بهترین دستگاه های لیزر موهیا زائد را بشناسید.

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد کدامند ؟

بدون شک هیچ فردی از وجود موهای زائد در بدن خود خشنود نیست، تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید‌ که چقدر از زمان خود را صرف اپیلاسیون یا از بین بردن موهای زائد بدن خود می کنید؟ اصلاح کردن موهای زائد یکی از ناخوشایند ترین کارهایی است که ما برای نظافت و زیبایی انجام می دهیم. اما امروزه با وجود دستگاه لیزر موهای زائد دیگر مشکلاتی مانند اصلاح های کلاف کننده وجود ندارد. لیزر موهای زائد یکی از روش های آسان و سریع موزدایی‌ است که تاثیر آن بر همه ما روشن است. خوب است بدانید که بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد تاثیر بسیاری رو موهای زائد شما خواهند گذاشت. اگر شما قصد دارید با توجه به تیپ بدنی خود بهتری دستگاه لیزر را انتخاب کنید، اما هنوز نتوانسته اید با ما همراه باشید.

جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائده

در ادامه به جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائد می پردازیم:

دستگاه لیزر ال‌ پی ال‌ (LPL) : دستگاه ال پی ال در واقع یک فناوری منحصر به فرد نور پالسی است که برای حذف موهای زائد از طول موج های مختلفی استفاده می کند و برخلاف دستگاه های دیگر، انرژی غیر متمرکزی را به سوی موهای زائد می فرستد. پس انرژی پراکنده آن ضعیف تر از دستگاه های دیگر است. نور ال‌ پی ال‌ با طول موج ۷۵۵ نانومتر‌ جذب ملانین پوست می شود و موهای زائد را از بین می برد. این دستگاه لیزر موهای زائد برای کسانی است که روزاسه و قرمزی پوست رنج می برند و قصد درمان این مشکلات را دارند و در کنار آنها موهای زائد بدنشان‌ از بین خواهد رفت. لیزر ال‌ پی ال‌ ۶ تا ۸ جلسه احتیاج است و البته برای موزدایی‌ با این لیزر معمولاً انرژی بخشی کمتری نسبت به سایر لیزرها دارد و هزینه آن پایین تر است.

دستگاه لیزر ال‌ پی ال‌

لیزر دایود‌ (laser diode) : استفاده از دایود لیزری یکی از روش های موثر برای از بین بردن موهای زائد بدن است که حداقل درد و ناراحتی را به همراه دارد و این یک روش طولانی مدت برای موزدایی است. با استفاده از لیزر دایود لیزر بسته به ناحیه تحت درمان می توانید نتایج قابل توجهی را بعد از سه تا پنج جلسه مشاهده کنید. با توجه به اینکه پالس های دایود قابل تنظیم است، می توانیم آن را بی خطر ترین روش موزدایی‌ برای نواحی صورت و حساس بدانیم.

لیزر دایود‌

لیزر ان‌ دی‌ یاگ (ND-YAG) : لیزر ان‌ دی‌ یاگ یکی از جدیدترین فناوری های موزدایی است به طوری که از آن روی انواع پوست ها استفاده می شود و می توانیم به عنوان یکی از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدانیم. اما هر بهترینی می تواند معایبی به همراه داشته باشد. از دیگر معایب این دستگاه ها دردناک بودن آنها است. با این حال لیزر ان‌ دی‌ یاگ با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر و سرعت ۱۰ هرتز یکی از سریع ترین دستگاه هایی است که می تواند ناحیه وسیعی از پوست را موزدایی کند. هزینه لیزر ان‌ دی‌ یاگ هم مانند سایر لیزر ها با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود.

لیزر ان‌ دی‌ یاگ

لیزر ICE Platinum : این دستگاه به طور مکرر روی پوست حرکت داده می‌ شود و با طول موج ۸۱۰ نانومتر فولیکول‌ های مو را تحت تاثیر قرار می‌ دهد. همچنین این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده است که درد ناشی از لیزر را به حداقل می‌ رساند مراجعان معمولا بعد از ۸ تا ۱۰ جلسه دیگر موهای زائد را روی پوست خود نمی‌ بینند.

لیزر ICE Platinum

لیزر الکساندرایت (ALEXANDRITE LASER) : لیزر الکساندرایت یکی از پرطرفدارترین لیزرهای رفع موهای زائد است که با طول موج ۷۵۵ نانومتر عمل می کند و برای پوست های رنگ روشن‌ تا زینونی‌ بسیار موثر است و یکی از سریعترین‌ لیزرها محسوب می شود. همچنین این لیزرها قادرند که موهای زائد ظریف و نازک تر را از بین ببرند. از دیگر مزایای خوب الکساندرایت، داشتن سیستم خنک کننده است که درد ناشی از لیزر را کاهش می دهد.

لیزر الکساندرایت

طول موج مناسب برای لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد در حال حاضر روشی استاندارد برای کاهش موهای زائد است لیزرهایی با طول موج حدود ۷۰۰ نانومتر می‌توانند به پوست نفوذ کرده و به فولیکول مو برسند. بنابراین چندین لیزر معرفی شده موثر هستند:

لیزر روبی (۶۴۹ نانومتر)

لیزر الکساندرایت(۷۵۵ نانومتر)

لیزر ان‌ دی‌ یاگ (۱۰۶۴ نانومتر)

نور پالسی شدید (۵۹۰ – ۱۲۰۰ نانومتر)

انرژی حرارتی در لیزر باعث آسیب فولیکولی می شود و در نتیجه رشد مو را متوقف می کند. این روش تفاوت دمای زیادی بین ملانین و محیط اطراف آن ایجاد می کند. زیرا انبساط سریع حجم، امواج ریز شوکی تولید می کند که به فولیکول های مو آسیب می رساند.

مطالعات انجام شده بر روی لیزر موهای زائد نشان می دهد که نتایج طولانی مدت با تمام لیزرهای فوق قابل اجرا است. جلسات متعدد لیزر در ۶ تا ۴ هفته استراحت هفتگی، زمانی که موها دوباره رشد کرده اند ضروری است. نتیجه پس از یک دوره ۶ تا ۸ جلسه متغیر است اما اغلب از ۳ تا ۶ ماه متغیر است. اگرچه حذف دائمی موهای زائد نادر است.

همچنین لازم به ذکر است که لیزر Nd:YAG در بیمارانی که پوست تیره‌تری دارند، موثرتر خواهد بود. جذب لیزر توسط ملانین در 1064 نانومتر کم است و در نتیجه از سوختگی پوست جلوگیری می کند. انرژی حرارتی ضعیف تر با نفوذ عمیق تر در طول موج طولانی تر جبران می شود. همچنین، مدت زمان طولانی پالس، دوره گرم شدن ملانین را افزایش می دهد.

طول موج دستگاه لیزر موهای زائد باید چقدر باشد ؟

نکات مهم در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد

امروزه انواع مختلفی از دستگاه لیزر موهای زائد وجود دارد تا چند سال پیش به دلیل محدودیت کیفیت، خبری از دستگاه های مدرن نبود. اما دیگر اینطور نیست و بر اساس نوع مواد مورد انتظار می توان دستگاه مناسبی را انتخاب کرد. عموماً به دلیل طیف وسیعی از دستگاه‌ها، انتخاب یک لیزر مناسب کار ساده‌ای نیست و می تواند برای بسیاری از اپراتورهای این صنعت دشوار باشد.

از جمله نکات مهم در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد توجه به تکنولوژی دستگاه لیزر است شناخته شده‌ترین تکنولوژی‌ های دستگاه لیزر موهای زائد، دایود و الکساندرایت هستند. بهترین برند این نوع دستگاه‌ ها که ساخت کشورهای آمریکا و کره است.

امروز کمپانی‌ های مختلفی اقدام به تولید و ارائه محصولات فیک و بی‌کیفیت می‌ کنند این محصولات نه تنها توانایی استاندارد را نداشته بلکه توانایی ممانعت از رویش مجدد را ندارند و موجب آسیب به پوست بدن می‌ شوند. در نتیجه یکی از نکات مهم در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد، توجه به اورجینال بودن محصول است سعی شود محصولات مورد نیاز را از فروشگاه‌ های معتبر خریداری کنید.

شات دستگاه لیزر از طریق صفحه مستطیلی به پوست تابیده می‌ شود در حقیقت شات های لیزر باریکه‌ های نوری هستند که از دستگاه خارج شده و به ریشه موهای زائد تابیده می‌ شوند. امروزه دستگاه‌ های تولید شده دارای شات نامحدود هستند و نیازی به شارژ دوباره ندارند. فقط در هنگام خرید باید به تعداد شات‌ های دستگاه توجه داشته باشید که محدودیتی نداشته باشند چرا که در این صورت باید مجدداً شارژ شوند.

در این مقاله سعی شد به نکات بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد بپردازیم به طور کلی در این راهنما می توانید خلاصه‌ای از نکات مهم در هنگام خرید را دریافت کنید. شما قبل از خرید هر گونه دستگاهی‌ باید از اطلاعات کافی از آن محصول را داشته باشید. از طریق مرکز ترنم‌ می توانید اقدام به خرید دستگاه لیزر موهای زائد کنید. این مرکز دارای کیفیت بسیار بالایی از محصولات است و شما می توانید به سادگی برای خرید دستگاه‌های لیزر از طریق سایت ترنم اقدام کنید.

سوالات متداول:

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد موجود کدامند؟

چندین دستگاه لیزر موهای زائد بسیار مورد توجه در بازار وجود دارد. گزینه های محبوب عبارتند دستگاه لیزر ال‌ پی ال‌ (LPL) ، لیزر دایود‌ (laser diode) ،لیزر ان‌ دی‌ یاگ (ND-YAG) ، لیزر ICE Platinum ، لیزر الکساندرایت (ALEXANDRITE LASER)

این دستگاه های لیزر موهای زائد چگونه کار می کنند؟

اکثر دستگاه های لیزر خانگی موهای زائد از نور پالس شدید (IPL) یا فناوری لیزر دایود برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می کنند. این دستگاه‌ها انرژی نوری را ساطع می‌کنند که توسط ملانین موجود در مو جذب می‌شود و منجر به تخریب آن و جلوگیری از رشد مو در آینده می‌شود.

آیا این دستگاه ها در کاهش رشد مو موثر هستند؟

بله، در صورت استفاده صحیح و به طور مداوم، بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد می توانند به طور موثر رشد مو را کاهش دهند. با این حال، نتایج ممکن است بسته به عوامل فردی مانند رنگ مو، رنگ پوست و تأثیرات هورمونی متفاوت باشد.

 آیا استفاده از این وسایل در خانه بی خطر است؟

دستگاه های لیزر موهای زائد درجه یک با ویژگی های ایمنی طراحی شده اند و برای استفاده خانگی آزمایش شده اند. با این حال، رعایت دقیق دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده برای به حداقل رساندن هرگونه خطر و اطمینان از نتایج بهینه بسیار مهم است.

 آیا این فرآیند هنگام استفاده از این دستگاه ها دردناک است؟

دستگاه های لیزر موهای زائد ممکن است باعث ایجاد ناراحتی در طول درمان شوند که اغلب به عنوان احساس گرما یا ضربه زدن روی پوست توصیف می شود. با این حال، اکثر دستگاه‌ها مکانیسم‌های خنک‌کننده داخلی دارند یا ژل‌های خنک‌کننده را برای کمک به تسکین پوست و به حداقل رساندن ناراحتی ارائه می‌دهند.

 چه مدت طول می کشد تا نتایج را با این دستگاه ها ببینید؟

نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما معمولاً چندین هفته یا چند ماه استفاده منظم طول می‌کشد تا شاهد کاهش چشمگیر مو باشیم. صبر و ثبات کلیدی است، زیرا مو در چرخه رشد می کند، و چندین جلسه برای هدف قرار دادن تمام فولیکول های مو در حال رشد مورد نیاز است.

 آیا این دستگاه ها برای تمام نواحی بدن قابل استفاده هستند؟

بیشتر دستگاه های لیزر موهای زائد را می توان با خیال راحت در نواحی مختلف بدن از جمله پاها، زیر بغل، خط بیکینی و صورت استفاده کرد. با این حال، بررسی مشخصات و محدودیت های دستگاه برای اطمینان از مناسب بودن آن برای مناطق خاص بسیار مهم است.

 آیا استفاده از این دستگاه ها عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی موقتی مانند قرمزی، تحریک خفیف یا حساسیت ممکن است پس از استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد رخ دهد. این اثرات معمولا به سرعت فروکش می کنند. انجام تست پچ و پیروی از دستورالعمل های توصیه شده برای به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی بسیار مهم است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
چندین دستگاه لیزر موهای زائد بسیار مورد توجه در بازار وجود دارد. گزینه های محبوب عبارتند دستگاه لیزر ال‌ پی ال‌ (LPL) ، لیزر دایود‌ (laser diode) ،لیزر ان‌ دی‌ یاگ (ND-YAG) ، لیزر ICE Platinum ، لیزر الکساندرایت (ALEXANDRITE LASER)
اکثر دستگاه های لیزر خانگی موهای زائد از نور پالس شدید (IPL) یا فناوری لیزر دایود برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می کنند. این دستگاه‌ها انرژی نوری را ساطع می‌کنند که توسط ملانین موجود در مو جذب می‌شود و منجر به تخریب آن و جلوگیری از رشد مو در آینده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه