عکس بوتاکس دیستون در سمت چپ و بوتاکس مصپورت در سمت راست - بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟ داشتن یک پوست صاف، زیبا و از همه مهم تر عاری از چین‌ و ‌چروک یا خطوط پنجه کلاغی، آرزوی هر شخصی است؛ ولی چگونه می توان به این هدف رسید؟ آیا راهی وجود دارد که سریعا بتوان این چین و چروک های آزار دهنده را از بین برد؟ در جواب این سوال باید بگوییم: بله، یک راه وجود دارد! این راه همان تزریق بوتاکس است. امروزه از انواع بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک و خطوط عمیق استفاده می شود اما در این بین، دو نوع آن ها پرطرفدارتر هستند؛ مدل دیستون و مصپورت. اما یک سوال به وجود می آید که بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟ شما کدام یک از این دو محصول را برای تزریق انتخاب می کنید؟ با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم که بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟

بوتاکس دیستون برای کدام کشور است؟

بسیاری از افرادی که از مشاوران کلینیک ما می پرسند که بوتاکس دیستون برای کدام کشور است باور نمی کنند که بوتاکس دیستون ساخت ایران است. پس از خروج کشورهای خارج شده از ایران و مواجه شدن کشور با تحریم های بسیار شدید، حتی عدم ورود اکثر از دارو ها به ایران، متخصصان با تلاش های فراوان خودشان توانستند محصولی را با نام بوتاکس دیستون بسازند. از این برند به عنوان دومین botox تولید شده در ایران یاد می کنند؛ این محصول کاملا طبق استاندارد‌های جهانی می باشد و از قابلیت های رقابتی خوبی با نمونه های خارجی برخوردار است. بوتاکس دیستون توانسته به کسانی که قصد دارند چین و چروک های خودشان را از بین ببرند، کمک بسیاری می کند و جوانی را به صورت و پوست آن ها برگرداند. بوتاکس دیستون تولید شده توسط داخل، عوارض جانبی کمتری برای بیماران خواهد داشت.

بوتاکس مصپورت برای کدام کشور است؟

بسیاری از افراد از ما می پرسند که بوتاکس مصپورت برای کدام کشور است و این موضوعی است که ذهن بسیاری از مراجعه کنندگان را به خود مشغول ساخته است. مصپورت، یکی از تولیدات داخلی و بهترین مارک بوتاکس در ایران می باشد. تولید این بوتاکس به وسیله شرکت‌ های متفاوتی انجام می گیرد. به طور کلی می توانیم بوتاکس برند مصپورت تولید کشور ایران را از لحاظ مشخصات کمی و کیفی مشابه با نمونه های خارجی و حتی مدل های داخلی بدانیم. مصپورت با کارایی شبیه به بوتاکس دیسپورت یکی از بهترین مدل های بوتاکس موجود در بازار است که ماندگاری و دوام زیادی در فلج کردن عضله ها و رفع خطوط یا چین و چروک های پوست دارند.

فرق بوتاکس دیستون با مصپورت

حال سوال پیش می آید که بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟ چه تفاوت هایی دارند بوتاکس مصپورت همانند دیستون به وسیله یک کمپانی ایرانی تولید شده اند. بوتاکس مصپورت از نظر کارایی شباهت زیادی به دیستون دارد اما تفاوت آن‌ ها به شرح زیر است.

 • مدت زمان نتیجه‌ گیری از بوتاکس: توجه داشته باشید که نتیجه بوتاکس دیستون در همان لحظه تزریق قابل مشاهده می باشد؛ اما مدل مصپورت حدود ۴ الی ۱۰ روز زمان احتیاج دارد تا بتواند نتیجه‌ اش مشخص شود. سرعت زمان پخش شدن مواد و ترکیبات تزریق‌ شده درون بوتاکس بسیار دیستون بیشتر می باشد و ماندگاری آن نیز بالاتر خواهد بود.
 • ساختار: به طور کلی، بوتاکس مصپورت یک ساختار پودری دارد و به همین دلیل هم احتیاجی به شرایط خاص برای نگهداری ندارد. ولی بوتاکس دیستون ترکیبی از لاکتوز خواهد داشت و به همین دلیل احتیاج به شرایط خاصی دارد که فاسد نشود.
 • میزان پروتئین: یکی دیگر از تفاوت های بین مصپورت با دیستون میزان پروتئین آن است. به طور کلی مصپورت پروتئین کم‌ تری در مقایسه با بوتاکس دیستون خواهد داشت. حال شما بگویید که بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟

تفاوت در فواید بوتاکس دیستون و مصپورت

بوتاکس دیستون به خاطر آن که پروتئین کمتری در مقایسه با مصپورت دارد، واکنش های آلرژیک کمتری و عوارض جانبی کمتری را به دنبال خواهد داشت. البته این دو بوتاکس مزایای مشترکی هم دارند که مهم ترینشان به شرح زیر هستند.

تفاوت فواید بوتاکس دیستون و مصپورت

 1. هر دو بوتاکس میزان پروتئین کمی دارند؛ به همین خاطر در زمان تزریق در سطح پوست به صورت یکنواخت پخش خواهد شد.
 2. برای تزریق کردن بوتاکس های مصپورت و دیستون احتیاجی به استفاده کردن از داروهای بیهوشی یا بی حسی نمی باشد.
 3. با توجه به آزمایشات و تحقیقات انجام شده بر روی مواد و ترکیبات این دو بوتاکس به این نتیجه رسیده ایم که احتمال بروز عوارض جانبی در این دو بوتاکس یعنی مصپورت و دیستون، بسیار کمتر از نمونه های مشابه می باشد.
 4. از طرفی هر دو این بوتاکس ها خطوط عمیق یا سطحی پوست را رفع می کنند و ظاهری طبیعی تری ایجاد می نمایند.

تفاوت در عوارض بوتاکس دیستون و مصپورت

از لحاظ ایجاد عوارض، بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟ همان طور که گفته شد، بوتاکس های دیستون و مصپورت کم عارضه ترین botox شناخته شده در ایران می باشند. به همین دلیل است که استفاده کردن از این دو بوتاکس محبوبیت بسیار بالایی دارد‌. اما در کل هر روش زیبایی، عوارض خاصی دارد و استفاده از بوتاکس دیستون هم استثنا نیستند. عوارض استفاده از این دو بوتاکس به شرح زیر هستند‌.

 • کبودی و تورم در محل تزریق
 • بروز عفونت در محل
 • فلج شدن عضله های صورت
 • عدم تقارن صورت
 • آسیب دیدگی دائمی ماهیچه های صورت

ماندگاری بوتاکس مصپورت بهتر است یا دیستون

ماندگاری بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟ به طور کلی، ماندگاری و دوام بوتاکس مصپورت و همچنین دیستون حداکثر 6 ماه است چون ماده تشکیل دهنده هر دو محصول سم بوتولینوم است. از طرفی نتیجه اولیه آن سریعا بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد. بعد از گذشت حدود چند روز، می توانید نتیجه اصلی تزریق این بوتاکس ها را مشاهده کنید. اما سرعت پخش شدن این دو بوتاکس یکسان نیست. توجه داشته باشید که سرعت پخش بوتاکس مصپورت نسبت به دیستون آهسته تر است.

عکس ویال بوتاکس روی میز در کنار چند سرنگ تزریق بوتاکس

تفاوت در قیمت بوتاکس مصپورت و دیستون

قیمت بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟ به طور کلی به خاطر آن که هر دو این بوتاکس ها یعنی دیستون و مصپورت در داخل کشور تولید شده اند، از قیمت مناسب تری نسبت به نمونه های خارجی برخوردار هستند. قیمت این دو محصول، زیاد با یک دیگر فرقی ندارد و سایر موارد بر روی متغیر بودن آن اثر می گذارد. به طور کلی ناحیه تحت درمان و همچنین وسعت این قسمت، تاثیر زیادی بر روی قیمت هر دو بوتاکس خواهد داشت. علاوه بر این، دستمزد پزشک، میزان دوز تزریق شده و همچنین ترکیبات به کار رفته در این محصولات باعث تغییر قیمت آنها خواهد شد. اما در کل بوتاکس های دیستون و مصپورت قیمت مناسب تری دارند. از این که تا پایان مقاله بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟ با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

سوالات متداول

بطور دقیق نمی توان گفت که بوتاکس دیستون کی اثر می کند چون ظاهر شدن نتایج بوتاکس نیاز به کمی زمان دارد و ممکن است ۴ الی ۱۰ روز طول بکشد.
مهم ترین نکته در خصوص مراقبت بعد از بوتاکس دیستون این است که نباید به محل تزریق دست زد و باید از فعالیت فیزیکی سنگین پرهیز کرد.
مهم ترین فرق بوتاکس دیستون و مصپورت شرکت تولید کننده آنها و میزان پروتئین موجود در این دو بوتاکس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *