لیزر کک و مک صورت

کک و مک لکه‌های کوچک و خوش‌خیم روی پوست هستند که در اثر ملانین زیاد ایجاد می‌شوند، رنگدانه‌ای که به پوست، مو و چشم‌ها رنگ می‌دهد. کک و مک بیشتر در افرادی با پوست روشن دیده می‌شود و می‌تواند در هر جایی از بدن ظاهر شود، اما اغلب در صورت، بازوها و شانه‌ها دیده می‌شود. در حالی که کک و مک خطرناک نیست و نیازی به درمان ندارد، بسیاری از افراد به دلایل زیبایی به خدمات لیزر کک و مک صورت روی می‌آورند. یکی از موثرترین راه‌ها برای از بین بردن کک و مک، لیزر درمانی است.

مقایسه پوست قبل و بعد از لیزر کک و مک صورت

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان لیزر کک و مک صورت ، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

لیزر درمانی روشی محبوب برای از بین بردن کک و مک است. کک و مک مجموعه‌ای از سلول‌های رنگدانه‌ای هستند که روی پوست ظاهر می‌شوند و اغلب در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می‌شوند. لیزر کک و مک صورت با هدف قرار دادن ملانین در کک و مک عمل می‌کند که انرژی لیزر را جذب کرده و رنگدانه را می‌شکند. سپس رنگدانه شکسته شده به تدریج توسط فرآیند‌های طبیعی بدن حذف می‌شود. این روش غیر تهاجمی است و معمولاً نیاز به زمان کمی یا بدون توقف دارد. درمان‌های متعدد ممکن است برای حذف کامل لازم باشد و محافظت از پوست در برابر قرار گرفتن بیشتر در معرض نور خورشید برای جلوگیری از ایجاد کک و مک‌های جدید مهم است. درمان با لیزر برای کک و مک به طور کلی زمانی ایمن و مؤثر است که توسط یک متخصص واجد شرایط انجام شود.

انواع لیزر کک و مک صورت

انواع مختلفی از لیزر کک و مک صورت وجود دارد که می‌توان از آنها برای از بین بردن کک و مک استفاده کرد. رایج‌ترین انواع آن عبارتند از:

لیزرهای کیو سوئیچ:

این لیزرها پالس‌های نوری پرانرژی و کوتاهی منتشر می‌کنند که ملانین موجود در کک و مک را هدف قرار می‌دهد. نور توسط ملانین جذب می‌شود و باعث تجزیه آن و خارج شدن آن توسط بدن می‌شود. لیزرهای کیو سوئیچ موثرترین نوع لیزر برای از بین بردن کک و مک هستند.

لیزرهای رنگی پالسی:

این لیزرها یک پرتو نور ساطع می‌کنند که توسط رگ‌های خونی پوست جذب می‌شود. گرمای لیزر باعث انقباض رگ‌های خونی می‌شود که باعث کاهش جریان خون به کک و مک می‌شود. این می‌تواند باعث محو شدن یا ناپدید شدن کک و مک شود.

لیزرهای فرکشنال:

این لیزرها سوراخ‌های ریزی در پوست ایجاد می‌کنند که باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید می‌شود که می‌تواند بافت و رنگ پوست را بهبود بخشد و همچنین ظاهر کک و مک را کاهش می‌دهد.

آماده سازی برای از بین بردن کک و مک با لیزر

قبل از انجام لیزر کک و مک صورت، باید با یک متخصص پوست یا یک تکنسین لیزر مجاز مشورت کنید. آنها کک و مک‌های شما را بررسی می‌کنند و تعیین می‌کنند که کدام نوع لیزر برای شما مناسب است. آنها همچنین دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه آماده شدن برای این روش به شما می‌دهند.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید

لیزر کک و مک صورت می‌تواند باعث شود پوست شما نسبت به خورشید حساس‌تر شود. حداقل دو هفته قبل از عمل باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

از استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی خودداری کنید

حداقل به مدت یک هفته قبل از عمل از استفاده از محصولات آرایشی حاوی رتینوئیدها، آلفا هیدروکسی اسیدها و سایر لایه بردارها خودداری کنید.

شیو کردن ناحیه مورد نظر

اگر کک و مک در ناحیه پرمویی از پوست قرار دارد، باید قبل از انجام عمل آن ناحیه را شیو کنید.

آماده سازی برای از بین بردن کک و مک با لیزر

روش از بین بردن کک و مک با لیزر

لیزر کک و مک صورت معمولاً سریع و نسبتاً بدون درد است. بسته به اندازه ناحیه تحت درمان، ممکن است از چند دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

استفاده از کرم بی‌حس‌کننده

ممکن است قبل از انجام عمل، یک کرم بی‌حس‌کننده روی پوست مالیده شود تا هر گونه ناراحتی به حداقل برسد.

استفاده از لیزر

لیزر روی پوست اعمال می‌شود که ملانین موجود در کک و مک را هدف قرار می‌دهد. لیزر به صورت یک سری پالس ساطع می‌شود که می‌تواند باعث گزگز پوست شود.

دستگاه خنک‌کننده

پس از اعمال لیزر، ممکن است از یک دستگاه خنک‌کننده برای تسکین پوست استفاده شود.

عوارض برداشتن کک و مک با لیزر

بعد از لیزر کک و مک صورت، ناحیه تحت درمان ممکن است قرمز، متورم و کمی حساس باشد. این معمولا در عرض چند روز فروکش می‌کند. برای کاهش عوارض می‌توانید اقدامات زیر را دنبال کنید.

ضد آفتاب

مهم است که برای محافظت از ناحیه تحت درمان در برابر نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

حداقل تا دو هفته پس از عمل باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

پرهیز از تماس با برخی مواد

شما باید حداقل به مدت یک هفته از استفاده از محصولات حاوی رتینوئیدها، آلفا هیدروکسی اسیدها و سایر لایه بردارها خودداری کنید.

هزینه درمان کک و مک صورت با لیزر

هزینه لیزر کک و مک صورت می‌تواند بسته به عوامل مختلفی از جمله اندازه و محل کک و مک، تعداد جلسات مورد نیاز و نوع لیزر مورد استفاده متفاوت باشد. به طور متوسط، یک جلسه درمان لیزر کک و مک صورت هزینه بالایی ندارد درحالی که لیزر کل بدن می‌تواند هزینه چشمگیری داشته باشد. توجه به این نکته ضروری است که رفع کک و مک با لیزر یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. همیشه بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید تا ایده بهتری در مورد هزینه لیزر کک و مک صورت و تعداد جلسات مورد نیاز داشته باشید.

هزینه درمان کک و مک صورت با لیزر

مراقبت های بعد از لیزر کک و مک صورت

مراقبت های بعد از لیزر برای رفع کک و مک یکی از جنبه های مهم فرآیند درمان است. پیروی از دستورالعمل های ارائه شده توسط پزشک برای اطمینان از بهبودی مناسب و به حداقل رساندن خطر عوارض ضروری است. پوست حساس خواهد بود و ممکن است بعد از عمل قرمز، متورم و کمی پوسته پوسته شود. مهم است که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و از برداشتن یا خاراندن ناحیه تحت درمان خودداری کنید. پزشک ممکن است استفاده از پماد، کرم یا ژل را برای تسکین پوست توصیه کند. همچنین مهم است که از هر گونه فعالیتی که می‌تواند باعث تعریق شود، مانند ورزش، سونا و حمام آب گرم خودداری کنید. به طور کلی توصیه می‌شود قبل از استفاده از آرایش، مرطوب کننده یا سایر محصولات مراقبت از پوست حداقل یک هفته صبر کنید. همچنین مهم است که طبق دستورالعمل‌های پزشک، روند بهبودی را زیر نظر داشته باشید و در صورت نیاز هر گونه درمان اضافی را برنامه‌ریزی کنید.

آیا لیزر کک و مک صورت درد دارد؟

لیزر کک و مک صورت می‌تواند با سطحی از ناراحتی همراه باشد. میزان درد تجربه شده می‌تواند بسته به تحمل درد فرد و نوع لیزر مورد استفاده متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است احساس سوزش یا سوزش را در طول عمل تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است فقط یک ناراحتی خفیف احساس کنند. پزشک ممکن است از یک دستگاه خنک‌کننده یا یک کرم بی‌حس‌کننده برای کاهش درد و ناراحتی در طول لیزر کک و مک صورت استفاده کند. پس از عمل، ممکن است پوست قرمز، متورم و کمی پوسته پوسته شود و ممکن است برای چند روز کمی درد یا ناراحتی وجود داشته باشد. معمولاً می‌توان از داروهای مسکن برای تسکین هرگونه ناراحتی استفاده کرد.

توجه به این نکته مهم است که آستانه درد از فردی به فرد دیگر متفاوت است، بنابراین همیشه بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا ایده بهتری از آنچه می‌توانید در طول و بعد از عمل انتظار داشته باشید به دست آورید.

سوالات متداول در مورد لیزر کک و مک صورت

از طریق لیزر می توان کک و مک صورت و خال های پوستی ناخواسته را درمان کرد.
خوشبختانه این لیزر برای رفع کک و مک درد ندارد اما در صورتی که نسبت به درد حساس هستید می توانید از کرم های بی حسی استفاده کنید.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *