عکس زن جوان که روی تخت خوابیده است و شخصی صورت او را ماساژ می دهد - ماساژ بعد از بوکال فت

چرا به ماساژ بعد از بوکال فت نیاز است؟

مراقبت ‌های بعد از جراحی بوکال فت برای دستیابی به بهترین نتیجه، از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار هستند. بوکال فت نوعی عمل زیبایی محسوب می‌ شود که باعث برجسته کردن استخوان گونه و زیبا شدن چهره فرد خواهد شد. اگر شما نیز از صورت تپل و گرد خود ناراضی هستید، می توانید از جراحی بوکال فت کمک بگیرید و با برجسته کردن استخوان گونه، صورت خود را استخوانی کنید. برجسته شدن استخوان گونه‌ ها زیبایی بیشتری به چهره می‌ بخشد. اما برای اینکه این عمل زیبایی نتیجه بخش باشد، باید مراقبت‌ های بعد از آن را به خوبی رعایت کنید. یکی از این مراقبت‌ ها مربوط به ماساژ بعد از بوکال فت است که اهمیت زیادی خواهد داشت‌. در ادامه با ما همراه باشید تا به روش انجام این ماساژ اشاره کنیم.

ماساژ بعد از بوکال فت چیست؟

برای پاسخ به این سوال که ماساژ بعد از بوکال فت چیست باید گفت معمولا پزشک بعد از جراحی بوکال فت به زیباجو پیشنهاد می‌ دهد که ماساژ بوکال صورت انجام دهد. ماساژ بعد از بوکال فت باعث بهبود گردش خون در اطراف فک و دهان خواهد شد. این ماساژ به این صورت است که در ناحیه چانه، خارج و داخل دهان حرکات خاصی انجام می‌ دهد و فواید زیادی برای پوست و بدن به همراه دارد. در صورتی که می‌ خواهید این ماساژ را به صورت حرفه‌ ای انجام دهید باید از فیزیوتراپیست یا متخصص پوست کمک بگیرید.

ماساژ بعد از بوکال فت می تواند گرفتگی و تنش ناحیه فک و دهان را از بین ببرد. علاوه بر این تخلیه لنفاوی صورت را بهبود می‌ بخشد و در نتیجه باعث افزایش جریان خون، اکسیژن رسانی به پوست و تحریک تولید الاستین و کلاژن خواهد شد. این ماساژ چین و چروک‌ های به وجود آمده در اطراف دهان را هم از بین می‌ برد و صورت شما را درخشنده و جوان می کند.

نحوه انجام و مراحل ماساژ صورت بعد از جراحی بوکال فت

سوالی که ممکن است برای همه مراجعه کنندگان به وجود آید این است که نحوه انجام و مراحل ماساژ صورت بعد از جراحی بوکال فت به چه صورت خواهد بود؟ در صورتی که این ماساژ را توسط پزشک انجام دهید متوجه می شوید که پزشک برای پیشگیری از عفونت از دستکش لاستیکی استفاده می‌ کند. سپس این پزشک که می تواند فیزیوتراپیست یا درمانگر پوست باشد، انگشت خود را در دهان شما قرار می‌ دهد و با حرکات خاصی، ناحیه فک و چانه را ماساژ خواهد داد.

عکس مراحل و نحوه انجام ماساژ بعد از بوکال فت

ماساژ بعد از بوکال فت به این صورت است که بخش داخلی و خارجی دهان با انجام حرکات خاص ماساژ داده می‌ شوند و با این کار جریان خون در آن ها افزایش می‌ یابد. در کلینیک‌ های زیبایی این ماساژ با استفاده از دستکش جراحی یکبار مصرف و روغن‌ های گیاهی مختلف مانند زیتون، نارگیل، بادام، خولان دریایی و دانه گل رز انجام می‌ شود. شما می‌ توانید این ماساژ را در خانه هم انجام دهید. مراحل ماساژ بعد از بوکال فت به شرح زیر هستند:

 • زمانی که قصد دارید این ماساژ را در خانه انجام دهید می توانید از دستکش استفاده کنید یا فقط با شستن دست‌ هایتان، ماساژ دادن را شروع نمایید.
 • ابتدا کمی روغن نارگیل یا زیتون روی چانه، لپ‌ ها و اطراف دهان بمالید.
 • انگشت شست را درون دهانتان قرار دهید به گونه‌ ای که انگشت اشاره و وسط کنار دهانتان قرار گیرند.
 • با انگشت شست فشار کمی به انگشتان بیرونی وارد کنید و آن ها را به آرامی ماساژ دهید.
 • لب‌هایتان را محکم دور انگشت شستتان نگه دارید و انگشتان بیرونی را از کناره بینی بر روی لپ بچرخانید. سپس انگشتان را از گوشه بیرونی چشم به سمت گوش بکشید و از سمت گوش نیز به سمت دهان حرکت کنید. زمانی که در حال انجام همه این حرکات هستید، انگشت شستتان باید داخل دهان و زیر لب بالایی قرار داشته باشد.
 • اکنون انگشت شست را از داخل دهان به انگشتان دیگر بچسبانید. تصور کنید که انگشتان شما مانند آهنربا به هم چسبیده‌ اند. دوباره حرکات گفته شده را تکرار کنید.
 • لب‌ هایتان را به شکل حرف O در اطراف انگشت شست قرار دهید. اکنون باید از سه انگشت خود برای ماساژ دادن قسمت بیرونی صورت کمک بگیرید. با این سه انگشت از گوش به سمت دهان حرکت کنید.
 • در حالی که انگشت شست هنوز درون دهانتان قرار دارد، انگشت اول را بر روی گونه قرار دهید و از گوش به لب‌ ها بکشید.

تکنیک های ماساژ بعد از بوکال فت

برای ماساژ بعد از بوکال فت چند تکنیک وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید نتیجه مناسبی از جراحی بگیرید و به فرم صورت دلخواهتان دست یابید. این تکنیک‌ ها عبارتند از:

 1. ماساژ دایره ای
  یکی از تکنیک‌ های ماساژ صورت بعد از جراحی بوکال فت، ماساژ دایره‌ ای نام دارد. در این ماساژ انگشت‌ ها به شکل دایره بر روی گونه‌ ها حرکت می‌ کنند.
 2. ماساژ ضربه ای
  یکی دیگر از موثرترین تکنیک‌ های ماساژ که پزشک بعد از جراحی بوکال فت به شما پیشنهاد می کند، ماساژ ضربه‌ ای است. در این روش باید با استفاده از انگشتانتان ضربات آرامی به گونه‌ ها وارد کنید.
 3. ماساژ بالا و پایین
  تکنیک ماساژ بالا و پایین نیز باید بعد از جراحی بوکال فت انجام شود. در این نوع ماساژ باید انگشتانتان را به صورت عمودی بر روی گونه‌ ها بکشید.

فواید ماساژ بوکال فت

ممکن است ماساژ بوکال فت برای برخی از زیباجویان کمی دردناک باشد، اما به دلیل نتایج خوب و تعدد فواید ماساژ بوکال فت، به همه مراجعه کنندگان پیشنهاد می‌ شود. همانطور که گفته شد ماساژ بعد بوکال فت باعث افزایش جریان و گردش خون در صورت می‌ شود و با این کار کیفیت پوست صورت افزایش می‌ یابد و متراکم‌ تر و سفت‌ تر خواهد شد. به علاوه این کار تولید الاستین و کلاژن را افزایش می‌ دهد و در نتیجه منجر به جوانسازی پوست خواهد شد.

تصویر یک زن که بوکال فت انجام داده است

سوالات متداول در مورد ماساژ بعد از بوکال فت

ماساژ بعد از بوکال فت ممکن است به کاهش تورم و بهبودی کمک کند. با این حال، مهم است که قبل از شروع هر ماساژ درمانی پس از بوکال فت با پزشک یا جراح خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای شما ایمن و مناسب است.
ماساژ پس از بوکال فت معمولاً ضروری نیست. این روش شامل برداشتن پدهای چربی از گونه ها برای ایجاد ظاهری تراشیده تر است. برخلاف برخی از جراحی‌های دیگر که ماساژ ممکن است به بهبود یا کاهش تورم کمک کند، بهبود پس از برداشتن چربی بوکال معمولاً برای نتایج مطلوب نیازی به ماساژ ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *