بوتاکس خط خنده

لبخند یکی از ارزشمندترین نعمت‌های خداوند است. اما با افزایش سن خطوط باقی‌مانده از این لبخندها می‌توانند آزاردهنده باشند. اما برای از بین بردن آنها راه‌هایی وجود دارد. با ما همراه باشید تا به روش‌های رفع خط خنده با تزریق بوتاکس خط خنده آشنا شویم. با گذر زمان و افزایش سن، ماهیچه‌های پوست قدرت و جوانی خود را رفته‌رفته از دست می‌دهند و دچار ضعف و پیری می‌شوند. این فرایند سبب می‌شود که پوست شما به خصوص پوست صورتتان دچار چین و چروک و خطوط ریز و درشت شود. این چین و چروک در قسمت‌های مختلف صورت یافت می‌شود و موجب ناراحتی و رنجش خاطر بعضی از افراد می‌گردد.

عکس تزریق بوتاکس خط خنده

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان بوتاکس خط خنده فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

محل تزریق بوتاکس برای رفع خط خنده کجاست؟

 چین و چروک حاصل از خط خنده هم بخشی از این خطوط هستند که به راحتی با تزریق بوتاکس برطرف می‌شوند. اما برای انجام این کار نیاز داریم تا بدانیم که محل تزریق بوتاکس برای رفع خط خنده کجاست؟ محل تزریق بوتاکس برای خط خنده ماهیچه‌هایی هستند که در خندیدن دخیل هستند و با فرایند پیری دچار خطوط عمیق شده‌اند. این ماهیچه‌ها در محدوده‌ی دو طرف لب‌ها و کمی بالاتر از آن یعنی تا ابتدای بینی قرار دارند.

تزریق بوتاکس خط لبخند دقیقا کجاست ؟

تزریق بوتاکس خط خنده به چه صورت است؟

تزریق بوتاکس خطوط خنده یک روش زیبایی بسیار کم تهاجم است که برای انجام آن نیازی به بیهوشی نیست. پس جای نگرانی و دلهره برای بیهوشی یا عوارض ناشی از آن نیز وجود ندارد. همچنین برای انجام این کار نیازی به تزریق بی‌حسی نیست و پزشک متخصص برای تزریق بوتاکس خط خنده ابتدا ناحیه‌ی مورد نظر را ضدعفونی می‌کند، سپس برای کاهش درد احتمالی بیمار، از کرم‌های بی‌حس کننده موضعی یا کمپرس آب سرد استفاده می‌کند. در مرحله‌ی بعد با استفاده از سوزن مخصوص، مواد بوتاکس را به ماهیچه‌هایی که سبب به‌وجود آمدن خطوط خنده هستند، تزریق می‌کند. این مواد تزریق شده ارسال سیگنال‌های عصبی از اعصاب به عضله هدف را مسدود می‌کنند و موجب فلج موقتی عضله مورد نظر می‌شوند. همین امر سبب از بین رفتن خطوط خنده می‌شود. مدت زمان تزریق بوتاکس خط خنده به طور معمول حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است، اما با توجه به شرایط مختلف این زمان می‌تواند متغیر باشد.

عوارض جانبی بوتاکس خط خنده چیست؟

تزریق بوتاکس خط خنده به صورت کلی یک روش زیبایی بی‌خطر شناخته‌می‌شود. اما مثل هر روش و عمل زیبایی دیگر عوارض محدودی دارد که احتمال رخدادن آن‌ها وجود دارد. برای مثال یکی از عوارض بسیار نادر آن، مسمومیت بوتولینوم است که در صورت پخش شدن مایع بوتاکس تزریق شده، اتفاق می‌افتد. اما باید بدانید که اگر این تزریق زیر نظر پزشک متخصص و با تجربه انجام شود و شما نیز به درستی به توصیه‌ها و مراقبت‌های لازم عمل کنید احتمال بروز این عارضه به حداقل می‌رسد. تزریق بوتاکس خط خنده عوارض کوتاه‌مدت و موقتی دیگری نیز دارد که شایع و بی‌خطر هستند. عوارض بوتاکس پس از گذشت چند روز خود به خود از بین می‌روند و برطرف می‌شوند.
عوارض شایع تزریق بوتاکس خط خنده عباتند از:

  • کبودی ناحیه مورد نظر
  • درد در محدوده‌ اطراف لب‌ها
  • تورم و الهتاب محل تزریق
  • سر درد
  • خواب رفتگی و بی‌حسی در ناحیه لب‌ها یا اطراف

تزریق بوتاکس خط لبخند چه مزایایی دارد ؟

علائم خط خنده

تشکیل شدن خط خنده در صورت، می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. اما در هر حال با افزایش سن و پیری این خطوط و چین و چروک ایجاد شده عمیق‌تر می‌شوند. همچنین افزایش سن باعث می‌شود که خطوط خنده در صورت نمایان‌تر شود. فرو رفتگی و خطوط عمیق اطراف لب‌ها یا محدوده‌ی بین لب‌ها و بینی که هنگام نگاه کردن در آینه ممکن است آن‌ها را ببینید و باعث رنجش خاطر شما شوند از علائم و نشانه‌های خط خنده هستند. این خطوط در اکثر اوقات چهره را خشن و مسن‌تر نشان می‌دهند.

دلیل ایجاد خط خنده چیست؟

هنگام خندیدن یا لبخند زدن، حالت خاصی در صورت ما ایجاد می‌شود. این حالت ایجاد شده چینی در صورت به وجود می‌آورد که خط خنده نامیده می‌شود. زمانی که پوست، جوان است، این چین و چروک نمایان و محسوس نیستند. اما با افزایش سن، پوست طراوت و جوانی خود را رفته‌رفته از دست می‌دهد. همچنین ماهیچه‌های پوست ضعیف می‌شوند و دیگر قدرت دوران جوانی را ندارند.

در این هنگام پوست به دلیل کاهش طبیعی تولید کلاژن و الاستین شادابی و خاصیت انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد. در نهایت همه‌ی این‌ها سبب می‌شود که چین و چروک‌های عمیق اعم از خط لبخند روی صورت پدیدار شود. اما خوب است بدانید که غیر از پیری عوامل دیگری نیز وجود دارند که در ایجاد چین و چروک‌های خط خنده نقش بسزایی دارند.

عوامل ایجاد چین و چروک های خط خنده عبارتند از:

آفتاب سوختگی : نور خورشید به دلیل داشتن اشعه فرابنفش باعث می‌شود رشته‌های کلاژن و الاستین پوست شما، تخریب شوند و از بین بروند. همین موضوع سبب ایجاد چین و چروک و خط خنده و افتادگی پوست شما می‌شود.

استعمال سیگار و دیگر دخانیات : استعمال سیگار و سایر دخانیات اثر مخربی روی پوست به ویژه روی رشته‌های کلاژن و الاستین پوست شما دارند.

افزایش یا کاهش شدید وزن : افزایش یا کاهش شدید وزن می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک در قسمت‌های مختلف بدن و همچنین باعث ایجاد خط لبخند در صورت شود.

بنابراین استفاده‌ی روزانه از کرم ضد آفتاب، عدم مصرف دخانیات و قرار نگرفتن مداوم یا طولانی مدت مقابل اشعه فرابنفش خورشید می‌تواند سبب جلوگیری از ایجاد خط خنده در صورت شما شود. همچنین پزشکان استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده، محصولات حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین ث را نیز توصیه کرده‌اند.

راه‌های درمان خط خنده

برای درمان خط خنده، خوشبختانه راه و روش‌های خوب و مناسبی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به راحتی خط خنده‌ی خود را برطرف کرده و زیبایی و جوانی خود را بازیابی کنید.
برخی از راه‌های درمان خط خنده عبارتند از:

هایفوتراپی صورت و گردن :در روش هایفوتراپی پزشکان با استفاده از دادن گرما به پوست صورت، آن را تحریک به ساخت کلاژن می‌کنند. همین مسئله باعث می‌شود چین چروک شما برطرف شود.

تزریق ژل : به طور کلی تزریق ژل برای پر کردن خطوط و چین و چروک یا برجسته‌سازی اعضای صورت استفاده می‌شود. این روش یک راه موثر و کم‌خطر برای از بین‌بردن خط خنده است.

بوتاکس : روش بوتاکس با تزریق ماده بوتاکس که همان سم بوتولینوم است انجام می‌شود. تزریق این ماده سبب فلج شدن موقت عضله‌ی موردنظر و رفع چین و چروک آن ناحیه می‌شود.

خط لبخند را با چه روش هایی می توان از بین برد - بوتاکس خط خنده

تفاوت بوتاکس خط خنده و تزریق ژل

ژل و بوتاکس هر دو روش‌های تزریقی برای رفع خط خنده هستند که هر دو بسیار کم خطر و کم تهاجم هستند. اما اگر بخواهید تفاوت آن‌ها را متوجه شوید. باید بدانید که تفاوت عمده‌ی آن‌ها در روش و مکانیسم عملکردی آن‌هاست. بوتاکس یا همان سم بوتولینوم با فلج کردن عصب عضله ناحیه مورد نظر و جلوگیری از ارسال سیگنال عصبی، موجب از بین رفتن چین و چروک می‌شود. اما ژل یا همان اسید هیالورونیک با پر کردن خطوط و فرورفتگی‌ها سبب این امر می‌شود و خط خنده‌ی شما را برطرف می‌کنند.

تزریق بوتاکس برای رفع خط لبخند یک روش موثر و کم‌خطر است. بنابراین شما با انتخاب یک مرکز زیبایی مطمئن می‌توانید براحتی چروک‌های خط خنده‌ی خود را از بین برده و یک لبخند زیباتر داشته‌باشید.

سوالات متداول در مورد بوتاکس خط خنده

خطوط خنده که با نام‌های «خط لبخند» یا «چین‌های بینی» نیز شناخته می‌شوند، چین و چروک‌هایی هستند که در اطراف دهان و بینی ایجاد می‌شوند. آنها به مرور زمان به دلیل حالات مکرر صورت، پیری طبیعی و از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست ایجاد می شوند.
بله، بوتاکس می تواند به کاهش ظاهر خطوط خنده کمک کند. بوتاکس با شل کردن ماهیچه های صورت که مسئول ایجاد این خطوط هستند، عمل می کند و در نتیجه ظاهری صاف تر و جوان تر ایجاد می کند.
اثرات بوتاکس معمولا بین 3 تا 6 ماه باقی می ماند. با گذشت زمان، با از بین رفتن بوتاکس، ماهیچه ها ممکن است فعالیت خود را دوباره به دست آورند و خطوط خنده به تدریج ظاهر شوند.
بله، پرکننده‌های پوستی دیگری نیز وجود دارد که می‌توان از آنها برای چاق شدن و کاهش ظاهر خطوط خنده استفاده کرد. علاوه بر این، برخی از افراد درمان های غیر تهاجمی مانند لایه برداری با لیزر یا میکرونیدلینگ را بررسی می کنند.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *