پودر زنیان برای لاغری

پودر زنیان برای لاغری ؛ راز کاهش وزن سریع !

پودر زنیان برای لاغری طرفداران زیادی دارد؛ خیلی از افراد به دنبال مصرف زنیان برای چربی سوزی و کاهش وزن هستند. روش صحیح مصرف پودر زنیان برای لاغری را در کلینیک ترنم بخوانید.

چهار راه مصرف پودر زنیان برای لاغری

پودر زنیان - پودر زنیان برای لاغری

1. آب زنیان

حتماً یک لیتر آب را در یک کتری ریخته و آن را بجوشانید. اکنون یک قاشق چای خوری زنیان به آن اضافه کنید و اجازه دهید که حدود 3 الی 4 دقیقه بجوشد. زمانی که رنگ آب به آرامی در حال تغییر بود، کاملاً بالا سر آن بایستید و منتظر باشید تا به رنگ طلایی در بیاید.

سپس زیر گاز را خاموش کنید و اجازه دهید که این آب کم کم خنک شود. حال می توانید این آب را داخل یک کاسه بریزید و در طول روز دوباره آن را بنوشید. این آب نه تنها گوارش شما را بهبود می بخشد، بلکه سوخت و ساز شما را نیز افزایش می دهد. هر چقدر سوخت و ساز شما بالاتر باشد ، کالری بیشتری می سوزانید. در نتیجه چربی بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری از دست خواهید داد.

2. آب عسل و زنیان

عسل دارای مواد معدنی، آمینو اسید ها و ویتامین ها است که همگی در کنار یکدیگر به تنظیم سوخت و ساز کمک می کنند. عسل همچنین هورمون های خاصی را در بدن فعال می کند که باعث سرکوب اشتها شده و باعث می شود که بیش از حد کالری مصرف نکنید.

زمانی که زنیان مصرف می کنید، وزن اضافی بدن ما در کم تر از 2 هفته کاهش پیدا می کند. برای آماده کردن این نوشیدنی حتماً باید 25 گرم عسل را در 250 میلی لیتر آب در طول شب بریزید. صبح روز بعد می توانید آن را بنوشید و یک قاشق غذاخوری عسل را به آن اضافه کنید. این نوشیدنی را اول صبح با شکم خالی میل کنید. می توانید به مدت سه ماه آن را هر روز استفاده کنید تا نتایج خوب آن را مشاهده کنید. هرگز نمی توانید سرخود، آن را با مواد دیگر ترکیب کنید زیرا مشکلاتی را برای سلامتی شما به وجود خواهد آورد.

زنیان - پودر زنیان برای لاغری

3. زنیان خام

یک قاشق غذاخوری دانه زنیان خام را هر روز و آن هم هنگام صبح بجوید. همچنین می توانید یک ساعت بین خوردن زنیان و صبحانه خود فاصله بیندازید. اگر این دانه ها را هنگام صبح و و در حال ناشتا بودن مصرف کنید، به بهبود گوارش شما کمک خواهد کرد و سوخت و ساز شما را بالا می برد. همچنین باعث می شود که در صورت استفاده منظم بتوانید حدود یک الی دو کیلو در ماه کاهش وزن داشته باشید.

4. پودر ادویه مخلوط

برای درست کردن این پودر به دانه رازیانه، زنیان، سیاه دانه و دارچین به مقدار مساوی نیاز دارید. می توانید تمام مواد را کاملا آسیاب کرده و با یکدیگر مخلوط کنید و همچنین می توانید این پودر را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. برای مصرف آن یک قاشق چای خوری از این پودر مخلوط را داخل یک لیوان آب بریزید و دو بار در روز بین وعده های غذایی مصرف کنید. این نوشیدنی نه تنها شما را سرحال نگه می دارد، بلکه به سوخت و ساز چربی در بدن شما نیز کمک خواهد کرد.

خواص زنیان برای لاغری

مصرف گیاه زنیان، بهترین روش لاغری در خانه است. دانه‌های زنیان حاوی مقادیر بالای فیبر هستند که سبب افزایش سوخت ساز بدن می‌شوند و همچنین معده را پر کرده و با کاهش اشتها از پرخوری جلوگیری می‌کنند. دانه زنیان خاصیت ملین بودن دارد و موجب بهبود حرکات روده می‌شود و از طریق نیز به کاهش وزن کمک می‌کند. زنیان معده را تقویت کرده و سوءهاضمه را درمان می‌کند و از این طریق باعث جذب بهتر مواد غذایی شده و چاقی جلوگیری می‌کند.

عرق زنیان دارای طبع گرم است و برای هضم غذا مفید است و در نتیجه از انباشته شدن چربی در بدن جلوگیری می‌کند. عرق زنیان خاصیت مسهل بودن دارد و باعث دفع سریع غذا و غیرقابل دسترس کردن غذا برای جذب بدن می‌شود و از این طریق مانع تجمع چربی شده و به کاهش وزن و لاغری کمک می‌کند.

از تخم گشنیز معمولا به عنوان ادویه استفاده می‌شود. خواص تخم گشنیز فراوان است برای آشنایی بیشتر به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.
خواص زنیان - پودر زنیان برای لاغری

طریقه استفاده از زنیان برای از بین بردن چربی دور شکم

۱. هر شب به اندازه یک قاشق چای‌خوری دانه زنیان را در نیم لیتر آب خیس کرده و صبح با معده خالی بنوشید.

۲. عرق زنیان: نصف استکان عرق زنیان همراه با آب ظهر و شب بعد از هر وعده غذایی مصرف شود تا هضم غذا را آسان کمد.

۳. عصاره مایع یا تنتور: از عصاره مایع زنیان تا شش میلی گرم در روز می‌توان مصرف کرد.

۴. دمنوش: ۲ تا ۴ گرم گیاه زنیان را با آب‌جوش  دم کنید و روزی سه بار به اندازه نصف فنجان مصرف کنید.

۵. پودر زنیان: از پودر دانه‌های زنیان می‌توان به عنوان ادویه در غذاها استفاده کرد.

۶. دانه زنیان خام: حداقل نیم ساعت قبل از صبحانه، یک قاشق چای‌خوری از دانه‌های زنیان را بجوید.

خواص پودر زنیان و لاغری شکم

دانه های زنیان به مدتی طولانی به عنوان یک دارو در آیورودا (طب سنتی هند) مورد استفاده قرار گرفته است.

خواص زنیان برای رحم

برای بهره بردن از خواص زنیان برای رحم می‌توان دانه زنیان را با دانه رازیانه مخلوط کرد، این مخلوط برای پاک‌سازی رحم و رحم بوی بد رحم مفید است. زنان باردار با مصرف زنیان می‌توانند رحم را پاک‌سازی کنند، همچنین زنیان می‌تواند نامنظمی در قاعدگی را بهبود ببخشد.

یک قاشق چایخوری زنیان را با یک لیتر آب مخلوط کنید و ۵ دقیقه آن را بجوشانید و اجازه دهید خنک شود. مصرف هر روز از این ترکیب باعث اثر بخشی بهتر می‌شود.

خواص زنیان برای سنگ کلیه

سنگ کلیه بیماری شایع است و سنگ هایی که در کلیه رسوب می‌کنند نشی از غلظت املاح و نمک در ادرار هستند؛ این سنگ‌ها هنگام دفع باعث ایجاد درد‌های شدید در فرد می‌شوند. دانه زنیان از جمله گیاهان دارویی است که می‌تواند در رفع مشکلات کلیوی موثر باشد.

در طب سنتی از گیاه زنیان برای درمان سنگ کلیه و کم کردن درد‌های ناشی از اختلالات کلیوی استفاده می‌کنند. دانه های زنیان می‌توانند از رسوب املاح کلسیم جلوگیری کنند و درنتیجه خطر ایجاد سنگ کلیه را کاهش می‌دهند. از خواص زنیان برای سنگ کلیه این است که از نگهداری سنگ‌ها در بافت‌های کلیوی و اختلالات کلیوی جلوگیری کنند.

دمنوش لاغری - پودر زنیان برای لاغری

طریقه مصرف زنیان برای رفع سنگ کلیه

ادویه دانه زنیان: دانه زنیان پودر شده را می‌توان به عنوان ادویه در پخت غذا استفاده کرد.
دمنوش دانه زنیان: برای تهیه دمنوش زنیان ۳ تا ۴ گرم زنیان را در یک قوری در حال جوش بریزید و پس از ۱۰ دقیقه از روی حرارت بردارید و بعد از اینکه کمی سرد شد، آن را با عسل مخلوط کنید تا طعم بهتری پیدا کند و روزانه ۳ مرتبه نصف استکان از محلول دمنوش زنیان و عسل میل کنید.

توجه داشته باشید که دمنوش زنیان نسبت به ادویه زنیان روشی موثرتر است.

دفع سنگ کلیه از ادرار با زنیان: به افراد درگیر با سنگ کلیه مصرف مخلوط دانه زنیان با عسل و سرکه توصیه می‌شود. این مخلوط سنگ‌های کلیه را خرد کرده و از راه ادرار آن‌ها را دفع می‌کند.

برای گرفتگی و سرماخوردگی

تیمول موجود در دانه‌های زنیان دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد قارچی است که می‌تواند در رفع گرفتگی و سرماخوردگی مفید باشد.برای این منظور شما می‌توانید آن را مستقیما مصرف کنید و یا از بخور آن استفاده کنید تا بینی مسدود شده‌تان پاک شود.

خواص زنیان برای کبد چرب

بذر زنیان در طب سنتی ایران به عنوان هضم‌کننده و مقوی کبد کاربرد داشته است. مصرف زنیان برای درمان عملکرد نامناسب کبد و کلیه مفید است. زنیان در درمان بیماری کبد چرب غیر الکلی که از بیماری‌های شایع در جهان است مفید و موثر است.

یک قاشق چای‌خوری دانه زیره را بایک قاشق چای‌خوری دانه زنیان و کمی سنگ نمک با هم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را آسیاب کنید. دو بار در روز به صورت بخور در آب جوش ریخته و بخارات آن را استنشاق نمایید یا به‌صورت دمنوش مصرف کنید.

خواص زنیان برای پوست صورت

از دیگر خواص زنیان می‌توان به خواص زنیان برای پوست صورت اشاره کرد. گیاه زنیان خاصیت ضد التهابی و ضد باکتری دارد و می‌تواند به درمان آکنه و جوش صورت کمک کند. همچنین زنیان به علت داشتن خاصیت ضدالتهابی خود می‌تواند اگزما، جوش و خارش ناشی از آن را نیز درمان کند.

برای از بین بردن جوش، پودر دانه زنیان را با ماست مخلوط کنید و بر روی ناحیه مد نظر بمالید و سپس بعد از نیم ساعت با آبگرم پوست خود را بشویید. محلول، پماد و لوسیون که از گیاه زنیان به‌دست آمده است را می‌توان به منظور درمان قارچ‌های پوستی مورد استفاده قرار داد.

زنیان چیست - پودر زنیان برای لاغری

خواص زنیان برای دیابت

گیاه زنیان تاثیر بسیار مفیدی در بهبود دیابت دارد .

یکی از روش های بهره بردن از خواص زنیان برای دیابت بدین شکل است که یک قاشق چای‌خوری دانه زنیان را در یک لیوان شیر مخلوط کنید و ۳۰ روز آن را میل کنید. یک راه دیگر این است که دانه‌های زنیان را به مقدار مساوی با گردو پودر کنید و شبی یک یا چند قاشق میل کنید.

۱ قاشق چایخوری دانه زنیان و ۴ قاشق چایخوری عصاره برگ بئل را با هم مخلوط کرده و ۲ تا ۳ بار در روز مصرف کنیدِ زیرا در درمان ادرار زیاد دیابتی‌ها تاثیر خوبی دارد.

تقویت سلامت قلب

زنیان حاوی ترکیبات موثره نیاسین و تیمول است که به تحریک تکانه‌های عصبی و بهبود گردش خون در قلب نیز کمک می‌کند.

درمان درد آرتروز

به‌دلیل خاصیت ضد التهابی، زنیان نه تنها باعث بهبودی درونی این بیماری می‌شود، بلکه به تسکین درد آرتروز نیز کمک می‌کند. یک مشت دانه زنیان را در آب خرد کنید تا خمیر درست شود و دو بار در روز روی ناحیه مورد نظر بمالید.

پودر زنیان و لاغری شکم

به غیر از مزایای متعدد زنیان برای سلامتی، دانه های زنیان به کاهش وزن نیز کمک می کنند. دانه زنیان حاوی اسانسی به نام تیمول هستند که یک ضد عفونی کننده و دارای خواص ضد التهابی است.

این ماده شیمیایی با ترشح شیره معده به هضم بهتر کمک می کند. دانه های زنیان همچنین گاز شکم و نفخ را بهبود می بخشند و سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند. زنیان همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی عمل می کند، سموم را از بدن دفع می کند و کاهش وزن را آسان می سازد.

 ۶ طریقه مصرف زنیان و لاغری شکم

به غیر از خواص زنیان که در بالا ذکر شد، پودر زنیان برای لاغری شکم نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا روش های مختلفی برای استفاده از گیاه زنیان برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد. در زیر ۶ طریقه مصرف پودر زنیان و لاغری شکم را ذکر خواهیم کرد.

دمنوش زنیان برای لاغری

یک روش بهره مند شدن از خواص زنیان برای لاغری این است که یک لیتر آب را در یک تابه بریزید و آن را به جوش آورید. یک قاشق چایخوری دانه زنیان را به آن اضافه کنید و بگذارید بجوشد.

خواهید دید که رنگ مایع به تدریج تغییر می کند. هنگامی که کل معجون به رنگ طلایی درآمد، حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید خنک شود. این دمنوش زنیان برای لاغری را صاف کنید و در طول روز از آن میل کنید.

این دمنوش زنیان دارای مزایای شگفت انگیزی برای سلامتی است، از بهبود هضم گرفته تا افزایش سوخت و ساز بدن. زنیان با از بین بردن اختلالات گوارشی، نفخ را کاهش می دهند و سوخت و ساز بدن را سرعت می بخشد. به عنوان یک نتیجه، ما قادر به سوختن سریع تر چربی هستیم و هرگونه کاهش وزن را به گونه ای بهتر از بین می بریم.

لاغری با زنیان - پودر زنیان برای لاغری

معجون دانه زنیان و عسل

با وجود اثرات پودر زنیان و لاغری شکم ولی این روش مصرف گیاه زنیان برای لاغری به این صورت است که حدود ۲۵ گرم از دانه های زنیان را در یک لیوان (حدود ۲۵۰ میلی لیتر) آب به مدت یک شب خیس می کنید. صبح روز بعد، مخلوط را از صافی عبور دهید و یک قاشق چایخوری عسل خام خالص را با آن مخلوط کنید.

این معجون زنیان و عسل را با معده خالی میل کنید. این ترکیب را هر روز برای حداقل ۳ ماه مصرف کنید تا به یک کاهش وزن پایدار دست یابید.

عسل حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری است که به طور کلی به تنظیم متابولیسم ما کمک می کند. همچنین هورمون هایی را در بدن ما فعال می کند که اشتها را سرکوب می کنند و از این طریق مانع افزایش وزن می شود.

همه این ها باعث افزایش اثرات کاهش وزن و خواص زنیان برای لاغری می شود. این ترکیب هنگامی که همراه با رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات کم مصرف شود، می تواند وزن اضافی بدن را به عنوان کمتر از دو هفته کاهش دهد.

نکته: برای این که برای اندازه گیری دچار زحمت نشوید، یک پاکت ۱۰۰ گرمی استاندارد از دانه های زنیان خریداری کنید و به طور تقریبی آن را به ۴ قسمت برابر تقسیم کنید. هر قسمت حاوی حدود ۲۵ گرم خواهد بود.

می توانید معجون ساخته شده با هر قسمت از این دانه ها را برای دو روز متوالی استفاده کنید، پس از آن باید باقیمانده آن را دور بریزید. پس، روی هم رفته ۱۰۰ گرم دانه زنیان برای مدت ۸ روز کافی خواهد بود.

دانه های زنیان خام

کافی است هر روز صبح حداقل نیم ساعت قبل از صبحانه، یک قاشق چایخوری پر از دانه های زنیان خام را بجوید (می توانید مقداری دانه زنیان را بو دهید تا برشته شوند و سپس در یک ظرف دربسته نگهداری کنید). این کار در آزاد کردن عصاره هضم کافی برای هضم بهتر و آسان تر صبحانه و همینطور غذای شب گذشته کمک خواهد کرد.

اعتقاد بر این است که این کار به به راحتی به از دست رفتن حدود ۵ کیلوگرم وزن اضافی بدن کمک می کند. علاوه بر این، کاملا طبیعی و بدون عوارض جانبی است. پس، بفرمایید و این روش استفاده از گیاه زنیان برای لاغری را امتحان کنید!

 دمنوش رازیانه و زنیان برای لاغری

دمنوش دانه های زنیان و رازیانه یکی دیگر از روش های عالی برای از دست دادن وزن است. برای تهیه این نوشیدنی سالم، نصف قاشق چایخوری دانه زنیان و یک قاشق چایخوری دانه رازیانه بردارید (اگر تر هستند آنها را خالی بو بدهید) و در ۴ فنجان آب بریزید و آن را به جوش بیاورید.

بگذارید جوش بیاید تا وقتی که متوجه تغییر رنگ در آن شوید. آن را از روی شعله بردارید و بگذارید خنک شود و بعد آن را در صافی بریزید. این دمنوش زنیان بذای لاغری شکم را در طول روز به جای کافئین مصرف کنید.

برای چربی سوزی چی بخوریم - پودر زنیان برای لاغری

 ادویه مخلوط با پودر زنیان برای لاغری

در این مطلب پودر زنیان و لاغری شکم باید بدانید این ترکیب مخلوطی از ادویه جات پودری است که می توانید با آن یک نوشیدنی تازه تهیه کرده و هر روز برای کاهش وزن مصرف کنید. به منظور مصرف زنیان برای لاغری باید دانه های سیاه دانه، دانه های زنیان، دارچین و دانه های رازیانه را به مقادیر برابر بردارید و آنها را بکوبید تا به یک پودر نرم تبدیل شوند.

اطمینان حاصل کنید که مخلوط پودر ادویه کاملا خشک است (اگر دانه ها خیس هستند، آنها را به تنهایی تفت دهید) و سپس آن را در یک ظرف کاملا در بسته نگهداری کنید.

هنگامی که آماده هستید، نصف قاشق چایخوری از این پودر را بردارید و آن را در یک لیوان آب حل کنید. اگر عطر و طعم دارچین بیش از حد قوی است، می توانید قبل از مصرف آن را صاف کنید. این آب را دو بار در روز بین وعده های غذایی بنوشید. این کار نه تنها باعث می شود که یک نوشیدنی تازه میل کنید، بلکه در سوزاندن چربی اضافی بدن نیز به شما کمک می کند.

پودر زنیان برای لاغری به روشی دیگر

اگر اغلب فراموش می کنید که دانه های زنیان را بخیسانید یا صبح وقت کافی برای استفاده از نوشیدنی های ذکر شده در بالا را نداشته باشید، می توانید بخشی از این پودر جادویی را در خانه درست کنید.

دانه های شنبلیله، زنیان و سیاه دانه را به نسبت مساوی برداشته و آنها را به صورت جداگانه و خشک حرارت دهید تا برشته شوند.

هر سه را با هم مخلوط کنید و مخلوط را بکوبید تا پودر تقریبا نرمی به دست آید. مخلوط را در یک ظرف بدون نفوذ هوا نگه دارید و هر روز قبل از رفتن به رختخواب، یک قاشق چای خوری از این پودر را در آب گرم حل کرده و بنوشید.

زنیان خام

یک قاشق غذاخوری دانه زنیان خام را هر روز و آن هم هنگام صبح بجوید. همچنین می توانید یک ساعت بین خوردن زنیان و صبحانه خود فاصله بیندازید.

اگر این دانه ها را هنگام صبح و و در حال ناشتا بودن مصرف کنید، به بهبود گوارش شما کمک خواهد کرد و سوخت و ساز شما را بالا می برد. همچنین باعث می شود که در صورت استفاده منظم بتوانید حدود یک الی دو کیلو در ماه کاهش وزن داشته باشید.

آب عسل و زنیان

عسل دارای مواد معدنی، آمینو اسید ها و ویتامین ها است که همگی در کنار یکدیگر به تنظیم سوخت و ساز کمک می کنند. عسل هورمون های خاصی را در بدن فعال می کند که باعث سرکوب اشتها شده و باعث می شود که بیش از حد کالری مصرف نکنید.

زمانی که زنیان مصرف می کنید، وزن اضافی بدن ما در کم تر از 2 هفته کاهش پیدا می کند. برای آماده کردن این نوشیدنی حتماً باید 25 گرم عسل را در 250 میلی لیتر آب در طول شب بریزید. صبح روز بعد می توانید آن را بنوشید و یک قاشق غذاخوری عسل را به آن اضافه کنید.

این نوشیدنی را اول صبح با شکم خالی میل کنید. می توانید به مدت سه ماه آن را هر روز استفاده کنید تا نتایج خوب آن را مشاهده کنید. هرگز نمی توانید سرخود، آن را با مواد دیگر ترکیب کنید زیرا مشکلاتی را برای سلامتی شما به وجود خواهد آورد.

خوب، حالا که از خواص زنیان برای لاغری و طریقه مصرف زنیان برای لاغری مطلع شدید، بهتر از عوارض آن در صورت مصرف بیش از حد نیز مطلع شوید.

عوارض زنیان - پودر زنیان برای لاغری

عوارض زنیان

دانه های زنیان هنگامی که در مقادیر متوسط ​​مصرف شود، هیچ گونه عوارض جانبی یا خطرات سلامتی را ایجاد نمی کنند. با این حال، مصرف بیش از این ماده می تواند برای شما مضر باشد. مصرف دوز بالای دانه های زنیان می تواند به عوارض زیر منجر شود:

 • اختلالات گوارش به جای کمک به آن که منجر به مشکلاتی نظیر گاز شکم، نفخ، سوزش سر دل، اسیدی شدن معده، زخم معده، یبوست و غیره می شود.
 • تیمول موجود در آن سبب سرگیجه می شود، در حالی که گاما ترپینن آن حالت تهوع را به وجود می آورد.
 • بیماری های کبدی از جمله دیورتیکولیت و کولیت اولسراتیو را بدتر می کند و در نتیجه موجب آسیب های غیر قابل بازگشت می شود.
 • بعضی از دانه های زنیان خاص می توانند باعث افزایش ضربان قلب شوند که می تواند منجر به تپش قلب، فشار خون بالا و دیگر اختلالات شدید قلبی شود.
 • افزایش دمای بدن در طول بارداری که عوارض زیادی را به همراه دارد.
 • پوست را نسبت به نور حساس می کند، که در دراز مدت باعث آسیب می شود.

چگونه می‌توان در طی ۲ هفته با کمک زنیان ۶ کیلوگرم وزن کم کرد ؟

تمام کاری که باید جهت مصرف پودر زنیان و لاغری شکم انجام دهید این است:

 1. یک قاشق غذاخوری زنیان را یک شب در آب بخیسانید و صبح روز بعد تمام آن را بجوشانید. دانه‌ها را صاف کرده و آب آن‌ها را با شکم خالی بنوشید. تا یک ساعت از خوردن هر چیزی خودداری کنید. این محلول هضم، نفخ معده و روده را درمان می‌کند و در تمام مدت باعث سوزاندن چربی در اطراف شکم می‌شود.
 2. اگر نتایج بهتر و سریع‌تری می‌خواهید، می‌توانید این معجون لاغری را یک ساعت قبل از هر وعده غذایی بنوشید! زنیان یک گیاه معجزه‌آسا است و فواید دیگری نیز دارد.

معرفی یک روش آسان برای مصرف زنیان

زنیان را می‌توان به روش‌های مختلفی چون دمنوش، بخور و عرق تهیه کرده و مصرف نمود، اما یک روش سریع و خوشمره دیگر نیز وجود دارد که شما را از مزایای این گیاه بهره‌مند می کند. پاپدی (Papdi) یکی از محبوب‌ترین غذاهای هندی است که طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. شما می‌توانید با زنیان پاپدی درست کنید و به منظور لاغری، بهبود قاعدگی و… از آن استفاده کنید.

دستور العمل سریع پخت پاپدی با زنیان

 •  ۲ فنجان آرد همه منظوره
 •  ۱ قاشق غذاخوری بلغور
 • ۱ قاشق چایخوری نمک
 • ۱/۲ قاشق چایخوری دانه زنیان
 •  ۲ قاشق غذاخوری روغن

طرز تهیه

همه مواد را مخلوط کرده و به صورت خمیر درآورید. از آن گلوله‌های کوچک درست کنید و روغن کمی روی آن‌ها بمالید. آنها را به مدت ۲۰ دقیقه سرخ کنید تا ترد شوند.

سوالات متداول در مورد پودر زنیان برای لاغری

یک قاشق غذاخوری زنیان را یک شب در آب بخیسانید و صبح روز بعد تمام آن را بجوشانید. دانه‌ها را صاف کرده و آب آن‌ها را با شکم خالی بنوشید. تا یک ساعت از خوردن هر چیزی خودداری کنید. این محلول هضم، نفخ معده و روده را درمان می‌کند و در تمام مدت باعث سوزاندن چربی در اطراف شکم می‌شود.
مصرف بیش از حد زنیان ممکن است باعث اختلالات گوارش ، سرگیجه، افزایش ضربان قلب و حساسیت به نور شود.

1 Comment

 1. یاعلی گفت:

  لطفا بگید که در زنان باردار و شیر ده باعث سقط یا خشک شدن شیر میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *