دستگاه های لیزر مو چگونه کار می کند؟ - طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد

طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی رایج است که از پرتو لیزر برای از بین بردن موهای زائد از بدن استفاده می کند. لیزر یک روش ایمن و موثر برای خلاص شدن از شر موهای صورت، پاها، بازوها، زیر بغل و ناحیه بیکینی است. طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد به این صورت است که دستگاه های لیزر مو زائد مورد استفاده در کلینیک های زیبایی برای هدف قرار دادن فولیکول های مو بدون آسیب رساندن به پوست اطراف طراحی شده اند.

دستگاه لیزر با ساطع کردن یک پرتو متمرکز نور که توسط رنگدانه موجود در فولیکول های مو جذب می شود، کار می کنند و مو را در ریشه آن از بین می برد. در این مقاله، در مورد محبوب ترین دستگاه لیزر موهای زائد مورد استفاده در کلینیک های زیبایی و نحوه عملکرد آن صحبت خواهیم کرد.

نحوه کار دستگاه لیزر موهای زائد

نحوه کار دستگاه لیزر موهای زائد به این صورت است که دستگاه های لیزر موهای زائد با ساطع یک پرتو نور که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود، کار می کنند. انرژی نور به گرما تبدیل می‌شود که به کیسه‌های لوله‌ای شکل درون پوست (فولیکول‌های مو) که مو تولید می‌کنند آسیب می‌رساند. این آسیب رشد مو در آینده را متوقف می کند و یا به تاخیر می اندازد.

تکنسین لیزر در حال استفاده از دستگاه لیزر سایناشور

طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد به این شکل است که لیزر به سمت فولیکول های مو که درست زیر سطح پوست قرار دارند، هدایت می شود. نور لیزر توسط ملانین موجود در مو جذب می شود که باعث گرم شدن مو می شود. گرما به فولیکول مو آسیب می رساند و از رشد موهای جدید جلوگیری می کند.

تعداد جلسات مورد نیاز بسته به ناحیه بدن و ضخامت مو متفاوت خواهد بود. در اکثر افراد، برای دستیابی به نتایج دلخواه، 6 تا 8 جلسه لازم است.

لیزر موهای زائد روشی مطمئن و موثر برای از بین بردن موهای زائد است. به این صورت که یک گزینه محبوب برای افرادی است که به دنبال راه حلی طولانی مدت برای رفع موهای اضافه هستند.

برخی از فواید لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • این یک راه حل دائمی برای رفع موهای ناخواسته است.
 • ایمن و موثر است.
 • نسبتاً بدون درد است.
 • قابل استفاده در تمام نواحی بدن.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

تولید کنندگان دستگاه های لیزر موهای زائد زیادی در بازار وجود دارند که هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند و طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد برای هر کدام از این برندها متفاوت است. برخی از معتبرترین انواع دستگاه لیزر موهای زائد عبارتند از:

سایناشوربراون
کندلالومنیس

براون یک برند شناخته شده لوازم خانگی است و انواع دستگاه های لیزر موهای زائد را نیز ارائه می دهد. دستگاه های آنها به دلیل استفاده آسان و موثر شناخته شده اند.

Cynosure یک شرکت تجهیزات پزشکی است که در لیزر موهای زائد تخصص دارد. دستگاه‌های آن‌ها به عنوان قدرتمند و مؤثر شناخته می‌شوند و خصوصا در لیزر موهای زائد بیکینی بهتر از سایر دستگاه ها عمل می کنند، اما می‌توانند گران باشند اما نحوه کار لیزر موهای زائد سایناشور ساده تر از سایر دستگاه های موجود است.

لومنیس یکی دیگر از شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی است که در لیزر موهای زائد تخصص دارد. دستگاه های آنها به دلیل ایمن و مؤثر بودن شناخته شده اند و گزینه های مختلفی را برای انتخاب ارائه می دهند.

Palomar یک شرکت تجهیزات پزشکی است که در تولید دستگاه های لیزر موهای زائد تخصص دارد. دستگاه های آنها به دلیل ایمن و مؤثر بودن شناخته شده اند و گزینه های مختلفی را برای انتخاب ارائه می دهند.

Candela یک شرکت تجهیزات پزشکی است که به تولید تجهیزات لیزر موهای زائد مشغول است. آنها دستگاه ها به دلیل قدرتمند و موثر بودن شناخته شده اند، اما می توانند گران باشند.

هنگام انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد، مهم است که نیازهای فردی و بودجه خود را در نظر بگیرید. اگر به دنبال دستگاهی خانگی هستید که استفاده آسان و مقرون به صرفه باشد، براون گزینه خوبی است. اگر به دنبال دستگاه قدرتمندتر و موثرتری هستید سایناشور ، Lumenis یا Palomar گزینه های خوبی هستند. و اگر به دنبال دستگاهی با درجه پزشکی هستید که ایمن و موثر باشد، Candela گزینه خوبی است.

بهترین دستگاه لیزر برای موهای زائد

بسیاری از افراد دستگاه لیزر سایناشور را به عنوان بهترین دستگاه لیزر برای موهای زائد می شناسند. Cynosure تولید کننده پیشرو در دستگاه های لیزر موهای زائد است و طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد سایناشور بسیار ساده است. آنها بیش از 30 سال است که در این صنعت هستند و برخی از پیشرفته ترین فناوری های لیزر موهای زائد موجود در بازار را توسعه داده اند.

دستگاه های لیزر موهای زائد Cynosure به ایمنی، اثرگذاری و راحتی شناخته شده اند. آنها از انواع طول موج های لیزر مختلف برای هدف قرار دادن انواع مو و رنگ پوست استفاده می کنند. این ویژگی به این دستگاه اجازه می دهد تا درمان موثری را برای طیف وسیعی از بیماران ارائه دهند.

دستگاه های لیزر موهای زائد Cynosure نیز به دلیل استفاده آسان شناخته شده اند. آنها دارای رابط کاربری ساده و نرم افزار کاربر پسند هستند که طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد الیت پلاس را آسان می کند.

کلینک ترنم به عنوان مرکز تخصصی لیزر مو غرب تهران، با بکارگیری دستگاه لیزر Cynosure متعهد به ارائه بهترین تجربه ممکن لیزر موهای زائد برای بیماران خود است. ما خدمات مختلفی را ارائه می دهیم، از جمله:

 • مشاوره
 • درمان
 • مراقبت های بعدی

Cynosure همچنین گزینه های مالی متنوعی را برای مقرون به صرفه تر کردن خدمات خود ارائه می دهد.

اگر به دنبال یکی از بهترین دستگاه های لیرز موهای زائد هستید، Cynosure بهترین گزینه است. آنها بیش از 30 سال است که در این صنعت هستند و برخی از پیشرفته ترین فناوری های لیزر موهای زائد موجود در بازار را توسعه داده اند.

دستگاه لیزر سایناشور از بهترین انواع دستگاه لیزر است
در اینجا برخی از مزایای انتخاب دستگاه لیزر سایناشور الیت پلاس برای لیزر موهای زائد آورده شده است:

 1. ایمن و موثر: دستگاه های لیزر موهای زائد سینوزور دارای تاییدیه FDA هستند و ایمن و موثر بودن آنها از نظر بالینی ثابت شده است. راحت: دستگاه لیزر موهای زائد Cynosure به گونه ای طراحی شده است که برای بیماران راحت باشد. آنها از یک سیستم خنک کننده برای کمک به بی حس کردن پوست و کاهش درد استفاده می کنند.
 2. راحتی استفاده: استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد Cynosure آسان است و توسط یک متخصص آموزش دیده قابل استفاده است. مقرون به صرفه: Cynosure گزینه های مالی متنوعی را برای مقرون به صرفه تر کردن خدمات خود ارائه می دهد.

اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید، توصیه می‌کنم با یک ارائه‌دهنده لیزر سایناشور در مورد طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد مشورت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تشخیص دهید که آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر و هر سوالی که ممکن است راجع به نحوه کار دستگاه داشته باشید را پاسخ می دهند.

ویژگی های دستگاه لیزر موهای زائد سایناشور

دستگاه لیزر موهای زائد Cynosure Elite+ دستگاهی پیشرفته است که از فناوری پیشرفته لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. این توسط FDA تایید شده است و از نظر بالینی ایمن و موثر بودن آن ثابت شده است. باید به این نکته اشاره کرد که طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد سایناشور بسیار ساده است. برخی از ویژگی های دستگاه لیزر موهای زائد سایناشور شامل موارد زیر است:

 • لیزر با طول موج دوگانه: Elite+ دارای دو طول موج لیزر متفاوت الکساندرایت (755 نانومتر) و Nd:YAG (1064 نانومتر) است که به آن امکان می دهد طیف وسیع تری از رنگ مو و رنگ پوست را نسبت به سایر دستگاه های لیزر موهای زائد درمان کند.
 • سیستم خنک کننده: Elite+ دارای یک سیستم خنک کننده است که به بی حس شدن پوست و کاهش درد در طول درمان کمک می کند.
 • همه کاره: Elite+ دستگاهی همه کاره است که می تواند برای درمان نواحی مختلف بدن از جمله صورت، زیر بغل، پاها و ناحیه بیکینی استفاده شود.
 • استفاده سریع و آسان: بیشتر درمان ها فقط چند دقیقه طول می کشد.

اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید سادگی طرز کار دستگاه لیزر موهای زائد برای شما مهم است، دستگاه لیزر Cynosure Elite+ یک گزینه عالی است. این یک راه ایمن، موثر و راحت برای از بین بردن موهای زائد است.پنل دستگاه لیزر سایناشور الیت پلاس

سوالات متداول

قیمت دستگاه لیزر موهای زائد بسته به نوع و کیفیت تجهیزات و همچنین اندازه و تعداد نواحی درمان و نحوه کار لیزر موهای زائد می تواند متفاوت باشد.
بله، دستگاه لیزر موهای زائد سایناشور ایمن است. این توسط FDA تایید شده است و از نظر بالینی ایمن و موثر بودن آن ثابت شده است. روش کار لیزر موهای زائد به این صورت است که دارای دو طول موج لیزر مختلف الکساندرایت (755 نانومتر) و Nd:YAG (1064 نانومتر) است که به آن امکان می دهد طیف وسیع تری از رنگ مو و رنگ پوست را نسبت به سایر دستگاه های لیزر حذف موهای زائد درمان کند.
پیشرفت های تکنولوژی باعث شده است که لیزر موهای زائد برای طیف وسیعی از رنگ پوست و رنگ مو موثر باشد. با این حال، افرادی که پوست روشن‌تر و موهای تیره‌تری دارند، به دلیل تضاد بیشتر بین رنگ مو و پوست، بهترین نتایج را تجربه می‌کنند.
لیزر موهای زائد را می توان در نواحی مختلف بدن از جمله صورت، پاها، زیر بغل، خط بیکینی، پشت و سینه استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *