کلینیک لیزر موهای زائد متشکل از تخت لیزر و دستگاه های لیزر موهای زائد - هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد برای سال 1403

امروزه لیزر مو های زائد بدن، امری بسیار رایج در میان خانم ها و آقایان بوده که علاوه بر جنبه زیبایی، از لحاظ بهداشتی نیز دارای اهمیت فراوانی می باشد. برخی از نواحی بدن مانند زیر بغل یا بیکینی، به دلیل تعریق زیاد و نرسیدن نور لازم و کافی، بیشتر از سایر قسمت های بدن در معرض بیماری های عفونی و باکتریایی بوده که وجود این عوامل موجب تشدید رشد مو های زائد این نواحی نیز خواهد شد. یکی از مسائل بسیار مهم در زمینه لیزر موهای زائد، هزینه لیزر موهای زائد بدن است که در نواحی مختلف و با توجه به عوامل گوناگون، متغیر می باشد. در این مطلب، شما را با برخی از عوامل موثر بر هزینه لیزر، تفاوت لیزر آقایان و خانم ها و بسیاری موارد دیگر در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

هزینه لیزر موهای زائد در سال 1403 چقدر است؟

هر چند هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی مانند محل کلینیک مورد نظر، موقعیت جغرافیایی، تجهیزات لازم و غیره بستگی دارد، با این حال می توان گفت، میانگین هزینه لیزر موهای زائد در سال 1403 در بزرگسالان، اغلب در بازه قیمتی 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان بوده که لازم است قبل از شروع هر گونه درمان، با مرکز مورد نظر مشاوره کرده و جزئیات هزینه ها به دقت بررسی شود.

اپراتور در حال لیزر ران پای فرد با لیزر کندلا

چه عواملی بر هزینه لیزر موهای زائد تاثیرگذار است؟

در گذشته، تعیین هزینه لیزر مو های زائد بدن بر اساس تعداد شات های استفاده شده دستگاه لیزر بوده که در حال حاضر، از این روش برای قیمت گذاری استفاده نمی شود. تعیین قیمت نهایی لیزر مو های زائد بدن، با توجه به فاکتور ها و عوامل مختلفی انجام شده که برخی از مهم ترین آن ها، شامل موارد زیر می باشد:

نوع دستگاه لیزر

از آن جایی که از دستگاه های مختلف، با ویژگی ها و قدرت گوناگون برای انجام لیزر مو های زائد بدن افراد استفاده می شود، انتخاب هر کدام از این دستگاه ها، با توجه به میزان کیفیتی که دارند، در هزینه لیزر مو های زائد بدن موثر می باشد. علاوه بر این، هزینه های مربوط به تجهیز و نگهداری این دستگاه ها نیز به صورت جداگانه، در هزینه نهایی انجام لیزر موثر خواهد بود. به طور مثال، دستگاه لیزر ساخت شرکت کندلا، نوعی دستگاه لیزر گران قیمت و بسیار پیشرفته بوده که هزینه نگهداری آن در سال، در حدود 20 تا 50 میلیون تومان است. در حالی که این میزان هزینه نگهداری، معادل هزینه خرید برخی دستگاه های لیزر اروپایی و یا چینی می باشد. هم چنین، وجود خنک کننده ها در دستگاه های لیزر نیز بر هزینه لیزر مو های زائد بدن موثر بوده که وجود این نوع خنک کننده ها، برای تعدیل گرمای ایجاد شده در سطح پوست، بسیار ضروری می باشد.

میزان مهارت اپراتور

یکی دیگر از عوامل بسیار موثر بر هزینه لیزر مو های زائد بدن، میزان مهارت و تجربه اپراتور دستگاه بوده که از کیفیت و نوع دستگاه لیزر نیز بسیار مهم تر و ضروری تر می باشد. هر چند در اغلب موارد، پزشک متخصص پوست با توجه به نوع پوست و رنگ موی فرد، بهترین دستگاه لیزر را برای انجام انواع خدمات مانند لیزر فول بادی یا توتال بادی پیشنهاد خواهد داد، با این حال در نهایت، اپراتور دستگاه لیزر می تواند بر اساس تجربه و مهارت خود، در درمان موثر موفق عمل نماید. داشتن تجربه و مهارت کافی، موجب کاهش میزان عوارض ناشی از لیزر مو های زائد نیز شده و تاثیر آن را دو چندان خواهد کرد. بر این اساس می توان گفت، میزان هزینه لیزر موهای زائد برای کادر حرفه ای بیشتر بوده و هر چقدر میزان مهارت و تجربه اپراتور بیشتر باشد، هزینه ارائه خدمات لیزر نیز بالاتر خواهد بود.

مواد مورد استفاده در لیزر

یکی دیگر از فاکتور های موثر بر هزینه لیزر مو های زائد بدن، میزان مواد مصرفی است. امروزه محل اتصال هندپیس در اغلب دستگاه های لیزر، قابلیت تعویض داشته که در برخی موارد برای کاهش میزان هزینه نهایی لیزر، از نوع غیر قابل تعویض آن استفاده خواهد شد. هر چند انجام این کار، از نظر رعایت نکات بهداشتی مناسب نبوده، زیرا ممکن است در یک فرد، از هندپیس برای لیزر مو های زائد بیکینی و در فرد دیگر، برای ناحیه دست استفاده شود. به عبارت دیگر می توان گفت، لنز ها، گاز کرایوژن و سایر مواد مصرفی در دستگاه های لیزر، در صورتی که اورجینال و اصل باشند، در افزایش هزینه لیزر مو های زائد بدن بسیار موثر بوده و در صورت استفاده از نوع چینی این مواد، میزان هزینه ها به دلیل کاهش کیفیت، کمتر خواهد شد.

ناحیه مورد نظر برای انجام لیزر

از دیگر عوامل و فاکتور های موثر بر هزینه لیزر موهای زائد، ناحیه تحت لیزر بوده که میزان وسعت آن، در افزایش یا کاهش هزینه ها بسیار تاثیرگذار است. به طور مثال، لیزر مو های زائد کل بدن، به دلیل داشتن سطح گسترده، هزینه نهایی بیشتری داشته و هزینه لیزر موضعی مانند دست، پا، بیکینی و غیره، به دلیل حجم کمتر، بسیار پایین تر خواهد بود.

آیا قیمت لیزر بدن آقایان و خانم ها تفاوت دارد؟

به طور کلی باید گفت، هزینه و قیمت لیزر بدن آقایان و خانم ها تفاوت دارد که این امر، به دلیل وجود برخی عوامل موثر در انجام لیزر برای آقایان صورت می گیرد. برخی از این عوامل، شامل موارد زیر می باشند:

  • ناحیه لیزر که در آقایان نسبت به خانم ها گسترده تر بوده و میزان هزینه نهایی را نیز افزایش می دهد. به طور مثال، لیزر مناطق وسیع تری مانند کمر و شکم در آقایان، از قیمت بالاتری برخوردار است.
  • نوع مو و پوست که در آقایان با خانم ها متفاوت است، زیرا مو های آقایان اغلب ضخیم و سفت بوده و نیازمند تعداد جلسات لیزر بیشتری خواهد بود.
  • میزان فعالیت هورمونی که در آقایان و خانمها متفاوت بوده و این نکته، تاثیر متفاوتی نیز در نتایج نهایی و میزان هزینه لیزر مو های زائد بدن خواهد داشت.

اپراتور در حال لیزر کردن کتف مردی که روی تخت خوابیده است

سوالات متداول در مورد هزینه لیزر موهای زائد

هر چند در نگاه اول، هزینه لیزر موهای زائد بدن در مقایسه با روش های دیگر بیشتر می باشد، با این حال باید به این نکته نیز توجه داشت، که انجام لیزر در طولانی مدت، بسیار اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر از سایر روش های اپیلاسیون می باشد. زیرا لیزر، به صورت دائمی ریشه مو ها را از بین برده و نیاز به تکرار کمتری دارد، در حالی که روش های دیگر مانند وکس، استفاده از ژیلت، موم و غیره، نیاز به تکرار مجدد و دوره ای داشته و در نهایت هزینه ها را نیز افزایش خواهد داد.
همان طور که گفته شد، هزینه لیزر مو های زائد بدن یکی از موارد بسیار مهم برای افراد بوده که اغلب آن ها، علاقه مند به پرداخت کمترین هزینه برای دریافت خدمات لیزر می باشند. هر چند، لازم است به تمامی عوامل موثر بر هزینه نهایی لیزر مو های زائد بدن در این شرایط توجه داشت، با این حال، افراد می توانند با انتخاب و مراجعه به نزدیکترین کلینیک به محل زندگی یا محل کار خود، یکی از بهترین ها را انتخاب کرده و از تخفیفات مراکز لیزر مورد نظر استفاده نمایند. لازم است علاوه بر نزدیکی مسیر، به موارد دیگری مانند روز و ساعت ارائه خدمات، صلاحیت ها و مجوز ها، امکانات کلینیک، رفتار پرسنل و غیره نیز در انتخاب کلینیک لیزر در تهران توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *