تصویر ابروهای کاشته شده

برای کاشت ابرو از کجا مو بر می دارند؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن فولیکول‌های مو از یک ناحیه از بدن مانند پوست سر برداشته شده و به ابرو پیوند زده می‌شود. هدف از این روش ایجاد ابروهای پرتر و طبیعی‌تر است. موهای کاشته شده مانند موهای اصلی ابرو رشد می‌کنند و می‌توان آنها را حالت داد، کوتاه کرد و یا حتی رنگ کرد.

اهمیت بانک مو برای کاشت ابرو

مناسب‌ترین محل برای برداشت مو، یکی از فاکتورهای اصلی در عمل کاشت ابرو است. منبع مو درکاشت ابرو بسیار حائز اهمیت است، زیرا نتیجه و موفقیت عمل کاشت ابرو بسیار به این امر وابسته است. اما بهترین گزینه برای هر فرد بستگی به اندازه موهای او (بلندی موها ) دارد. بانک مو برای کاشت ابرو باید قسمت کامل و سالم مو در نظر گرفته شود، یعنی جایی که تعداد فولیکول‌های از دست رفته آن قسمت نسبتا کم باشد.

محل برداشت مو برای کاشت ابرو

گرافت‌های لازم برای کاشت ابرو را معمولا از ناحیه مودار (بین دو گوش، از گردن و …) برمی دارند. برای این کار ، پزشک قبل از هر کاری محل اهدای پیوند ابرو را به طور کامل و دقیق بررسی کند. اگر محل انتخاب شده برای اهدای کاشت ابرو شرایط مناسبی داشته باشد با استفاده از میکرو موتورها از روش FUE مو را ناحیه بانک مو بر می دارند. البته قسمت‌های مختلف بدن از جمله ساق پا، بازوها یا سینه هم می‌توان به عنوان بانک مو برای کاشت ابرو در نظر گرفت. اما، غالبا موهای سر به دلیل شباهت بیشتر در بافت و سرعت رشد با موهای ابرو بانک مو مناسبتری نسبت به سایر نقاط بدن است.

موها غالبا از ناحیه پشت سر فرد برداشته می‌شوند، چون در این ناحیه موها ضخیم‌تر هستند و نسبت به سایر قسمت‌های سر ریزش کمتری دارند. در کاشت ابرو، پیوند مو از پشت گوش یا زیر گردن هم برداشته می‌شود.

انواع روش های کاشت ابرو

دو روش اصلی برای کاشت ابرو وجود دارد: کاشت مستقیم مو (DHI) و استخراج واحد فولیکولی (FUE).

عکس قبل و بعد کاشت به روش DHI

کاشت مستقیم مو (DHI)

روش کاشت مو مستقیم (DHI) یک روش کاشت مو است که شامل استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده و کاشت فوری آن‌ها در ناحیه گیرنده با استفاده از ابزار مخصوص قلم مانندی به نام Choi implanter است.

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

استخراج واحد فولیکولی (FUE) یک روش جدیدتر کاشت مو است که شامل برداشتن تک تک فولیکول‌های مو از ناحیه بانک مو و پیوند آنها به ناحیه ابرو است. این روش کم تهاجمی است و هیچ جای زخمی بر جای نمی گذارد.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو شامل مراحل مختلفی است که باید به دقت و به ترتیب انجام شود. مراحل کاشت ابرو به ترتیب در زیر آمده است:

طراحی ابرو

طراحی ابرو یک مرحله مهم در کاشت ابرو است. قبل از هر گونه عمل کاشت ابرو، پزشک از بیمار می‌خواهد که طرح مورد نظر را ترسیم کند. پزشک بر اساس تجربیات و دانش خود و اندازه گیری‌های مختلف، طرح ترسیم شده توسط بیمار را زیبا می‌کند. حفظ تقارن و زیبایی در طرح کشیده شده بسیار مهم است.

استخراج گرافت

استخراج فولیکول‌ها در این مورد با تراشیدن نسبی ناحیه برداشت مو انجام می‌شود. ناحیه تراشیده شده‌ای که گرافت‌ها از آن کشیده می‌شوند قابل مشاهده نخواهد بود، زیرا می توان آن را به راحتی توسط موهای موجود پوشاند. در طول استخراج، فقط فولیکول های تک بلبر انتخاب می‌شوند. این جزئیات فنی برای اینکه به ابروها ظاهری طبیعی ببخشد ضروری است.

تهیه گرافت

در کاشت ابرو ، آماده سازی فولیکول‌های برداشته شده مرحله بسیار مهمی است و نیاز به تخصص دارد. در کاشت ابرو، در حین برداشتن گرافت‌ها، یک یا چند نفر از تیم درمان، فولیکول‌ها را زیر میکروسکوپ آماده می کنند. از آنجایی که موهای ابرو تک رشته ای هستند و موهای سر به صورت خوشه‌های متعدد، موهای از قبل کاشته شده به تک رشته‌ها تقسیم می‌شوند.

کاشت گرافت

در این مرحله ابروها برای جلوگیری از عفونت ضد عفونی می‌شوند. علاوه بر این، از بی حسی موضعی برای جلوگیری از احساس درد بیمار استفاده می‌شود. برای کاشت فولیکول‌های برداشت شده با استفاده از تیغه‌های بسیار ظریف به قطر حدود 0.5 تا 0.7 میلی متر، شیارهایی در ناحیه طراحی شده ابرو ایجاد می‌شود و فولیکول‌های برداشت شده در داخل این شیارها قرار می‌گیرند .

پانسمان

روز بعد از جراحی، بانداژها برای کنترل پیوند فولیکول ها و جلوگیری از هر گونه عارضه پزشکی دیگر اعمال می شود .از آنجایی که کاشت ابرو به طور متوسط به 200-300 پیوند نیاز دارد، این عمل معمولاً 2-3 ساعت طول می کشد.

نحوه کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

برای اینکه نتیجه بهتری از کاشت ابرو بگیرید، لازم است بعد از کاشت ابرو مراقبت‌های لازم را انجام دهید. برخی از مهمترین نکات در مورد مراقبت بعد از ابرو عبارتند از:

  • از تماس ابرو با آب به مدت 48 تا 72 ساعت خودداری کنید. پس از این مدت، آن ها را به آرامی بشویید.
  • از ورزش و فعالیت بدنی شدید به مدت 48 تا 72 ساعت خودداری کنید.
  • از پمادها، اسپری ها یا داروهای موضعی تجویز شده توسط پزشک دقیقاً و طبق دستورالعمل استفاده کنید.

تفاوت بانک مو برای کاشت ابرو در مردان و زنان

موهای پشت سر معمولاً ضخیم، بلند و از چندین رشته تشکیل شده است. برای آقایان معمولا چون ابروهای ضخیم‌تری دارند، برداشت از نواحی پشت سر و پشت گوش انجام می‌شود. برعکس این قسمت، موهای پشت گوش و پایین گردن معمولاً نازک‌تر و کوتاه‌تر هستند و از فولیکول‌های حاوی یک رشته مو تشکیل شده‌اند. برداشت از این ناحیه برای خانم‌ها به دلیل ظریف‌تر بودن ابروها، با توجه به اینکه موهای ابرو اغلب نازک و به صورت تک فولیکول هستند، مناسب تر به نظر می رسد زیرا موهای پشت گوش و زیر گردن بیشتر با ابرو متقارن هستند.

نتیجه

کاشت ابرو، یک راه حل طبیعی برای داشتن ابروهای پرتر و زیباتر است. این عمل علی‌رغم داشتن عوارض جانبی خفیف (کبودی و تورم در چند روز نخست بعد از عمل )، روش ایمن و موثر است و نتایج آن طولانی مدت است. اگر به کاشت ابرو علاقه دارید، برای گرفتن نتیجه بهتر، لازم است به یک جراح معتبر و با تجربه مراجعه کنید. ست که ابروها دائما کوتاه و مرتب شوند.

سوالات متداول در مورد اینکه برای کاشت ابرو از کجا مو بر می دارند

دو روش رایج کاشت مو، پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) است. در خصوص اینکه کدام روش کاشت ابرو بهتر است باید گفت هر دو روش در ترمیم مو موثر هستند، اما مزایا و معایب متفاوتی دارند.
در پاسخ به اینکه برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن لازم است بگوییم که مو برای کاشت ابرو معمولاً از پشت سر و پشت گوش استخراج می شود. به این دلیل که موهای این ناحیه از نظر بافت و رنگ بیشتر شبیه موهای ابرو هستند.
شایع ترین عوارض کاشت ابرو عبارتند از: ورم و کبودی، جای زخم، قرمزی و خارش
جدیدترین روش کاشت ابرو روش کاشت موی مستقیم (DHI) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه