درمان هیدرآدنیت چرکی

هیدرآدنیت چرکی به نوعی بیماری مزمن گفته می‌شود که تقریباً 4 درصد از تمام افراد جهان به آن مبتلا هستند. این بیماری که بیشتر در بخش‌هایی از بدن که در معرض سایش هستند به وجود می‌آید، می‌تواند باعث بروز مشکلات پوستی شود. ما در این مقاله روش‌های مختلف برای درمان هیدرآدنیت چرکی را برای شما توضیح می‌دهیم تا بدانید که چگونه می‌توان از شر این مشکلات پوستی خلاص شد.

درمان هیدرآدنیت چرکی

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان درمان هیدرآتیت چرکی ، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

موضوع جالبی که درباره درمان هیدرآدنیت چرکی باید بدانید، این است که این بیماری در زنان بیشتر از مردان به وجود می‌آید. به همین دلیل هم از مدت‌ها پیش تاکنون، پزشکان به دنبال روش‌های مختلفی برای درمان آن بودند و توانستند در این زمینه موفق شوند. آیا این بیماری با دارو درمان می‌شود؟

هیدرآدنیت چرکی چیست؟

یکی از سوالاتی که شاید هر کسی قبل از پیدا کردن روشی برای درمان هیدرآدنیت چرکی بپرسد، این است که اصلاً هیدرآدنیت چیست؟ هیدرآدنیت چرکی که از آن با نام آکنه معکوس نیز یاد می‌شود، نوعی بیماری پوستی است که در طول زمان طولانی در بیمار به وجود می‌آید.

در این بیماری، ندول‌های کاملاً ملتهب و کوچکی در سطح پوست ظاهر می‌شوند که می‌توانند بعد از گذشت چند وقت، تا حد زیادی متورم و بزرگ‌تر شوند؛ به حدی که شما را از انجام کارهای معمولی و روزمره خود دور سازند. حتی گاهی اوقات این امکان وجود دارد که هیدرآدنیت‌های چرکی در سطح پوست بترکند و از خود چرک ترشح کنند.
به طور کلی، زخم‌های به وجود آمده از هیدرآدنیت چرکی یا همان آکنه معکوس می‌تواند تاثیر خیلی بدی بر زندگی فرد بگذارد.

همچنین این مسئله در اعتماد به نفس فرد نیز اثرگذار است. به همین دلیل هم باید به دنبال روشی برای درمان هیدرآدنیت چرکی باشید تا از افزایش التهاب آن جلوگیری نمایید.

انواع هیدرآدنیت چرکی

موضوع خیلی مهمی که در درمان هیدرآدنیت چرکی اهمیت دارد، این است که این بیماری غالباً در بخش‌هایی از بدن به وجود می‌آید که اصطکاک و سایش بیشتری دارند. برای مثال، زیر بغل که با دست برخورد دارد، بیشتر از سایر بخش‌های بدن در معرض هیدرآدنیت چرکی است. علاوه بر این، بخش‌های دیگری از بدن مانند کشاله ران هم مستعد بروز هیدرآدنیت چرکی هستند.

انواع هیدرآدنیت چرکی

انواع هیدرآدنیت چرکی

انواع مختلف هیدرآدنیت چرکی را بر اساس محل بروز آن شناسایی می کنند. این بدان معنی است که هیدرآدنیت چرکی که در زیر بغل و کشاله ران به وجد می‌آیند، به ترتیب به عنوان هیدرآدنیت زیر بغل و هیدرآدنیت ران شناخته می‌شوند. علاوه بر این، احتمال بروز هیدرآدنیت در پستان هم زیاد است.

درمان هیدرآدنیت چرکی

این بیماری در هر کجای بدن شما که به وجود بیاید و هر نوعی که باشد، باید به دنبال روشی برای درمان هیدرآدنیت چرکی باشید تا مطمئن شوید که این عارضه در بخش‌های دیگر پوست شما رشد نمی‌کند. روش‌های مختلفی برای درمان هیدرآدنیت شناخته شده اند که هر یک از آن‌ها می‌توانند با توصیه پزشک مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان هیدرآدنیت چرکی

درمان هیدرآدنیت چرکی

علائم هیدرادنیت

قبل از این که روشی مناسب برای درمان هیدرآدنیت چرکی پیدا کنید، باید بدانید که این بیماری چه علائمی دارد؟ یکی از مهم‌ترین علائم این بیماری، این است که جوش‌های معمولی در سطح پوست شما تا مدت خیلی طولانی تری وجود دارند و اثرات آن ها از بین نمی‌رود.

علاوه بر این برخی مواقع این امکان وجود دارد که شما جوشی در یک بخش از صورت خود می بینید و بعد از گذشت چند روز که از بین می‌رود، مجدداً ظاهر می شود. در صورتی که این علائم را داشته باشید، این احتمال وجود دارد که هیدرآدنیت در پوست شما نسبت به سایر موارد جوش‌های معمولی، شدت و درد بیشتری داشته باشد. به همین دلیل باید احتمال دهیم که جوش شما از نوع این است.

با این حال، همه علائمی که در بالا ذکر کردیم، برای کسانی است که به هیدرآدنیت معمولی مبتلا هستند. این در حالی است که احتمال دارد علائم شدیدتر و بیشتری برای کسانی که به هیدرآدنیت چرکی شدید مبتلا هستند نیز به وجود بیاید. برخی از مهم‌ترین علائم و نشانه‌های این بیماری را توضیح می‌دهیم که در صورتی که هر یک از آن‌ها را داشتید، باید به دنبال روشی برای درمان هیدرآدنیت چرکی باشید.

• به وجود آمدن زخم و خروج خون و چرک از آن
• به وجود آمدن جای زخم و اسکار
• ضخیم شدن زیاد و بیش از اندازه جای زخم
• به وجود آمدن حفره های بسیار ریز و دو خالی در زیر پوست

دلایل هیدرادنیت

در حال حاضر، هیچ دلیل قطعی و علمی برای دلیل به وجود آمدن هیدرآدنیت شناخته نمی شود. اما به طور کلی، اگر بدانید دلیل بروز این مشکل در پوست شما چیست، احتمالاً بهتر می توانید به درمان هیدرآدنیت چرکی کمک کنید.

با این حال، دلایل مختلفی در بروز هیدرآدنیت در افراد مختلف دخیل هستند که برخی از آن ها، شامل مواردی مانند ژنتیک، افزایش چربی در پوست، افزایش تعداد دوز داروهای مختلف و سایر موارد این چنینی هستند. یکی دیگر از دلایلی که احتمال بروز هیدرآدنیت چرکی را بیشتر از قبل می‌کند این است که که فولیکول‌های مو بسته می‌شود و این مسئله خیلی از کاربران را اذیت و عصبانی می‌کند.

تغییرات هورمونی نیز می‌تواند تأثیر زیادی در بروز هیدرآدنیت در افراد مختلف داشته باشد. در صورتی که هیدرآدنیت پوست شما به خاطر تغییرات هورمونی باشد، احتمالاً در سنین نوجوانی، در دوران شیردهی و بارداری هستید. با این حال به دلیل آن هر چه هم که باشد، درمان هیدرآدنیت چرکی به شما این امکان را می‌دهد که در زمان سریعی به پول صافی دست پیدا کنید. برخی از دلایل دیگر بروز هیدرآدنیت چرکی، شامل موارد زیر می‌شوند:

• اضافه وزن و چاقی
• پوشیدن لباس های تنگ
• ژنتیک
• مصرف دخانیات
• آکنه
• ابتلا به بیماری‌های روده ای
• ابتلا به دیابت یا آرتریت

درمان هیدرآدنیت چرکی

در حال حاضر، روش‌های مختلفی برای درمان هیدرآدنیت چرکی به وجود آمده اند که همه آن‌ها باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شوند. برای این که بهترین روش برای درمان این عارضه برای شما بکار گرفته شود، پیشنهاد می‌کنیم که به یک کلینیک معتبر مراجعه نمایید.

درمان گیاهی هیدرآدنیت چرکی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید خیلی از روش‌ها برای درمان هیدرآدنیت چرکی در خانه انجام می‌شوند. برخی از افراد فکر می‌کنند که به جای این که هزینه و وقت زیادی برای مراجعه به کلینیک‌های مختلف بپردازند، می‌‎توانند در خانه و با استفاده از چند ماده معمولی این عارضه را درمان کنند.

این گونه افراد از روش‌های مختلف و ساده‌ای مانند زردچوبه، روغن درخت چای، آلوورا، الکل و عسل برای درمان هیدرآدنیت چرکی استفاده می‌کنند. این در حالی است که باید بدانید اگرچه این روش‌ها شاید در کوتاه مدت در این بیماری اثرگذار باشند، اما اصلاً جای روش‌های کلینیکال و علمی را نمی‌گیرند. به همین دلیل بهتر است به دنبال روشی کاملاً علمی و منطقی برای درمان هیدرآدنیت چرکی باشید تا دیگر این مشکل برای شما به وجود نیاید.

درمان خانگی هیدرآدنیت چرکی

یکی از بهترین روش‌ها برای درمان هیدرآدنیت چرکی در خانه، این است که در صورت داشتن اضافه وزن، وزن خود را تا حد زیادی پایین بیاورید. افزایش وزن و چاقی می‌تواند باعث شود که اصطکاک بخش‌های مختلف بدن هنگام راه رفتن بیشتر شود و در نتیجه، احتمال بروز و رشد هیدرآدنیت چرکی نیز افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل هم باید تمام تلاش خود را کنید که وزن شما همچنان متعادل و ثابت باشد.

علاوه بر این، تا حد امکان از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری کنید تا هیدرآدنیت چرکی را در شما تشدید نکند. پوشیدن لباس‌های پنبه‌ای و نرم می‌تواند تاثیر زیادی در درمان هیدرآدنیت چرکی بگذارد.

اما توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از یک روش خانگی به صورت خودسرانه برای درمان این عارضه استفاده نکنید.

درمان قطعی هیدرآدنیت چرکی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که تاثیر زیادی در درمان هیدرآدنیت چرکی دارد، این است که به موقع به پزشک مراجعه کنید تا از وجود این عارضه در پوست شما مطمئن شود. تشخیص این بیماری از درمان آن مهم تر است و باید در سریع ترین زمان ممکن، تشخیص داده شود.
برای تشخیص این بیماری، پزشک متخصص از سونوگرافی استفاده می‌کند تا مطمئن شود که آیا به هیدرآدنیت چرکی مبتلا هستید یا خیر. بعد از اطمینان از این قضیه، می‌تواند از یک روش مطمئن و قطعی برای درمان هیدرآدنیت چرکی استفاده کند.

درمان هیدرآدنیت چرکی زیر بغل

یکی از رایج‌ترین عارضه‌های پوسیده که در خیلی از افراد به خصوص افراد چاق به وجود می‌آید، بروز هیدرآدنیت چرکی در نواحی زیر بغل است. این مسئله می‌تواند یکی از آزار دهنده ترین عارضه‌ها در بدن هر کسی باشد. برای درمان هیدرآدنیت چرکی در زیر بغل، می‌توانید به کلینیک زیبایی ترنم مراجعه کنید که در سریع ترین زمان ممکن و با روشی کاملا ایمن، این عارضه را برای همیشه در زیر بغل شما از بین می‌برد.

درمان هیدرآدنیت چرکی زیر بغل

درمان هیدرآدنیت چرکی زیر بغل

درمان هیدرآدنیت چرکی پستان

علاوه بر زیر بغل، بروز هیدرآدنیت چرکی در نواحی پستان خانم‌ها نیز بسیار رایج است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید عواملی مانند استرس، مصرف دخانیات و حتی بیماری‌های زمینه‌ای، می‌توانند باعث بروز و تشدید هیدرآدنیت چرکی در نواحی پستان خانم‌ها شود. این بیماری در پستان که معمولا بعد از بلوغ به وجود می‌آید، می‌تواند تا سال‌ها همچنان همراه فرد باشد و بعد از گذشت مدت طولانی، تشدید شود.

درمان هیدرآدنیت چرکی در ناحیه پستان به شرایط بیمار بستگی دارد که نوع این درمان را پزشک متخصص بعد از انجام معاینات لازم، تعیین می‌کند. در صورتی که این عارضه با روش‌های خانگی و دارو از بین نرود، پزشک متخصص از جراحی برای رفع آن استفاده می‌کند. برای این که درمان هیدرآدنیت چرکی در نواحی پستان شما با موفقیت انجام شود، پیشنهاد می‌کنیم به کلینیک زیبایی ترنم مراجعه کنید که با به روزترین تجهیزات، شما را برای همیشه از شر هیدرآدنیت در نواحی مختلف بدن راحت می‌کند.

سوالات متداول در مورد درمان هیدرآدنیت چرکی

Hidradenitis suppurativa (HS) یک بیماری مزمن پوستی است که باعث ایجاد ضایعات دردناک و ملتهب یا برجستگی هایی در مناطقی که پوست به هم ساییده می شود، مانند زیر بغل، کشاله ران یا زیر سینه ها می شود.
درمان HS ممکن است شامل داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها یا داروهای ضد التهابی و همچنین روش هایی مانند تخلیه آبسه ها و برداشتن پوست آسیب دیده با جراحی باشد. تغییرات سبک زندگی مانند کاهش وزن و ترک سیگار نیز ممکن است توصیه شود.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *