تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده یکی از پرطرفدار ترین روش های زیبایی برای از بین بردن خطوط این ناحیه از صورت است. حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی جلوی آینه می خندید یا در حال نگاه کردن به عکس های گرفته شده خود هستید، عمق خط خنده‌تان شما را شوکه کند. حتما پس از دیدن این خطوط نگرانی بدی به سراغتان می آید و به فکر راه چاره ای برای از بین بردن این مشکل می گردید. البته این نگرانی کاملاً منصفانه است؛ چون که ناحیه خط خنده تاثیر اساسی بر روی زیبایی چهره دارد. پس اگر به دنبال درمانی موثر برای خط خنده هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با اصلاح خط خنده از طریق تزریق فیلر آشنا کنیم.

پزشک در حال تزریق ژل خط خنده زن جوان

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان تزریق ژل خط خنده ، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ژل خط خنده چیست؟

 به طور کلی،‌ تزریق ژل خط خنده خطوط لبخند را در لحظه تزریق پر می کند. خط خنده ناحیه اطراف لب می باشد که هنگام خندیدن به ترتیب دو خط عمودی در کناره های لب دیده می شود. خط خنده به خاطر کاهش ناگهانی و قابل توجه وزن، افزایش سن، بی خوابی و استرس های محیطی به سرعت عمیق تر خواهد شد و با مشاهده کردن نخستین نشانه های آن، باید به فکر راه چاره افتاد. یکی از بهترین راه ها برای درمان خطوط خنده تزریق فیلر های هیالورونیک با کیفیت است. فیلر های پوستی خط خنده، شامل تزریق یک محلول پزشکی با یک سوزن ظریف به زیر پوست این ناحیه برای پر کردن خطوط و شیار ها است. در حال حاضر، برند های مختلفی در دنیا به تولید ژل خط خنده می پردازند. به عنوان مثال، Juvederm نوعی پرکننده خط خنده است که حاوی هیالورونیک اسید، ماده ای طبیعی در پوست می باشد. یا حتی Sculptra™ نوع دیگری از پرکننده های پوستی می باشد که حاوی پلی ال لاکتیک اسید است؛ این فیلر جایگزین کلاژن از دست رفته برای کمک به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست می شود. برخلاف لایه بردار های شیمیایی، پرکننده های خطوط لبخند با جایگزینی مواد مغذی از دست رفته به جای از بین بردن لایه های مزاحم پوست، ظاهر صافی به بیمار می بخشد.

عکس قبل و بعد تزریق ژل خط خنده

هزینه تزریق ژل خط خنده

به طور کلی، عوامل متفاوتی بر روی هزینه تزریق ژل خط خنده اثر دارد. قیمت تزریق ژل خط خنده به نوع، مارک و برند پرکننده پوستی وابسته است. از طرفی، عمق ناحیه تحت درمان و همچنین تعداد سرنگ‌ تزریق ژل این هزینه را تغییر می دهد. حتی دستمزد متخصص پوست و مو در هر کلینیک فرق دارد. در نتیجه این امکان وجود دارد که متناسب با نیاز پوستی بیمار و کلینیکی که به آن جا برای تزریق ژل خط خنده مراجعه می کند، لازم باشد که هزینه متفاوتی برای عمل خود پرداخت نماید.

توجه داشته باشید که بعضی از مراکز از مارک های نامرغوب فیلر خط خنده استفاده می کنند؛ در نتیجه عوارض خطرناکی به همراه دارد. پس سعی کنید به کلینیکی مراجعه نمایید که از فیلر خط خنده با کیفیت استفاده می کند حتی اگر قیمت آن زیادتر باشد. 

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از تزریق ژل خط خنده و به حداقل رساندن عوارض جانبی، مهم است که دستورالعمل های پزشک خود را در خصوص مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده به طور دقیق دنبال کنید. مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده به شرح زیر می باشند.

 1. یک ارائه دهنده و پزشک ماهر برای انجام تزریقات خود انتخاب کنید.
  نتیجه و رضایت شما از تزریق ژل خط خنده عمدتاً به مهارت ارائه دهنده‌تان بستگی دارد. اگر به سراغ فردی بروید که صلاحیت تزریق پرکننده های پوستی را ندارد، احتمال مواجه شدنتان با عوارض جانبی ناخواسته شدید به طور چشمگیری افزایش می یابد. پس ارزش آن را دارد که به دنبال یک ارائه دهنده و پزشک با تجربه و واجد شرایط بگردید که می داند چگونه به طور ایمن و استراتژیک فیلر پوستی را برای بهترین نتیجه به خط خنده‌تان تزریق کند.
 2. در قرار خود یک تاپ گشاد بپوشید.
  صورت شما ممکن است که بلافاصله پس از تزریق ژل خط خنده متورم و حساس شود. پس سعی کنید در قرار خود یک تاپ گشاد و راحت بپوشید تا زمانی که برای خواب آماده می شوید، بتوانید به راحتی آن را از تن خود در بیاورید. اگر مجبور شوید یک یقه اسکی تنگ را از روی پوست حساس خود بکشید، احساس درد بدی پیدا می کنید. 
 3. با چهره ای تمیز به قرار ملاقات خود بروید.
  زمانی که برای دریافت فیلر خطوط خنده خود به کلینیک مراجعه می کنید، باید پوستتان کاملا تمیز باشد. پس صورت خود را بشویید و مرطوب کنید، اما آرایش نکنید.
 4. برای تسکین تورم و ناراحتی از کمپرس سرد استفاده کنید.
  استفاده دوره ای از کمپرس سرد پس از تزریق ژل خط خنده ممکن است به کاهش تورم کمک کند. 
 5. پس از تزریق ژل خط خنده از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید.
  پوست شما در چند روز اول بعد از درمان حساس تر از حد معمول خواهد بود؛ بنابراین، باید سعی کنید از نور مستقیم خورشید دوری کنید. حتی حداقل تا دو هفته پس از درمان از برنزه کردن خودداری کنید.
 6. قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  اگر در روز های بعد از تزریق ژل خط خنده نمی توانید از بیرون رفتن خودداری کنید، همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. این به محافظت از پوست ظریف شما کمک می کند. استفاده از محصولات SPF دار قبل از رفتن به خارج از منزل نیز می تواند به طولانی شدن نتایج شما کمک کند و پوستتان را تا زمانی که ممکن است جوان نگه دارد.
 7. پس از درمان هیدراته بمانید.
  آب برای فرایند های درمانی طبیعی بدن شما ضروری است.؛ به همین دلیل بعد از تزریق فیلر خط خنده، هیدراته بمانید تا به بدن خود کمک کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به حالت عادی بازگردد. 

عکس قبل و هنگام تزریق و بعد از تزریق فیلر خط لبخند

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده 

به طور کلی، تا چند روز پس از تزریق کردن فیلر خط لبخند، از خوابیدن روی صورت خود پرهیز کنید؛ چون که به محل تزریق شده فشار زیادی وارد می شود. از طرفی تا ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل به سمت پشت یا طاق باز بخوابید؛ در نتیجه برای صورتتان مشکلی ایجاد نمی شود.

ماندگاری فیلر خط خنده

ماندگاری فیلر خط خنده مثل بقیه فیلر ها کوتاه است و بدن بیمار بعد از مدتی، با گردش خون درون آن ناحیه، پرکننده را جذب خودش می‌ کند و اثرات فیلر را از بین می‌ برد. به طور کلی، دوام ژل خط خنده به برند، مارک و روش تزریق آن بستگی دارد ولی بین ۶ الی ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

عوارض ژل خط خنده 

درمان خطوط خط خنده با ژل اسید هیالورونیک ایمن است و نیازی به نگرانی در مورد عوارض ژل خط خنده نیست. اما به هر حال، مثل سایر روش های زیبایی دیگر، ممکن است بیمار در زمان تزریق کمی درد احساس کند. پس از درمان، حتی ممکن است ناحیه مورد نظر متورم، قرمز و دردناک شود که معمولاً ظرف چند روز بهبود می‌ یابد. آلرژی به اسید هیالورونیک هم در موارد بسیار نادر امکان دارد که اتفاق بیفتد و این موضوع یکی دیگر از عوارض تزریق فیلر خط خنده می باشد.

سوالات متداول در مورد تزریق ژل خط خنده

در حالت کلی، مدت اثر تزریق ژل خط خنده، در همان زمان ابتدایی انجام عمل حس می شود. ولی با مرور زمان فیلر با بافت هدف ادغام می شود و نتیجه اش را به عینه به بیمار نمایش می دهد. معمولا تمامی بیماران تا 3 روز اولیه بعد از تزریق نتایج چشمگیری مشاهده خواهند کرد ولی تا پس از سپری شدن دوره نقاهت، می توان تاثیرگذاری نهایی فیلر را دید. البته با انجام دادن اقدامات لازم پس از تزریق ژل خط خنده، مشاهده نتایج سریع تر خواهد شد.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *