئن ترین گزینه است.

مزایای تزریق ژل

معیارهای زیبایی از دید هرکس می‌تواند متفاوت باشد. بعضی صورت‌های استخوانی دوست دارند و بعضی صورت‌های پر. هیچ‌کس نمی‌تواند جذابیت هرکدام از این مدل‌ها را انکار کند. اما امروزه بسیاری از افراد گونه‌های پر و صورت‌های تپل را جذاب‌تر می‌دانند. یکی از رایج‌ترین و پر طرف‌دارترین روش‌های زیبایی و جذاب به‌نظررسیدن صورت  تزریق ژل است. علت این محبوبیت تزریق ژل می‌توان مزایای عالی آن دانست. تزریق ژل به زیباتر کردن چهره کمک می‌کند. زیبایی چهره اعتمادبه‌نفس فرد را افزایش می‌دهد.  تزریق ژل باعث ازبین‌بردن نشانه‌های پیری می‌شود. همچنین باعث جوان‌سازی پوست می‌شود.

تزریق ٰژل نیاز به جراحی، بخیه کردن و بیهوشی ندارد و سرپایی انجام می‌شود. بعد از تزریق ژل خیلی سریع نتیجه‌ی آن را مشاهده می‌کنید. ژل‌ها کاملاً با بدن سازگاری دارند و حاوی مواد مغذی و آب‌رسان هستند.

عوارض تزریق ژل

ژل‌هایی که پزشکان برای تزریق استفاده می‌کنند انواع گوناگونی دارند. تمام ژل‌ها از سازمان غذا و داروی آمریکا تأییدیه لازم را گرفته‌اند. اما یکی از موضوعاتی که می‌تواند پایه‌گذار عوارض تزریق ژل باشد هزینه تزریق ژل است. برخی از افراد برای کاهش هزینه‌های خود درخواست استفاده از مواد ارزان و غیرمجاز را می‌دهند. تزریق ژل غیرمجاز را معمولاً افراد غیرمتخصص انجام می‌دهند. سپردن آن به دست افراد غیرمتخصص اشتباه بسیار بزرگی است. تزریق ژل اقدامی پزشکی است و باید توسط پزشکان و متخصصان انجام شود.

گاهی اوقات ژل‌هایی استفاده می‌شود که منبع غیرانسانی دارند. استفاده از این نوع ژل‌های ممکن است باعث بروز حساسیت شود. برای مثال ژل‌هایی مانند کلاژن گاو ممکن است در برخی از افراد ایجاد حساسیت کند. ازاین‌رو پزشکان باید ابتدا مقدار کمی از آن را روی بدن فرد تست کنند. اگر پزشک پس از تست جواب مطلوبی گرفت می‌تواند در هر ناحیه‌ای که فرد مدنظر دارد آن را تزریق کند. از دیگر عوارض تزریق ژل می‌توان به عفونت ناحیه اشاره کرد. گاهی اوقات تزریق ژل انجام‌گرفته و هیچ مشکلی رخ نداده است، اما بعد از مدتی ناحیه و محل تزریق عفونت می‌کند. گاهی نیز پس از تزریق ژل در آن ناحیه و اطراف آن جوش‌های زیر و درشتی مشاهده می‌شود. در این صورت باید با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می‌تواند کرم‌های مناسبی در خصوص برطرف‌کردن جوش‌های پوستی آن ناحیه به شما توصیه کند.

تبخال بعد از تزریق ژل

در حالی که بعید است که تزریق فیلر مستقیماً باعث ایجاد تبخال شود، هر روشی که باعث شکستن پوست شود، مانند تزریق، می‌تواند در صورتی که ویروس تبخال از قبل در بدن وجود داشته باشد، دریچه ای برای تکثیر ایجاد کند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که خطر تبخال بعد از تزریق ژل نسبتاً کم است. اگر در مورد این احتمال نگران هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • آیا قبلاً تبخال داشته اید؟ اگر سابقه تبخال دارید، به احتمال زیاد پس از هر ضربه پوستی، از جمله تزریق فیلر، شیوع بیماری را تجربه خواهید کرد.
 • تزریقات در کجا انجام می شود؟ تزریق در اطراف دهان، جایی که معمولاً تبخال ظاهر می شود، ممکن است خطر کمی بالاتر از تزریق در نواحی دیگر داشته باشد.
 • آیا چیز دیگری وجود دارد که باعث ایجاد تبخال شما شود؟ اگر تحت استرس بوده اید، مریض بوده اید یا آسیب دیگری داشته اید که می تواند مقصر باشد.

تزریق ژل بهتر است یا چربی

به گفته گروهی از متخصصان حوزه سلامت و زیبایی پوست، تزریق چربی نسبت به تزریق ژل مفید‌تر است. چراکه ژل‌ها و فیلر‌ها به صورت مصنوعی می‌باشند و از سویی دیگر این مواد مصنوعی ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیک نیز می‌شوند!
اما ناگفته نماند که نتیجه تزریق ژل به سرعت قابل مشاهده است.

تزریق ژل پروفایلو

پروفایلو یک روش جدید برای جوان سازی پوست است که آن را محکم تر کرده و باعث می شود که جوان و شاداب به نظر برسید. ماده فعال در این درمان اسید هیالورونیک است. این ماده با نام “فیلر” برای رفع چین و چروک های پوست به کار می رود. با این حال پروفایلو پوست را پر نمی کند و روی سفت کردن پوست تمرکز دارد. خود پوست به طور طبیعی با شلی پوست مقابله می کند. درمان پروفایلو برای نواحی زیر مناسب است:

 • صورت
 • گردن
 • ناحیه دکلته
 • بازو
 • دست

ژل پروفایلو بی خطر و بدون درد است و به لایه پوست تزریق می شود. این کار به طور موثر سلول های پوستی را تغذیه می کند و تا زمانی که سفتی طبیعی پوست دوباره به دست آید این کار ادامه پیدا می کند. این درمان منحصر به فرد طی ۴ تا ۸ هفته نتایج خود را نشان می دهد.
این درمان برای هر کسی که پوستی افتاده و شل دارد مناسب است. این به این معنی است که برای افراد بالای ۳۰ سال قابل تزریق است. پروفایلو روند پیری پوست را کاهش می دهد. بعد از ۳۰ سالگی میزان الاستین، کلاژن و اسید هیالورونیک کاهش پیدا کرده و به همین دلیل باعث افتادگی پوست می شود.

فواید تزریق فیلر به صورت

فیلر یا ژل ها از مواد طبیعی همچون هیالورونیک اسید تولید شده اند، به همین دلیل از لحاظ انسجام و سختی متفاوت می باشند. با این مواد حجم از دست رفته بافت باز می گردد.
فیلر به آبرسانی و رطوبت پوست نیز کمک بسیار می کند. هر چقدر رطوبت پوست زیاد باشد، علائم و نشانه های پیری کاهش پیدا می کند و ظاهر و چهره فرد شاداب و باطراوات می ماند.
چون تزریق فیلر در نواحی بینی، گونه ها، چانه و پیشانی نتایج ایده آلی به همراه آورده است در نتیجه جایگزین مناسبی برای عمل های جراحی جهت از بین بردن علائم چین و چروک و پیری می باشد. این کلام بدان معنا نمی باشد که با تزریق فیلر دیگر نیازی به تزریق مجدد نیست، بلکه استفاده از روش های ترکیبی کمک بسیار زیادی برای بدست آوردن نتایج مطلوب تری می کند.
با تکرار وتداوم در تزریق فیلر، ماندگاری تزریق بیشتر خواهد بود.
تخصص و تبحر متخصص پوست در تزریق بسیار حائز اهمیت است، زیرا که اسید هیالورونیک تنها ماده ژل است که حتما باید توسط یک متخصص و پزشک پوست باتجربه انجام گیرد. در صورت انجام این تزریق توسط افراد نابلد و آماتورعوارض و نتایج زیان باری را برای فرد به همراه خواهد آورد.

ایا تزریق فیلر ضرر دارد
تزریق فیلر دارای عوارض جانبی ندارد درصورتی که به متخصص پوست و یا پزشک پوست حاذق مراجعه شود. اما ممکن است که در برخی مواقع با برخی عوارض از جمله:
• تراوش فیلر از محل فیلر
• عفونت یا مقداری خراش
• برآمدگی های کوچک اطراف تزریق
• ممکن است آسیب رساندن به عروق خونی
• انسداد برخی بافت ها
گفته می شود که رخداد این عوارض نادر است و در صورت بروز هرکدام به خصوص کبودی، ورم زیر پوست، تورم، برآمدگی و… حتما باید به پزشک پوست مراجعه شود و علائم بررسی گردد.

آیا تزریق فیلر درد دارد

افرادی زیادی بعد از تزریق فیلر احساس درد می کنند و مجدد به پزشک خود مراجعه می کنند. باید این نکته را بیان نمود که درد بعد از تزریق فیلرعادی است و اصلا جای نگرانی ندارد.
علت بروز این نوع از درد به دلیل تزریق مواد به زیر پوست و مواد مورد استفاده در هنگام جوانسازی پوست با فیلر می باشد.
به همین دلیل توصیه می شود تا پزشک متخصص را برای انجام این کار انتخاب نمایید. زیرا با دقت در میزان مواد مورد نیاز برای تزریق و عمق تزریق می تواند از بروز این درد ها بکاهد.
بعضی از دلایل که باعث کاهش بروز درد می شوند:
مراجعه به پزشک متخصص که با آشنایی کامل با آناتومی صورت دارد، می تواند مکان صحیح تزریق را تشخیص دهد. زیرا در صورتی که در مناطق دارای گردش خون کمتر این اقدام صورت گیرد امکان بروز درد بسیار زیاد است. همچنین با توجه به حجم عروق در محل تزریق میزام مواد تعیین می شود. استفاده از فیلر مناسب نیز بسیار کمک کننده است. با توجه به نوع فیلرها و ناحیه مورد نیاز به تزریق نوع پر کننده مشخص می شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. زیرا تزریق در قسمت های نا مناسب ممکن است علاوه بر درد نیز ناهمواری های ناموزونی را ایجاد نماید.

پزشک همواره به افراد برای کاهش درد بعد از تزریق فیلر مسکن های خوراکی و یا موضعی تجویز می نماید. همچنین توصیه می کنند تا به مدت ۳۰ دقیقه و به طور غیر مستقیم در محل تزریق از بسته یخ استفاده شود.
اگر افراد قادر به تحمل درد حتی با توجه به تجویز دارو های پزشک نمی باشند، و یا به دلیل بروز درد سر درد های جزئی را تجربه می کنند می توانند از مسکن در روز ترزیق استفاده نمایند. ولی از مصرف رقیق کننده های خونی اجتناب شود. زیرا استفاده از این نوع از دارو ها باعث افزایش میزان کبودی می شود.

تفاوت بین تزریق ژل و بوتاکس

بوتاکس و ژل هر دو معمولاً در عمل های زیبایی برای رفع علائم پیری استفاده می شوند، اما مکانیسم های عمل متفاوتی دارند و برای هدف قرار دادن نگرانی های مختلف استفاده می شوند. در اینجا تفاوت بین بوتاکس و ژل توضیح داده شده است:

ژل (پرکننده های پوستی):

ژل، در زمینه روش های زیبایی، به پرکننده های پوستی اشاره دارد. فیلرهای پوستی مواد ژل مانندی هستند که برای افزایش حجم، پر کردن چین و چروک ها و ترمیم پوست به پوست تزریق می شوند. خطوط جوانی آنها به طور معمول از مواد مختلفی تشکیل شده اند که اسید هیالورونیک (HA) یک عنصر رایج است. HA یک ماده طبیعی در بدن است که به حفظ رطوبت و حجم پوست کمک می کند. پرکننده‌های پوستی را می‌توان برای رفع چین و چروک‌های ساکن، که حتی زمانی که صورت در حالت استراحت است، وجود دارد، و همچنین برای بازگرداندن حجم در مناطقی که پری خود را از دست داده‌اند، مانند گونه‌ها و لب‌ها، استفاده کرد. اثرات پرکننده های پوستی بسته به محصول خاص مورد استفاده متفاوت است اما به طور کلی بین 6 تا 12 ماه دوام می آورد.

بوتاکس:

بوتاکس نام تجاری محصول خاصی به نام سم بوتولینوم نوع A است. این یک نوروتوکسین تصفیه شده است که به عضلات خاصی تزریق می شود تا به طور موقت آنها را فلج کند. بوتاکس با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی که باعث انقباض عضلانی می‌شوند، عمل می‌کند و در نتیجه ظاهر چین و چروک و خطوط ریز ناشی از حرکات تکراری صورت را کاهش می‌دهد. معمولاً برای درمان چین و چروک های پویا مانند خطوط اخم، خطوط پیشانی و پنجه کلاغی استفاده می شود. اثرات بوتاکس معمولاً حدود 3-4 ماه قبل از بازگشت تدریجی فعالیت عضلانی باقی می ماند.

 تفاوت:

 •  مکانیسم اثر: بوتاکس با فلج کردن موقت عضلات مسئول ایجاد چین و چروک عمل می کند، در حالی که پرکننده های پوستی (ژل) با افزایش حجم و پرکردن چین و چروک ها یا نواحی پری از دست رفته عمل می کنند.
 •  نگرانی های هدفمند: بوتاکس در درجه اول برای درمان چین و چروک های پویا ناشی از حرکت عضلات استفاده می شود، در حالی که پرکننده های پوستی برای رفع چین و چروک های ساکن و کاهش حجم استفاده می شوند.
 •  مدت زمان: اثرات بوتاکس معمولاً حدود 3-4 ماه باقی می ماند. در حالی که پرکننده های پوستی بسته به محصول خاص مورد استفاده، بین 6 تا 12 ماه دوام می آورند.
 •  زمینه کاربرد: بوتاکس معمولا در قسمت بالایی صورت استفاده می شود و نواحی مانند پیشانی، خطوط اخم و پنجه کلاغی را هدف قرار می دهد. پرکننده های پوستی را می توان در نواحی مختلف صورت از جمله گونه ها، لب ها، گودی های زیر چشم و چین های بینی استفاده کرد.

 مهم است که با یک متخصص پزشکی واجد شرایط مشورت کنید تا مشخص کنید کدام گزینه درمانی برای نگرانی های خاص شما مناسب است. در برخی موارد، ترکیبی از بوتاکس و پرکننده های پوستی ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب توصیه شود، زیرا می توانند جنبه های مختلف پیری صورت را برطرف کنند.

آیا شستن صورت بعد از تزریق ژل مضر است؟

توصیه شده تا یک روز پس از تزریق ژل از شستن صورت و حمام کردن پرهیز کنید و بعد از گذشت این زمان به آرامی و بدون فشار اضافی عمل شستشو را انجام دهید. و اگر ضرورتی برای شستن صورت پیش از زمان گفته شده وجود داشت می توانید بعد از گذشت چند ساعت از تزریق به آرامی و با نرمی صورت خود را بشویید.

آیا تزریق فیلر عوارض دارد ؟

تزریق فیلر دارای عوارض جانبی ندارد درصورتی که به متخصص پوست و یا پزشک پوست حاذق مراجعه شود. اما ممکن است که در برخی مواقع با برخی عوارض از جمله:

 • تراوش فیلر از محل فیلر
 • عفونت یا مقداری خراش
 • برآمدگی های کوچک اطراف تزریق
 • ممکن است آسیب رساندن به عروق خونی
 • انسداد برخی بافت ها

گفته می شود که رخداد این عوارض نادر است و در صورت بروز هرکدام به خصوص کبودی، ورم زیر پوست، تورم، برآمدگی و… حتما باید به پزشک پوست مراجعه شود و علائم بررسی گردد.

چاق شدن صورت با تزریق ژل

یکی از روش‌های از بین بردن نیمه دائمی این حالت، تزریق ژل به صورت‌های لاغر است. در واقع تزریق ژل برای صورت های لاغر این امکان را به افراد می‌دهد که بدون نیاز به عمل جراحی و تزریق چربی، صورت لاغر و استخوانی خود را حجیم و کانتور کنند.
هر زمانی که در مورد تزریق ژل سخنی به میان می آید در مورد موارد مختلفی از قبیل رفع کننده ی چین و چروک، برطرف کننده پیری، پر کردن صورت، حجم دادن المان ها و عناصر صورت و همچنین جوان سازی پوست صحبت خواهد داشت. این موضوع کاملا بدیهی است که تزریق ژل می تواند باعث جوان سازی پوست اگر اما تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که بیماران و افرادی که از لاغری مفرط رنج می برند برای فرار از پیری و استخوانی بودن صورت خود باید چه کاری انجام دهند؟

همان طوری که گفته شد علیرغم باور عموم، می‌توان به راحتی از تزریق ژل برای صورت‌های لاغر استفاده کرد، صورت‌های تو پر به طور معمول آنطور که باید، نتیجه رضایت بخش و زیبایی را بعد از انجام تزریق ژل نخواهند گرفت زیرا ژلها خاصیت حجم دهی دارند و موجب غیر طبیعی شدن صورت این دست از افراد می‌شود؛ در صورتی که نتیجه تزریق ژل در صورت‌های لاغر کاملا متفاوت خواهد بود و رضایت تمامی زیباجویان را جلب می‌کند.

به طور کلی فردی که صورت لاغری دارد می‌تواند تمام مناطق صورت خود را با ژل‌های پر کننده تحت درمان و ترمیم قرار دهد و آنطور که دوست دارد کانتورینگ کند. از نظر پزشکان فعال در زمینه مراقبت از زیبایی، حجم دهی عضوهای صورت و درمان صورت استخوانی خیلی پیچیده نیست و اگر پزشک تجربه کافی را داشته باشد و از ژل و تجهیزات استاندارد استفاده کند می‌تواند نتیجه دل‌انگیزی را از تزریق ژل صورت لاغر به زیباجو هدیه کند.

با این حال برخی از پزشکان و متخصصان زیبایی بر این باور هستند که انجام تزریق ژل در صورت‌های لاغر توسط افراد غیر پزشک و کم تجربه می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است صورت و پوست افراد به دلیل تزریق حجم زیاد از ژل توسط افراد آموزش ندیده واکنش‌هایی از خود نشان دهد و به دنبال این واکنش‌ها مشکلات و عوارض مختلفی گریبان‌گیر زیباجو می‌شود.

آیا تزریق فیلر به بینی عوارض دارد؟

انجام این روش بدون درد است و معمولا بعد از اعمال بی حسی موضعی صورت می‌گیرد. افراد بعد از انجام این روش قادر به از سرگیری فعالیت‌های روزانه خود خواهند بود. از آنجایی که پرکننده در عمق استخوان قرار می‌گیرد، به ندرت ممکن است کبودی یا تورم همراه با این روش وجود داشته باشد.

عوارض فیلر بینی را بدانید !

آیا تزریق فیلر سرطان زاست؟

تزریق ژل هیچ گونه خطری همانند سرطان زا بودن را برای افراد به دنبال نخواهد داشت . تنها نکته ای که می بایست افراد قبل از تزریقبه آن دقت نمایند این است که در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشند، همچنین از برند مورد تایید وزارت بهداشت استفاده نمایند .

بهترین دکتر تزریق ژل در غرب تهران

همان‌طور گه گفتیم تزریق ژل از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های زیبایی صورت و جوان‌سازی است. توصیه ما به شما مراجعه به بهترین دکتر تزریق ژل در غرب تهران در کلینیک ترنم است. متخصصان و مشاوران حاذق این کلینیک در تمامی مراحل تزریق ژل با شما همراه خواهند بود. هدف ما این است که با خاطر آسوده‌ برای جوان‌سازی و زیبایی چهره‌ی خود اقدام کنید و نتیجه مطلوب و ایده آل خود را بگیرید.

سوالات متداول در مورد تزریق ژل

یکی از راه های جوان‌سازی و فرم‌دهی به پوست و اندام‌هاست.
این روش نیازی به جراحی ندارد. دوره‌ی نقاهت کمی دارد و برگشت‌پذیر است. از عوارض آن می‌توان به کبودی و تورم موضعی اشاره کرد.
بسته به ناحیه و ژل تزریقی، ماندگاری ژل تفاوت خواهد داشت.
توصیه ما به شما کلینیک ترنم است.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *