لیزر موهای زائد بیکینی

بیشتر خانم‌ها دایما از اپیلاسیون یا اصلاح موهای زائد بیکینی خود با تیغ شکایت می‌کنند و می‌خواهند برای همیشه از شر آن‌ها خلاص شوند. لیزر موهای زائد بیکینی برای حل این مشکل، بهترین روش است.همه ما موهایی روی بدنمان داریم که آرزو می کنیم ای کاش نداشتیم. از بیکینی گرفته تا صورت و زیر بغل، ساعت‌ها از عمر خود را صرف اصلاح، اپیلاسیون و از بین بردن موهای ناخواسته می‌کنیم. لیزر موهای زائد بیکینی یکی از دغدغه های مهم بانوان است.

تصویر ناحیه بیکینی - لیزر موهای زائد بیکینی

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان لیزر موهای زائد بیکینی ، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی چیست؟

لیزر مو‌های زائد بیکینی یک روش زیبایی است که با استفاده از فناوری لیزر مو‌های زائد ناحیه بیکینی را از بین می‌برد. این درمان یک جایگزین مؤثر و طولانی مدت برای روش‌های سنتی رفع مو‌های زائد مانند اپیلاسیون یا اصلاح است. لیزر فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد، آن‌ها را گرم و از بین می‌برد و از رشد مجدد مو‌ها جلوگیری می‌کند. لیزر مو‌های زائد بیکینی معمولاً برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به چندین درمان دارد و تعداد جلسات مورد نیاز ممکن است بسته به عوامل فردی مانند ضخامت مو و نوع پوست متفاوت باشد. این درمان را می‌توان در کلینیک یا آبگرم حرفه‌ای، توسط تکنسین مجرب و آموزش دیده با استفاده از تجهیزات تخصصی لیزر انجام داد.

لیزر بیکینی

لیزر بیکینی شامل کجا است

یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها ممکن است این مورد باشد که بیکینی به کدام قسمت بدن اشاره دارد و حدود مشخص آن کجاست و شامل چه قسمت‌هایی می شود؟ یا علت سفید شدن موهای زائد بعد از لیزر به آن ارتباطی دارد یا خیر بیشتر خانم ترجیح می‌دهند به جای سوال کردن از اپراتور لیزر در این مورد، خودشان برای پاسخ این سوال تحقیق کنند.

لیزر موهای واژن یک فرآیند ساده است و فواید لیزر موهای زائد بیکینی بسیار است اما به شرطی که توسط یک تکنسین لیزر مجاز و تایید شده انجام شود. اما این کار چطور انجام می شود؟ یک تکنسین معتبر، نور لیزر را روی ناحیه موهای ناخواسته اعمال می کند. پالس های نور ساطع شده توسط لیزر به مو و فولیکول حمله می کند و ریشه مو را از بین می برد و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند. موها در سه فاز مختلف رشد می کنند و برای اینکه لیزر به طور موثر ریشه را از بین ببرد، موها باید در مرحله رشد باشند. به همین دلیل است که چندین درمان مورد نیاز است. برای اینکه بتوانید هر مو را در آن مرحله رشد کنید، باید چندین جلسه با فاصله تقریباً چهار هفته داشته باشید. اگرچه ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد، این روش لیزر موهای بیکینی کلاسیک کاملاً ارزشمند است. از شر موهای یکی از نواحی صمیمی‌تر خلاص می‌شود و مقدار زیادی از تلاش شما را کاهش می‌دهد. این تضمین می کند که همیشه هنگام پوشیدن لباس شنا یا لباس زیر احساس اعتماد به نفس خواهید داشت.

با این وجود، مطمئن باشید که کادر مجرب و متخصص خدمات لیزر کلینیک …دارای خدمات مشاوره حرفه‌ای و رایگان است و در هر موردی که برایتان سوال پیش بیاید، به شما اطلاعات کامل و دقیق ارائه می‌دهد.

لیزر بیکینی در واقع به نواحی قسمت جلوی لباس زیر و کمی خارج از آن (قسمت‌های داخلی ران) گفته می ‌شود. این ناحیه شامل باسن و خط باسن نیست و لیزر این نواحی کاملا جداست. انواع لیزر بیکینی عبارتست از:

لیزر بیکینی پایه

در این نوع لیزر ، مساحت بسیار کمی (قسمت خارجی مایو و یا شورت ) لیزر می‌شود. این روش چون ناحیه کمتری را در بر میگیرد و درد کمتری دارد، برای افرادی که برای اولین بار قصد انجام لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی را دارند و آستانه تحمل درد پایینی دارند، توصیه می‌شود.

لیزر بیکینی کامل

در این نوع موهای کل قسمت‌های زیر مایو یا شورت، یعنی تقریبا ۴ سانتی‌متر تا وسط اندام تناسلی را، لیزر می‌کنند.

لیزر بیکینی برزیلی

روش لیزر بیکینی برزیلی بهترین روش لیزر موهای زائد بیکینی است. در این روش شما بیشتر احساس تمیزی و شادابی دارید، زیرا موهای کل ناحیه تناسلی به صورت دقیق لیزر می‌شوند.

در کلینیک ترنم پکیج های متفاوتی شامل لیزر بیکینی و لیزر خط باسن و … ارائه می‌دهد و دست مشتریان را برای انتخاب باز گذاشته است.

لیزر خط باسن

در قسمت خط باسن 90 درصد از انسان‌ها، موهای ضخیمی رشد می‌کند. معمولا موهای خط باسن مستعد جذب انواع میکروب و باکتری نیز هستند. این امر می‌تواند باعث ایجاد عفونت در بدن و گاهی تاثیر منفی بر روی رابطه جنسی شود. بنابراین موهای این ناحیه، باید به طور دائم شیو شوند. این موضوع می‌تواند آزاردهنده باشد. خوشبختانه با لیزر خط باسن، می‌توان برای همیشه موهای زائد را از بین برد. دلیل محبوبیت لیزر خط باسن همین موضوع است.

خجالت از لیزر بیکینی را کنار بگذارید!

مهم ترین نکته برای انجام لیزر موهای بیکنی و بهره مندی از فواید لیزر موهای زائد بیکینی این است که خجالت را کنار بگذارید. گرچه این حس خجالت را تنها در جلسات اول خواهید داشت. لیزر موهای بیکینی یکی از ابعاد رعایت بهداشت است و دلیلی برای خجالت زدگی شما از تکنسین وجود ندارد. حذف موهای بیکینی موهای طرفین ناحیه شرمگاهی (و گاهی اوقات در قسمت بالایی) را هدف قرار می دهد. لیزر با استفاده از دستگاه های مطمئن تاثبرات بلند مدتی را ارائه می دهد. نیاز به اصلاح، اپیلاسیون و کندن را از بین می برند. ممکن است به درمان های بعدی نیاز داشته باشید تا این ناحیه 100% بدون مو بماند، اما این کار موثر است. هر چند هر کس متفاوت است. برخی از افراد برای چند ماه کاهش مو را مشاهده می کنند در حالی که برخی دیگر برای سال ها از پوست صاف لذت می برند. بهترین راه برای اطمینان از موثر بودن لیزر موهای واژن این است که 12 ساعت قبل از قرار ملاقات، ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. ریشه مو باید در فولیکول بدون هیچ مویی در بالای پوست باشد تا لیزر موثر باشد. حداقل دو هفته قبل از درمان از اپیلاسیون یا استفاده از هرگونه کرم موبر خودداری کنید.

از ابتدا تا انتها، کل فرآیند لیزر موهای زائد بسیار سریع است. یک قرار ملاقات معمولی فقط حدود 5 دقیقه طول می کشد که شامل لیزر واقعی و همچنین آماده سازی و مراقبت های پس از آن می شود. به عبارت دیگر، فوق العاده سریع است!

خجالت از لیزر بیکینی را کنار بگذارید

لیزر بیکینی بعد از چند جلسه جواب میدهد؟

به چند جلسه نیاز دارم؟ بعد از هر جلسه، معمولاً متوجه خواهید شد که برخی از موهای شما به خودی خود شروع به ریزش می‌کنند. معمولاً به حدود 6 تا 12 جلسه برای از بین بردن کامل موهای زائد نیاز دارید که برای بهره مندی از فواید لیزر موهای زائد بیکینی باید همه این جلسات را بگذرانید. به همین دلیل است که توصیه می کنیم لیزر درمانی خود را زودتر شروع کنید. هنگامی که اولین سری از جلسات خود را تمام کردید، ممکن است بخواهید یک یا دو بار در سال برای تعمیر و نگهداری برگردید. مو در چرخه رشد می کند و توانایی رشد مجدد آن تنها زمانی آسیب می بیند که در میانه مرحله رشد خود باشد. با انتظار حدود 4 تا 6 هفته برای هر جلسه، می‌توانیم حداکثر مقدار مو را هدف قرار دهیم تا بهترین نتایج درازمدت را به دست آوریم.

مزایای لیزر موهای واژن

چرا لیزر موهای زائد برای لاین بیکینی بهترین است؟ اگر شما هم سابقه استفاده از روش های مختلف از بین بردن موهای زايد را دارید میدانید که لیزر موهای زائد بیکینی بهترین روش ممکت است و هیچ بحثی در مورد آن وجود ندارد. چرا؟ اولاً، بحث در مورد نتایج طولانی مدت دشوار است! لیزر موهای واژن با از بین بردن فولیکول، موهای زائد را برای مدت طولانی از بین می برد. این همچنین باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود، زیرا نیازی به خرید لوازم جانبی اصلاح نخواهید داشت. از آنجایی که لیزر ، موهای زائد را مستقیماً از ریشه از بین می برد، سطح بی نظیری از صافی را تضمین می‌کند که یکی از بزرگترین فواید لیزر موهای زائد بیکینی است. برخلاف اصلاح، دیگر کلش وجود ندارد. برخلاف اپیلاسیون، هیچ مویی وجود ندارد که بتواند دوباره رشد کند و باعث ایجاد برآمدگی های ناراحت کننده یا موهای درون روییده شود.

این فرآیند فقط کمی درد دارد که البته این درد بسیار کمتر از اپیلاسیون است. همچنین بسیار سریع از بین می رود، بنابراین ناراحتی جزئی برای مدت طولانی دوام نمی آورد. به طور خلاصه، سریع، کارآمد، طولانی مدت و راحت است.

مزایای لیزر موهای واژن

لیزر موهای زائد واژن چگونه است؟

ناحیه تناسلی ، جز حساس‌ترین قسمت‌های بدن است که از بین بردن موهای زائد آن علاوه بر جنبه زیبایی، از نظر  بهداشتی هم بسیار حائز اهمیت است. در چند سال اخیر، با تولید دستگاه‌های پیشرفته و مدرن لیزر، مشکل از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی تا حدی زیادی حل شده‌است. موهای زائد واژن، علاوه بر ظاهر ناخوشایند با ایجاد تعریق بیشتر در این ناحیه، باعث جذب میکروب و باکتری هم می‌شوند. اکثر خانم ها از استفاده از تیغ و ژیلت و مواد مو بر خانگی واپیلاسیون و روش‌های  پر دردسر و کوتاه‌مدت برای از بین بردن موهای واژن شکایت دارند و از این امر ناراضی هستند. به دلیل حساس بودن ناحیه واژن، برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه باید دقت و حوصله زیادی به خرج داد.

علاوه بر این، لیزر موهای زائد واژن، باید حتما توسط متخصص و دستگاه مخصوص به خودش صورت بگیرد تا عوارض آن به حداقل برسد. لیزر موهای زائد واژن یکی از روش‌های پرطرفدار بین بانوان است که سال‌هاست در سراسر جهان انجام می‌شود. این روش دارای اثر بلند مدت بوده و تقریبا بدون عارضه و درد است، بنابراین محبوبیت بسیار زیادی در بین بانوان دارد.

در این روش، نور به وسیله‌ی دستگاه لیزر نور به ناحیه واژن تابیده می‌شود و فولیکول‌های مو را تحت تاثیر قرار داده و باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود. ملانین‌ها با جذب نور و تبدیل انرژی آن به گرما و انتقال گرما، روی فولیکول‌ها اثر می‌گذارند و به فولیکول‌ها آسیب می‌زنند و در نهایت موهای زائد این ناحیه را ازبین می‌برند.

با مراجعه به کلینیک پوست و لیزر … با داشتن تجهیزات پیشرفته، دانش و تخصص کافی و کادر درمانی مجرب، می‌توانید در زمانی محدود و بدون عوارض، به رفع موهای زائد ناحیه واژن خود در بپردازید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده در انتهای صفحه تماس حاصل فرمایید.

عوارض لیزر موهای بیکینی

لیزر موهای واژن معمولا برای اکثر افراد بی خطر و موثر است و این جزو بزرگترین فواید لیزر موهای زائد بیکینی است. فقط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی با تجربه باید این روش را انجام دهد. عوارض لیزر موهای زائد بیکینی عبارتند از:

 • تاول
 • سوزش
 • شیوع تبخال
 • هایپرپیگمانتاسیون، نواحی از پوست که تیره تر از پوست اطراف هستند.
 • هیپوپیگمانتاسیون، مناطقی از پوست که روشن تر از پوست اطراف هستند.
 • عفونت
 • ایجاد جای زخم

آیا لیزر موهای زائد بیکینی ضرر دارد؟

لیزر موهای زائد بیکینی، در حال حاضر جز روش‌های ایمن برای از بین بردن موهای این ناحیه است و هیچ ضرری ندارد. در حقیقت لیزر موهای زائد، به هیچ کدام از اندام‌های داخلی بدن آسیب نمی‌زند. لیزر نهایتا تا عمق ۲ الی۳ میلیمتری پوست انسان نفوذ می‌کند، زیرا طول موج لیزر توسط ملانین‌های مو جذب می‌شود. بنابراین آسوده خاطر باشید که لیزر موهای زائد بیکینی کاملا ایمن و بدون خطر است. البته باید در نظر داشته باشید اگر هنگام لیزر از طول موج نامناسب استفاده شود، ممکن است باعث ایجاد التهاب و سوزش و سوختگی ناحیه تحت لیزر ‌شود. البته این امر برای ناحیه بیکینی که بسیار حساس است طبیعی می‌باشد و این عوارض تا  24 الی 48 ساعت بعد از لیزر رفع می‌شود.

برای کاهش عوارض لیزر موهای زائد بیکینی توصیه می‌کنیم  به کلینیک ….  تخصصی مراجعه کنید،

خط مایو در لیزر به کجا گفته می شود

خط مایو به ناحیه اطراف اندام تناسلی گفته می‎شود، در لیزر سه سانت خارج از ناحیه تناسلی را به عنوان خط بیکینی یا همان خط مایو در نظر می‌گیرند.

این ناحیه هم مانند سایر نواحی بدن دارای موهای زائد است. معمولا برای خانم‌ها و آقایان بویژه ورزشکاران که لباس مایو استفاده می‌کنند، رشد مو در این ناحیه به یک معضل تبدیل شده‌است. از بین بردن موهای این ناحیه، علاوه بر جنبه ظاهری و زیبایی، به لحاظ رعایت بهداشت و جلوگیری از تعریق این ناحیه و جذب میکروب، هنگام ورزش یا فعالیت‌های روزانه از اهمیت خاصی برخوردار است. لیزر خط مایو بهترین روش برای خلاص شدن دایمی از شر موهای این ناحیه است.

برای لیزر خط مایو، با توجه به رنگ پوست و جنسیت و ضخامت موهای فرد در این ناحیه، باید از دستگاه مناسب استفاده کرد. البته خوشبختانه، در انتخاب دستگاه برای لیزر خط مایو،  محدودیتی وجود ندارد و تقریبا می‌توان از همه دستگاه‌های لیزر استفاده کرد. تعداد جلسات لیزر این ناحیه با توجه به ضخامت موهای این ناحیه توسط پزشک متخصص معین می‌شود. معمولا تعداد جلسات لیزر ناحیه خط مایو، ۶ جلسه است. البته نوع پوست، رنگ پوست، ضخامت موها و شرایط عمومی بدن و جنسیت افراد و… در تعداد جلسات تاثیر دارد و می تواند بیشتر یا کمتر باشد. طول مدت هر جلسه لیزر این ناحیه، ۱۰ الی ۱۵ دقیقه است. در طی لیزر خط مایو، حدودا ۸۵ درصد موهای زائد به طور دائم از بین می‌رود.

لیزر خط موهای بیکینی

آیا لیزر موهای زائد واژن درد دارد؟

لیزر موهای زائد واژن به طور کلی روش مطمئن و موثری برای از بین بردن موهای زائد در نظر گرفته می شود اما آیا لیزر موهای زائد واژن درد دارد؟ باید به این نکته توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد واژن می تواند باعث درد و ناراحتی شود، به خصوص در مناطق حساس تر مانند خط بیکینی.

میزان درد ناشی از لیزر موهای زائد بیکینی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است احساس گزگز یا سوزش خفیف را تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است این روش را دردناک تر بدانند. میزان درد لیزر بیکینی نیز تحت تأثیر ضخامت و درشتی مو و همچنین حساسیت پوست است.

برای کاهش درد لیزر واژن می توان چند کار انجام داد، مانند:

 • استفاده از کرم یا ژل بی حس کننده قبل از عمل.
 • مصرف داروهای مسکن بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا استامینوفن.
 • استفاده از کمپرس سرد روی ناحیه بعد از عمل.

آیا بعد از لیزر بیکینی میتوان رابطه داشت؟

اگر این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده است که بعد از لیزر بیکینی میتوان رابطه داشت باید گفت که به طور کلی انجام رابطه جنسی پس از لیزر بیکینی توصیه نمی شود. پوست ناحیه بیکینی حساس است و ممکن است بعد از عمل تحریک شود. رابطه جنسی می تواند پوست را بیشتر تحریک کند و خطر عفونت را افزایش دهد.

بهتر است قبل از انجام رابطه جنسی حداقل 24 ساعت پس از لیزر بیکینی صبر کنید. این به پوست زمان می دهد تا بهبود یابد و خطر عفونت را کاهش دهد. اگر قبل از بهبودی پوست رابطه جنسی دارید، حتما از محصولات بهداشتی برای محافظت از خود در برابر عفونت استفاده کنید.

در اینجا چند نکته اضافی برای جلوگیری از عفونت بعد از لیزر موهای زائد بیکینی وجود دارد:

 • ناحیه لیزر را تمیز و خشک نگه دارید.
 • از استفاده از صابون ها یا مواد شوینده خشن خودداری کنید.
 • در صورت متورم شدن یا تحریک شدن ناحیه، کمپرس سرد را روی آن قرار دهید.
 • اگر هر گونه درد، قرمزی یا تورم را تجربه کردید، با پزشک یا تکنسین لیزر موهای زائد تماس بگیرید.

با رعایت این نکات، می توانید مطمئن شوید که تجربه لیزر موهای زائد بیکینی شما ایمن و موثر است.

فواید لیزر مو‌های زائد بیکینی

لیزر مو‌های زائد بیکینی یک گزینه ایمن و مؤثر برای افرادی است که به دنبال راه حلی طولانی مدت برای مو‌های ناخواسته در ناحیه بیکینی هستند. مزایای بی‌شماری از جمله نتایج طولانی مدت، کاهش خطر مو‌های زائد و سوختگی با تیغ و راحتی در مقایسه با سایر روش‌های حذف مو‌های زائد ارائه می‌دهد. برای اطمینان از بهترین نتایج و به حداقل رساندن خطر عوارض، باید از یک متخصص آموزش دیده به دنبال درمان باشید.

لیزر مو‌های زائد بیکینی یک روش زیبایی محبوب است و فواید لیزر مو‌های زائد بیکینی بسیار است. اول از همه، نتایج طولانی مدتی را در مقایسه با سایر روش‌های حذف مو‌های زائد مانند اصلاح یا اپیلاسیون ارائه می‌دهد. لیزر مو‌های زائد فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد و از رشد آن‌ها جلوگیری می‌کند و رشد مو را در ناحیه تحت درمان کاهش می‌دهد. علاوه بر این، خطر مو‌های زائد و سوختگی با تیغ را که می‌تواند دردناک و ناخوشایند باشد، از بین می‌برد. لیزر مو‌های زائد بیکینی نیز گزینه مناسبی برای کسانی است که سبک زندگی پرمشغله‌ای دارند، زیرا در مقایسه با سایر روش‌های حذف مو‌های زائد به جلسات کمتر و مراقبت کمتری نیاز دارد. این روش به طور کلی ایمن و مؤثر است و با پیشرفت تکنولوژی، می‌توان آن را متناسب با انواع پوست و رنگ مو تنظیم کرد. به طور کلی، لیزر مو‌های زائد بیکینی یک راه حل راحت، مؤثر و طولانی مدت برای مو‌های ناخواسته در ناحیه بیکینی ارائه می‌دهد، و آن را به گزینه‌ای محبوب برای بسیاری از افرادی تبدیل می‌کند که به دنبال سبک زندگی مطمئن‌تر و بدون دردسر هستند. در اینجا برخی از فواید لیزر موهای زائد بیکینی آورده شده است:

 • حذف دائمی موهای زائد: لیزر موهای زائد تنها روش تایید شده توسط FDA برای رفع موهای زائد دائمی است. این بدان معنی است که پس از یک سری درمان، دیگر نگران اصلاح، اپیلاسیون یا کندن موهای ناخواسته در ناحیه بیکینی نخواهید بود.
 • راحتی: لیزر موهای زائد یک روش سریع و آسان است. هر درمان معمولاً 15 تا 30 دقیقه طول می کشد و معمولاً می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود بازگردید.
 • نبود درد: لیزر موهای زائد یک روش بدون درد است. ممکن است کمی احساس گزگز یا سوزش داشته باشید، اما این معمولاً دردناک نیست.
 • بهبود ظاهر: لیزر موهای زائد می تواند ظاهر ناحیه بیکینی شما را با از بین بردن موهای ناخواسته بهبود بخشد. این می تواند باعث شود که در پوست خود احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری داشته باشید.
 • کاهش خطر موهای زائد: موهای رشد کرده یک مشکل رایج با اصلاح و اپیلاسیون در ناحیه بیکینی هستند. لیزر موهای زائد می تواند به کاهش خطر رشد موهای زائد کمک کند با برداشتن مو از ریشه.
 • پوست صاف تر: لیزر موهای زائد می تواند پوست را صاف تر و نرم تر کند. این به این دلیل است که مو از ریشه برداشته می شود که می تواند به کاهش ظاهر فولیکول های مو کمک کند.
 • افزایش اعتماد به نفس: لیزر موهای زائد می تواند با از بین بردن موهای ناخواسته به افزایش اعتماد به نفس کمک کند. این می تواند به ویژه برای افرادی که نسبت به موهای بدن خود در ناحیه بیکینی خودآگاه هستند مفید باشد.

اگر به دنبال لیزر موهای زائد بیکینی هستید، مهم است که با یک تکنسین لیزر موهای زائد واجد شرایط صحبت کنید تا در مورد گزینه های خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تشخیص دهید که آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر و می توانند به هر سوالی که ممکن است در مورد این روش داشته باشید پاسخ دهند.

فواید لیزر مو‌های زائد بیکینی

روش لیزر مو‌های زائد بیکینی

چند روش مختلف برای لیزر مو‌های زائد بیکینی وجود دارد که هر کدام مزایا و ملاحظات خاص خود را دارند.

لیزر الکساندرایت

این نوع لیزر برای انواع پوست‌های روشن مؤثر است و می‌تواند ناحیه بزرگتری از پوست را به سرعت درمان کند. با این حال، ممکن است برای پوست‌های تیره یا مو‌های ظریف‌تر مؤثر نباشد.

لیزر دایود

این لیزر برای انواع پوست، از جمله پوست‌های تیره‌تر، به خوبی کار می‌کند و می‌تواند مو‌های نازک را هدف قرار دهد. با این حال، ممکن است به جلسات بیشتری نسبت به سایر لیزر‌ها نیاز داشته باشد.

لیزر Nd: YAG

این لیزر برای پوست‌های تیره‌تر مؤثر است و می‌تواند مو‌های زبر را هدف قرار دهد. با این حال، ممکن است برای مو‌های نازک‌تر مؤثر نباشد.

IPL (نور پالس شدید)

این فناوری از طیف گسترده‌ای از نور برای هدف قرار دادن فولیکول‌های مو استفاده می‌کند. این می‌تواند برای همه انواع پوست مؤثر باشد و می‌تواند مو‌های ظریف را هدف قرار دهد، اما ممکن است به جلسات بیشتری نسبت به لیزر درمانی نیاز داشته باشد.

تصویر اپراتور لیزر در حال لیرز کردن ناحیه بیکینی مراجعه کننده خانم - لیزر موهای زائد بیکینی

هنگام در نظر گرفتن اینکه از کدام روش استفاده کنید، مهم است که عواملی مانند رنگ پوست، ضخامت مو و نتایج مورد نظر را در نظر بگیرید. همچنین مهم است که یک تکنسین یا پزشک مجاز و با تجربه را برای انجام درمان انتخاب کنید. برخی از عوارض جانبی بالقوه لیزر مو‌های زائد بیکینی شامل قرمزی، تورم و تحریک پوست است، اما این عوارض معمولاً موقتی هستند و با مراقبت مناسب می‌توان آن‌ها را به حداقل رساند. به طور کلی، لیزر موی زائد بیکینی می‌تواند یک راه حل مؤثر و ماندگار برای مو‌های ناخواسته در ناحیه بیکینی باشد.

لیزر مو‌های زائد بیکینی چگونه است؟

لیزر مو‌های زائد بیکینی یک روش زیبایی است که با استفاده از فناوری لیزر مو‌های زائد ناحیه بیکینی را از بین می‌برد. این روش معمولاً شامل مراحل زیر است:

 • مشاوره: قبل از انجام لیزر مو‌های زائد بیکینی، بیماران معمولاً با یک تکنسین یا پزشک آموزش دیده مشورت می‌کنند تا در مورد سابقه پزشکی خود صحبت کنند و مشخص کنند که آیا کاندیدای مناسبی برای این روش هستند یا خیر.
 • آماده‌سازی: در روز درمان، تکنسین ناحیه مورد نظر را تمیز می‌کند و در صورت لزوم ممکن است ناحیه مورد نظر را اصلاح کند.
 • استفاده از لیزر: تکنسین یک لیزر تخصصی را در فواصل کوتاه بر روی پوست اعمال می‌کند و فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد و در عین حال پوست اطراف را بدون آسیب می‌گذارد. مدت زمان درمان ممکن است بسته به اندازه ناحیه تحت درمان متفاوت باشد، اما معمولاً بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.
 • مراقبت‌های پس از درمان: پس از درمان، بیماران ممکن است کمی قرمزی یا تورم در ناحیه تحت درمان را تجربه کنند، اما این معمولاً در عرض چند ساعت برطرف می‌شود. تکنسین ممکن است از ژل یا کرم خنک‌کننده برای کاهش ناراحتی و التهاب استفاده کند.
 • درمان‌های بعدی: بسته به رشد موی بیمار، ممکن است چندین جلسه برای دستیابی به نتایج دلخواه مورد نیاز باشد. این جلسات معمولاً چند هفته از هم فاصله دارند تا زمان برای رشد مجدد مو‌ها فراهم شود.

لیزر مو‌های زائد بیکینی چگونه است؟

لیزر مو‌های زائد بیکینی چند جلسه است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر مو‌های زائد بیکینی بسته به عوامل فردی مانند ضخامت مو، نوع پوست و نتایج مورد نظر متفاوت است. به طور کلی، توصیه می‌شود یک سری از حداقل شش تا هشت درمان با فاصله چند هفته از یکدیگر برای دستیابی به نتایج مطلوب انجام شود. این به این دلیل است که مو‌ها در چرخه رشد می‌کنند و لیزر فقط می‌تواند مو‌هایی را هدف قرار دهد که در زمان درمان به طور فعال در حال رشد هستند. جلسات متعدد برای اطمینان از درمان تمام فولیکول‌های مو در مرحله رشد فعال ضروری است.

توجه به این نکته مهم است که برخی از افراد ممکن است بر اساس عوامل فردی خود به جلسات بیشتر یا کمتری نیاز داشته باشند. تکنسین یا پزشک شما می‌تواند توصیه شخصی‌تری را بر اساس نیاز‌های فردی شما ارائه دهد. با درمان‌های مداوم، لیزر مو‌های زائد بیکینی می‌تواند راه حلی طولانی مدت برای مو‌های ناخواسته ارائه دهد.

لیزر مو‌های زائد بیکینی آقایان

لیزر مو‌های زائد بیکینی معمولاً با آراستگی زنان مرتبط است، اما برای مردانی که می‌خواهند مو‌های ناحیه تناسلی خود را از بین ببرند نیز می‌تواند مفید باشد. مردان ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ترجیحات زیبایی شناختی، عملکرد ورزشی، یا برای رسیدگی به مسائلی مانند مو‌های رشد کرده یا فولیکولیت، این درمان را انتخاب کنند. فرآیند حذف مو‌های زائد با لیزر بیکینی برای مردان شبیه به زنان است و لیزر فولیکول‌های مو در ناحیه شرمگاهی را هدف قرار می‌دهد. با این حال، به دلیل تفاوت در ضخامت مو و حساسیت پوست، ممکن است مردان برای دستیابی به نتایج مطلوب به جلسات بیشتری نسبت به زنان نیاز داشته باشند.

علاوه بر این، مهم است که پزشکی را انتخاب کنید که تجربه درمان مراجعان مرد را داشته باشد و بتواند تنظیمات درمان را برای سازگاری با تفاوت‌های ضخامت مو و حساسیت پوست تنظیم کند. در حالی که لیزر مو‌های زائد بیکینی ممکن است به طور معمول با آراستگی مردان مرتبط نباشد، می‌تواند گزینه مفیدی برای کسانی باشد که به دنبال دستیابی به ناحیه تناسلی صاف و بدون مو هستند.

لیزر مو‌های زائد بیکینی آقایان

مراقبت‌های قبل از لیزر بیکینی

قبل از انجام لیزر مو‌های زائد بیکینی، چندین مرحله وجود دارد که بیماران باید برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن انجام دهند. این مراحل معمولاً عبارتند از:

 1. اصلاح: در روز درمان، ممکن است به بیماران دستور داده شود که ناحیه مورد نظر را اصلاح کنند. این تضمین می‌کند که لیزر می‌تواند به طور مؤثرتری به فولیکول‌های مو نفوذ کند و خطر تحریک پوست را کاهش می‌دهد.
 2. اجتناب از برخی محصولات: بیماران باید از استفاده از محصولاتی که ممکن است باعث تحریک پوست شوند مانند عطر، لوسیون یا دئودورانت در روز درمان خودداری کنند.
 3. رسیدن زودهنگام: بیماران باید زودتر برای قرار ملاقات خود حاضر شوند تا برای هر گونه مدارک لازم وقت بگذارند و در مورد هرگونه سؤال یا نگرانی با تکنسین صحبت کنند.

با پیروی از این مراحل، بیماران می‌توانند به اطمینان از درمان موفق لیزر مو‌های زائد بیکینی با حداقل ناراحتی و عوارض جانبی کمک کنند. برای اطمینان از بهترین نتایج و به حداقل رساندن خطر عوارض، باید از یک متخصص آموزش دیده به دنبال درمان باشید.

تصویر ناحیه شرمگاهی بعد از لیزر مو‌های زائد بیکینی

مراقبت‌های بعد از لیزر بیکینی

پس از انجام لیزر مو‌های زائد بیکینی، بیماران باید اقدامات خاصی را برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن و به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی انجام دهند. مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی معمولاً عبارتند از:

 • استفاده از ژل یا کرم خنک‌کننده: تکنسین ممکن است یک ژل یا کرم خنک‌کننده را روی ناحیه تحت درمان قرار دهد تا ناراحتی و التهاب را کاهش دهد.
 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید: بیماران باید حداقل تا دو هفته پس از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و تخت‌های برنزه اجتناب کنند. آن‌ها همچنین باید لباس محافظ بپوشند و در بیرون از منزل از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنند.
 • اجتناب از برخی محصولات: بیماران باید حداقل تا ۲۴ ساعت پس از درمان از استفاده از محصولاتی که ممکن است باعث تحریک پوست شوند مانند عطر، لوسیون یا دئودورانت در ناحیه تحت درمان خودداری کنند.
 • اجتناب از برخی فعالیت‌ها: بیماران باید حداقل تا ۲۴ ساعت پس از درمان از جکوزی، سونا و ورزش‌های شدید اجتناب کنند، زیرا این فعالیت‌ها می‌توانند جریان خون را در ناحیه تحت درمان افزایش داده و باعث تحریک شوند.
 • اجتناب از روش‌های حذف مو: بیماران باید حداقل تا چهار هفته پس از درمان از اپیلاسیون، کندن یا الکترولیز خودداری کنند، زیرا این روش‌ها می‌توانند فولیکول‌های مو را مختل کرده و لیزر را کم‌اثر کنند.
 • پیگیری جلسات لیزر اضافی: بسته به رشد موی بیمار، ممکن است چندین جلسه برای دستیابی به نتایج مطلوب مورد نیاز باشد. این جلسات معمولاً چند هفته از هم فاصله دارند تا زمان برای رشد مجدد مو‌ها فراهم شود.

با پیروی از این مراحل، بیماران می‌توانند به اطمینان از درمان موفق لیزر مو‌های زائد بیکینی با حداقل ناراحتی و عوارض جانبی کمک کنند. برای اطمینان از بهترین نتایج و به حداقل رساندن خطر عوارض، باید از یک متخصص آموزش دیده به دنبال درمان باشید.

نحوه لیزر مو‌های زائد بیکینی

نحوه لیزر مو‌های زائد بیکینی بسیار سده است و این فرآیند معمولاً شامل چندین مرحله است که عبارتند از:

 1. درمان: در طول درمان، تکنسین از لیزر تخصصی برای هدف قرار دادن فولیکول‌های مو در ناحیه بیکینی استفاده می‌کند. لیزر یک پرتوی متمرکز از نور ساطع می‌کند که فولیکول‌های مو را گرم کرده و از بین می‌برد و از رشد مجدد جلوگیری می‌کند. مدت زمان درمان بسته به اندازه ناحیه درمان متفاوت است، اما معمولاً حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.
 2. مراقبت‌های بعدی: پس از درمان، ممکن است مقداری قرمزی یا تورم را در ناحیه بدن تجربه کنید منطقه درمان تکنسین شما دستورالعمل‌های مراقبت پس از آن را به شما ارائه می‌دهد که ممکن است شامل اجتناب از برخی فعالیت‌ها و محصولات مراقبت از پوست برای مدتی باشد.
 3. جلسات بعدی: برای دستیابی به نتایج مطلوب، معمولاً چندین جلسه با فاصله چند هفته از هم مورد نیاز است. تکنسین شما قرار ملاقات‌های بعدی را برای نظارت بر پیشرفت شما و تنظیم درمان در صورت نیاز برنامه‌ریزی می‌کند.

به طور کلی، روند درمان لیزر مو‌های زائد بیکینی شامل آماده‌سازی دقیق، استفاده از فناوری تخصصی و مراقبت‌های بعدی مداوم برای اطمینان از نتایج مطلوب است.

نتیجه لیزر مو‌های زائد بیکینی

نتیجه لیزر مو‌های زائد بیکینی بسته به عوامل فردی مانند نوع پوست، ضخامت مو و تعداد درمان‌های دریافتی می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی، لیزر مو‌های زائد بیکینی می‌تواند راه حلی طولانی مدت برای مو‌های ناخواسته در ناحیه بیکینی ارائه دهد. لیزر فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد و از رشد مجدد جلوگیری می‌کند و پوست را صاف و بدون مو می‌کند. بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که لیزر مو‌ زائد بیکینی در مقایسه با روش‌های سنتی حذف مو‌های زائد مانند اپیلاسیون یا اصلاح، باعث تحریک کمتر و مو‌های زیر پوستی می‌شود. در حالی که برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی موقتی مانند قرمزی یا تورم را تجربه کنند، این عوارض معمولاً در عرض چند ساعت تا چند روز فروکش می‌کنند. با درمان‌های مداوم، لیزر مو‌های زائد بیکینی می‌تواند کاهش قابل توجهی در رشد مو ایجاد کند و در نتیجه ناحیه بیکینی صاف‌تر و راحت‌تر ایجاد کند. مهم است که یک تکنسین یا پزشک دارای مجوز و با تجربه را انتخاب کنید و دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی را به دقت دنبال کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

نتیجه لیزر مو‌های زائد بیکینی

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد بیکینی

انواع مختلفی از لیزر وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای حذف مو‌های زائد با لیزر بیکینی قبل و بعد از روش‌های دیگر رفع موی زائد استفاده کرد، اما بهترین دستگاه به نوع پوست، رنگ مو و عوامل دیگر بستگی دارد. برخی از رایج‌ترین انواع لیزر‌های مورد استفاده برای لیزر مو‌های زائد بیکینی عبارتند از: لیزر دایود، لیزر الکساندرایت و لیزر Nd: YAG.

لیزر دایود معمولاً بهترین گزینه برای بیمارانی با پوست روشن تا متوسط و مو‌های تیره است. آن‌ها طول موج بیشتری از نور ساطع می‌کنند که توسط ملانین موجود در فولیکول‌های مو جذب می‌شود، که بدون آسیب رساندن به پوست اطراف، فولیکول‌ها را گرم و از بین می‌برد.

لیزر الکساندرایت برای بیمارانی با رنگ پوست روشن تا زیتونی و مو‌های متوسط تا درشت مناسب است. آن‌ها طول موج کوتاه‌تری از نور ساطع می‌کنند که توسط ملانین موجود در فولیکول‌های مو جذب می‌شود، که بدون آسیب رساندن به پوست اطراف، فولیکول‌ها را گرم و از بین می‌برد.

لیزر Nd: YAG بهترین گزینه برای بیمارانی است که پوست تیره و مو‌های تیره دارند. آن‌ها طول موج بیشتری از نور ساطع می‌کنند که می‌تواند بدون اینکه توسط ملانین موجود در پوست جذب شود، به عمق پوست نفوذ کند و خطر آسیب پوست را کاهش دهد.

در نهایت، بهترین دستگاه لیزر برای لیزر مو‌های زائد بیکینی به نیاز‌های منحصر به فرد بیمار و نوع پوست بستگی دارد. یک تکنسین یا پزشک آموزش دیده می‌تواند بهترین دستگاه را برای هر بیمار در طول مشاوره توصیه کند.

آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی می شود؟

لیزر بیکینی یک روش حذف موهای زائد در منطقه تناسلی است. در پاسخ به اینکه آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی می شود باید گفت استفاده از لیزر بیکینی به طور معمول نباید به زگیل تناسلی منجر شود. اما برخی از افراد ممکن است پس از استفاده از لیزر بیکینی، تحریک و یا احساس خارش در منطقه تناسلی را تجربه کنند. این مسائل ممکن است به عوامل دیگری مانند حساسیت پوست، التهاب یا تغییرات هورمونی مرتبط باشند و نه به طور مستقیم به لیزر بیکینی.

در هر صورت، مهم است که قبل از استفاده از هر روش حذف مویی، از جمله لیزر بیکینی، بهتر است با یک پزشک متخصص یا تکنسین مجرب مشورت کنید. آنها می توانند به شما راهنمایی کنند و توصیه های لازم را برای حفظ سلامتی و راحتی در منطقه تناسلیتان ارائه دهند.
کلینیک زیبایی ترنم در اینجاست که تمام نکات لازم برای لیزر بیکینی را به شما بگوید.

برای رفع خجالت از لیزر بیکینی چکار کنم؟

بسیاری از خانم‌ها، هنگام مراجعه به کیلینک‌های لیزر بیکینی عنوان می‌کنند که انجام عمل لیزر بکینی برایشان دشوار است و از این کار خجالت می‌کشند. باید عرض کنیم که در وهله اول داشتن احساس شرم، برای خانم‌ها در جلسات اول، یک امر کاملا  طبیعی است. این حس شرم از حجب و حیای ذاتی ناشی می‌شود، زیرا انسان‌ها به طورطبیعی تمایلی به نشان دادن اندام‌های خصوصی خود به دیگران ندارد، مگر در موارد بسیار ضروری. اما باید در نظر داشته باشید این حس در اغلب افراد فقط در جلسه اول لیزر بیکینی وجود خواهد داشت و در جلسات به مرور از بین خواهد رفت.

بسیاری از افراد به دلیل تیرگی ناحیه بیکینی یا پر مو بودن این ناحیه، از انجام لیزر بیکینی خجالت می‌کشند. اما لازم است بدانند که بدن انسان‌ها، با هم متفاوت است و روزانه صدها نفر با شرایط کاملا مشابه به آن‌ها به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند. در واقع برای پرسنل درمانی، رنگ، اندازه مو و سایر خصوصیات اندام تناسلی مراجعین اصلا اهمیتی ندارد و به آن توجه ندارند.

برای رفع خجالت از لیزر بیکینی، شما باید این را در نظر بگیرید که برای معاینه یا درمان یک عارضه یا بیماری زنانه به متخصص زنان مراجعه کرده‌اید. البته که در این حالت، خوشبختانه دلیل مراجعه بیماری نیست و برای انجام یک امر بهداشتی و زیبایی این کار را انجام می دهید. علاوه بر این تکنسین‌های لیزر، به دلیل مراجعه زیاد بانوان، شکل بیکینی برایشان کاملا طبیعی و عادی است و توجه خاصی به اندام بیکینی مراجعان ندارند.

قیمت هر جلسه لیزر بیکینی چقدر است؟

قیمت هر جلسه لیزر بیکینی ممکن است به واسطه عوامل مختلف متغیر باشد. در زیر عواملی که ممکن است بر قیمت تاثیرگذار باشند را بررسی خواهیم کرد:

 • منطقه درمان: قیمت لیزر بیکینی می تواند بسته به محل جغرافیایی و مرکز درمانی متفاوت باشد. در مناطقی با هزینه های عملکردی بالا، قیمت لیزر بیکینی ممکن است بیشتر باشد.
 • تکنولوژی لیزر: نوع دستگاه لیزری که برای جلسه استفاده می شود نیز می تواند تاثیری در قیمت داشته باشد. دستگاه های لیزر پیشرفته تر و با کارایی بیشتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.
 • تجربه و مهارت پزشک یا تکنسین: مهارت و تجربه فرد انجام دهنده لیزر بیکینی نیز می تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد. افرادی که تخصص و تجربه بیشتری در این زمینه دارند، معمولاً هزینه بیشتری دریافت می کنند.
 • تعداد جلسات مورد نیاز: قیمت لیزر بیکینی ممکن است بر اساس تعداد جلساتی که لازم است برای دستیابی به نتیجه مطلوب انجام شود، متفاوت باشد. برای برخی افراد، تعداد جلسات بیشتری ممکن است لازم باشد که به همین دلیل قیمت بالاتری نیاز داشته باشد.
 • دشواری روش درمان: در برخی از مراکز درمانی، روش های نوین و پیشرفته تری برای لیزر بیکینی وجود دارد که ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال، لیزر دیودی یا لیزر Nd:YAG ممکن است هزینه بیشتری نسبت به لیزر IPL (نور شدید پالسی) داشته باشند.

مهم است که به یک مرکز معتبر و با تجربه مراجعه کنید و قبل از شروع درمان، قیمت را با آنها مشاوره کنید. همچنین، در نظر داشته باشید که لیزر بیکینی معمولاً به عنوان یک سری جلسات پیشنهاد می شود و ممکن است برای دستیابی به نتایج دائمی نیاز به تکرار جلسات داشته باشید.

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی به چه مواردی بستگی دارد

قبلا معیار تعیین هزینه لیزر موهای زائد بیکینی، تعداد شات‌هایی دستگاه لیزر بود. اما در حال حاضر این روش منسوخ شده و قیمت نهایی را براساس جنسیت افراد و ناحیه ای که لیزر می‌شود، تعیین می‌کنند. بنابراین هزینه لیزر قسمت‌های مختلف بدن آقایان در مقایسه با خانم‌ها متفاوت است. به صورت کلی عواملی که برای تعیین هزینه نهایی لیزر مورد توجه قرار می‌گیرند، عبارتند از:

نوع دستگاه لیزر

تخصص و معارت تکنیسین لیزر

مواد قابل استفاده

ناحیه تحت لیزر

باید در نظر داشت که بیشترین تاثیر را را همان نوع دستگاه و مهارت تکنسین دارد و در واقع تعیین‌کننده قیمت پایه همین دو مورد است.

ذستگاه لیزر

علت سفید شد موی بیکینی بعد از لیزر چیست؟

سفید شد موی بیکینی بعد از لیزر ممکن است به دو عامل مرتبط با عملکرد لیزر مربوط باشد:
1. ضعف یا تخریب ریشه مو: لیزر بیکینی با استفاده از تکنولوژی لیزر به ریشه موها انرژی می دهد و آنها را تخریب می کند. اگر ریشه مو به طور کامل تخریب شود، موها دیگر نمی توانند پیگمنت موجود در آنها را تولید کنند که باعث سفید شدن موها می شود.
2. تغییر فیزیولوژی موها: برخی از موها ممکن است به دلیل تحریک حرارتی یا تغییرات در ساختار مو، پس از لیزر سفید شوند. این ممکن است به دلیل تخریب مواد پیگمنتی در داخل مو یا تغییرات در فیبر مو باشد.
مهم است بدانید که سفید شدن موهای بیکینی پس از لیزر همیشه رخ نمی دهد و به صورت عمومی موهایی که قبلاً سفید شده اند تحت تأثیر لیزر قرار می گیرند. همچنین، سفید شدن موها ممکن است به میزان و شدت متفاوتی در افراد مختلف رخ دهد و نیاز به ارزیابی دقیق توسط پزشک یا تکنسین متخصص دارد.

خطرات لیزر موی زائد بیکینی

استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد در منطقه بیکینی معمولاً ایمن است، اما ممکن است برخی خطرات و عوارض کوچک رخ دهد. در زیر برخی از خطرات لیزر موی زائد بیکینی را بررسی می کنیم:
التهاب و قرمزی پوست: پس از جلسات لیزر، ممکن است پوست در منطقه بیکینی شما قرمز، حساس یا التهاب داشته باشد. این عارضه معمولاً در عرض چند روز بهبود می یابد و می توان با استفاده از کرم های ضد التهاب و مرطوب کننده پوست این عوارض را کاهش داد.
خارش و تحریک: بعضی افراد پس از لیزر بیکینی می توانند احساس خارش، تحریک یا سوزش در منطقه تناسلی داشته باشند. این مسئله ممکن است به دلیل حساسیت پوستی، التهاب یا راکد شدن موهای ریز در تاریخچه قبلی باشد. در صورت بروز این عوارض، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید.
تغییر رنگ پوست: در برخی موارد، ممکن است لیزر بیکینی باعث تغییر رنگ پوست در منطقه تناسلی شود. این مسئله معمولاً موقت است و در عرض مدت زمان کوتاهی برطرف می شود. با این حال، در صورتی که تغییر رنگ پوست به طور مداوم پابرجا باشد یا نگران کننده باشد، بهتر است به پزشک معالج مراجعه کنید.
خطر سوختگی: در صورت استفاده نادرست یا عدم رعایت دستورالعمل های ایمنی مربوط به لیزر بیکینی، ممکن است خطر سوختگی پوست وجود داشته باشد. برای جلوگیری از سوختگی، مهم است که از یک متخصص مجرب و مجاز استفاده کنید و دستورالعمل های پس از لیزر را به درستی دنبال کنید.

مهم است که قبل از استفاده از لیزر بیکینی، با پزشک یا تکنسین مجرب مشورت کنید و همهٔ سوابق پزشکی و وضعیت پوستی خود را با او به اشتراک بگذارید. آنها می توانند شما را دربارهٔ روش مناسب، احتیاط های لازم و مدت زمان بهبودی پس از جلسات لیزر را راهنمایی کنند همچنین، لازم به ذکر است که لیزر موی زائد بیکینی در برخی از موارد منجر به عوارض جدی تر می شود. به عنوان مثال:
سوختگی شدید: در صورت استفاده نادرست از لیزر، ممکن است پوست شما سوختگی شدیدی ببیند که ممکن است به خسارت دائمی و اثرات ناخوشایند بر روی پوست منطقه بیکینی منجر شود.
تغییرات پیگمنتاسیون پوست: در برخی افراد، لیزر موی زائد ممکن است باعث تغییر رنگ پوست در منطقه تناسلی شود که ممکن است به طور مداوم باقی بماند.
عفونت: اگر از تجهیزات ضد عفونی نشده یا بهداشتی نادرست استفاده شود، عفونت محتمل است.
تشدید علائم پوستی پیشین: اگر پوست شما قبلاً مشکلاتی مانند اگزما، جوش، لکه های پوستی و غیره داشته باشد، لیزر ممکن است علائم را تشدید کند.
خطر تعرض به چشم: لیزرهای قوی مورد استفاده در جلسات لیزر موی زائد بیکینی می توانند خطر جدی برای چشم ها باشند. بنابراین، حتماً از عینک محافظ و دستگاه های حفاظتی مربوطه در هنگام انجام لیزر استفاده کنید.
بهتر است قبل از تصمیم گیری درباره انجام لیزر موی زائد بیکینی، با پزشک متخصص یا تکنسین مجرب مشورت کنید و راهنمایی ها و احتیاط های لازم را دریافت کنید.
در کلینیک زیبایی ترنم با مشاوره ی کامل از متخصص میتوانید بدون هیچ عوارضی لیزر موی زائد را انجام دهید.

تفاوت لیزر موی بیکینی و لیزر برزیلی

لیزر موی بیکینی و لیزر برزیلی هر دو روش حذف موهای زائد در منطقه بیکینی هستند، اما در برخی جوانب متفاوت هستند. در زیر مهم ترین تفاوت لیزر موی بیکینی و لیزر برزیلی را بررسی می کنیم:

تفاوت در روش کار:

 • – لیزر موی بیکینی: این روش از لیزر قدرتمند استفاده می کند تا به ریشه موها انرژی بدهد و آنها را تخریب کند. این لیزر معمولاً درمانی موثر برای حذف موهای زائد و برداشتن آنها است.
 • – لیزر برزیلی: این روش شامل استفاده از لیزر قدرتمندی است که به صورت یک خط روی پوست حرکت می کند و موهای زائد را به صورت دقیق حذف می کند. این روش معمولاً برای حذف موهای بیشتر و تمیزتر در منطقه بیکینی استفاده می شود.

نواحی مورد استفاده:

 • – لیزر موی بیکینی: این روش برای حذف موهای زائد در منطقه بیکینی استفاده می شود، اما موهای اطراف نیز می توانند تحت تأثیر قرار بگیرند.
 • – لیزر برزیلی: این روش هدفمندتر است و برای حذف موهای زائد در منطقه بیکینی تا حدی دقیقتر استفاده می شود. در این روش، موهای اطراف، مانند موهای بینی و موهای داخلی لبها نیز برداشته می شوند.

راحتی و زمان:

 • – لیزر موی بیکینی: این روش معمولاً نیاز به جلسات بیشتری دارد تا بتواند موهای زائد را به طور کامل حذف کند. همچنین، جلسات بین هر دو تا چهار هفته فاصله دارند.
 • – لیزر برزیلی: این روش معمولاً سریعتر است و می تواند موهای زائد را در چند جلسه کمتر حذف کند. همچنین، جلسات بین هر سه تا شش هفته فاصله دارند.

در نهایت، انتخاب بین لیزر موی بیکینی و لیزر برزیلی به میزان موهای زائد، ترجیحات شخصی، توان مالی و نتایج مورد انتظار شما بستگی دارد. قبل از تصمیم گیری، بهتر است با یک تکنسین مجرب یا پزشک متخصص مشورت کنم مراقب باشید که این توصیفات ممکن است بر اساس چندین معنای متفاوت این اصطلاحات در مکان ها و مطب های مختلف باشد.

اگر هنوز سوالی دارید که نتوانستید به جواب آن برسید، می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی ترنم، تماس بگیرید.

لیزر موی زائد بیکینی بهتر است یا اپیلاسیون ؟

انتخاب بین لیزر موی زائد بیکینی و اپیلاسیون بستگی به ترجیحات شخصی، نتایج مورد انتظار و عوامل دیگری دارد. در زیر، مزایا و معایب هر دو روش را بررسی می کنیم:

فواید لیزر موی زائد بیکینی

 1. دقت بالا: لیزر موی زائد بیکینی به طور هدفمند موهای زائد را حذف می کند و امکان حذف دقیق موهای ناخواسته را فراهم می کند.
 2. نتایج دائمی تر: با تعداد جلسات کافی و به درستی انجام شده، لیزر موی زائد بیکینی می تواند نتایج دائمی تری را در حذف موهای زائد ارائه دهد.
 3. راحتی: این روش بدون درد و صدمه است و عموماً باعث تحریک کمتر پوست می شود.

معایب لیزر موی زائد بیکینی

 • هزینه: لیزر موی زائد بیکینی معمولاً گزینه ای گران قیمت تر است.
 • نیاز به جلسات تکراری: برای حصول از نتیجه مطلوب، ممکن است نیاز به چندین جلسه لیزر با فواصل زمانی خاص باشد.
 • محدودیت های پوستی: برخی از افراد ممکن است به علت نوع پوست، رنگ مو و دیگر عوامل، نتایج مطلوب را از این روش به دست نیاورند.

فواید اپیلاسیون

 1. هزینه مقرون به صرفه: زدن کندن موها با وکس معمولاً گزینه ای اقتصادی تر است.
 2. سرعت: این روش به طور نسبتاً سریع موهای زائد را حذف می کند.
 3. قابل انجام در خانه: زدن کندن موها با وکس می تواند در خانه و با استفاده از محصولات وکسینگ مربوطه انجام شود.

معایب اپیلاسیون

 • درد و عدم راحتی: زدن کندن موها با وکس ممکن است درد و عدم راحتی را به همراه داشته باشد.
 • نتایج موقت: نتایج زدن کندن موها با وکس معمولاً موقت است و ممکن است موها در مدت زمان کوتاهی مجدداً رشد کنند.
 • ریسک التهاب و عوارض جانبی: زدن کندن موها با وکس ممکن است خطراتی مانند التهاب، قرمزی و ترکهای کوچک در پوست را به همراه داشته باشد.

با توجه به مزایا و معایب بیان شده، انتخاب بین لیزر موی زائد بیکینی و اپیلاسیون بستگی به ترجیحات شخصی شما دارد. اگر شما به دنبال نتایج دائمی تر و حذف دقیق تر موهای زائد هستید و هزینه برای شما مهم نیست، لیزر موی زائد بیکینی می تواند گزینه مناسبی باشد.

درد لیزر بیکینی چقدر است؟

زمانی که خط بیکینی را لیزر می کنید، لیزر موهای زائد نباید دردی داشته باشید. گاهی اوقات باید کمی احساس ناراحتی کنید، اما درد لیزر بیکینی نباید نگران کننده باشد. اینکه لیزر روی خط بیکینی چه احساسی دارد واقعاً به فردی که تحت درمان است بستگی دارد. ابتدا احساساتی که از فردی به فرد دیگر احساس می شود به دلیل تحمل درد متفاوت است. لیزر موهای زائد برای هدف قرار دادن فولیکول های مو با پرتوهای لیزری با حرارت بالا طراحی شده است. در حالی که ممکن است گرما را احساس نکنید، ممکن است احساس کنید پوست شما با یک نوار لاستیکی شکسته شده است. همچنین می توانید از تکنسین خود بخواهید که قبل از عمل از یک کرم بی حس کننده استفاده کند.

 لیزر موهای زائد بیکینی در دوران بارداری

بنابر توصیه بسیاری از پزشکان، لیزر موهای زائد بیکینی در دوران بارداری مجاز نیست. با وجود اینکه لیزر موهای زائد بیکینی، روش بی‌خطر و ایمنی برای از بین بردن موهای زائد بدن است، اما در دوران بارداری جایز نیست. تاکنون هیچ مطالعه‌ی علمی و طولانی مدت پزشکی در رابطه با تاثیر لیزر موهای زائد بر روی جنین انجام نشده‌است. به علاوه بی خطر بودن لیزر در دوران بارداری هم تاکنون توسط هیچ پزشک و تحقیقی رسمی اثبات نشده است. از آنجایی که لیزر مستقیما می‌تواند روی فولیکول‌های مو تاثیر بگذارد، بنابراین ممکن است بتواند به جنین آسب برساند.

سه ماهه اول بارداری مهمترین زمان رشد جنین در شکم مادر است. در این دوران، لیزر موهای زائد بیکینی، ریسک سقط جنین، نقایص مادرزادی و انواع مشکلات سلامتی جنین را به همراه دارد بنابراین انجام لیزر اکیدا ممنوع است.

سه ماهه دوم باداردی به نسبت دوران اول بارداری، ریسک کمتری دارد، اما کاملا بی‌خطر نیست. مهمترین خطرات لیزر موهای زائد بیکینی در سه ماهه دوم بارداری عبارتست است از: خطر سوختگی پوست، جای زخم، التهاب پوست و تغییر رنگدانه‌های پوست

سه ماهه سوم دوران بحرانی بارداری محسوب می‌شود. لیزر موهای زائد بیکنی در این دوران به علت خطرات زایمان زودرس و آسیب به سلامتی نوزاد اکیدا ممنوع می‌باشد.

پس بهتر است که خانم‌های باردار تا زمان تولد نوزاد خود صبر کنند و پس از زایمان، برای لیزر موهای زائد بیکینی اقدام کنند. پس از زایمان هم، توصیه می‌شود که به پزشک زنان مراجع کنید تا در مورد زمان انجام لیزر و فواصل انجام آن شما را راهنمایی کند. در دوران بارداری به علت به هم خوردن هورمون‌ها ممکن است موهای زائد به صورت نامتعارفی رشد کنند و در اندازه و ضخامت آن‌ها تغییرات ناخوشایندی به وجود بیاید، بنابراین پزشک زنان می‌تواند تا به حالت عادی برگشتن هورمون‌های شما در این مورد، به شما مشاوره بدهد. دقت داشته باشید بعضی از خانما در هنگام زایمان ممکن است دچار زخم اپزیوتومی یا سزارین بشوند، بنابراین انجام معاینات و بررسی‌های پزشکی تا زمانی که پوست به حالت عادی بر می‌گردد توصیه می‌شود.

لیزر در دوران بارداری

کدام کلینیک را برای لیزر موهای بیکینی در تهران انتخاب کنم

برای پاسخ به این سوال، باید ابتدا ویژگی‌ها و خصوصیات بهترین کلینیک لیزر موهای زائد بیکینی در تهران را بدانیم . این خصوصیات عبارتند از:

داشتن مجوزها و مدارک رسمی برای انجام فعالیت‌های زیبایی و لیزر مو

انجام تمامی خدمات و فعالیت‌های لیزر تحت نظر پزشکان متخصص

داشتن مهارت و سابقه لازم در امورانجام لیزر و استفاده از دستگاه‌ها

داشتن سابقه خوب و رضایت کامل مشتریان قبلی از خدمات ارائه شده توسط آن‌ها

در ادامه به معرفی چند کلینیک عالی برای لیزر موهای زائد در تهران می‌پردازیم، این کلینیک‌ها عبارتند از:

کلینیک تخصصی ترنم در غرب تهران

سوالات متداول در مورد لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر مو‌های زائد بیکینی یک درمان زیبایی است که با استفاده از فناوری لیزر مو‌های زائد ناحیه بیکینی را از بین می‌برد. این شامل هدایت یک پرتو لیزر به سمت فولیکول‌های مو است که به آن‌ها آسیب می‌رساند و توانایی آن‌ها را برای رشد مجدد مو مهار می‌کند.
وقتی لیزر مو‌های زائد بیکینی توسط یک متخصص آموزش دیده و دارای مجوز انجام شود، به طور کلی ایمن در نظر گرفته می‌شود. با این حال، خطر کمی برای عوارض جانبی مانند تحریک پوست، قرمزی یا تاول وجود دارد. انتخاب یک ارائه دهنده معتبر و پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت‌های قبل و بعد از درمان برای به حداقل رساندن خطرات احتمالی بسیار مهم است.
تعداد جلسات مورد نیاز برای نتایج مطلوب می‌تواند بسته به عواملی مانند ضخامت مو، نوع پوست و عوامل هورمونی متفاوت باشد. به طور معمول، یک سری از ۶ تا ۸ درمان با فاصله چند هفته از هم برای دستیابی به کاهش طولانی مدت مو توصیه می‌شود.
از آنجایی که لیزر ناحیه بیکینی و واژن بسیار حساس خواهد بود، بهتر است اجازه دهید مدتی بگذرد تا از عوارض احتمالی آن پیشگیری کنید.
خیر، لازم نیست نگران باشید. لیزر موهای زائد بیکینی نمی تواند باعث ناباروری شود. تنها ناحیه ای که تحت تأثیر لیزر قرار می گیرد سطح پوست، رنگدانه و فولیکول های مو است. لیزر نمی تواند بیشتر به اندام ها/یا تخمدان ها نفوذ کند.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

1 Comment

 1. سمیرا گفت:

  سلام من بکینیمو که لیزر میکنم تکنسین گاهی بدون قصد و اتفاقی نور لیزر رو داخل واژنم میتابونه و درد و سوزش شدیدی حس میکنم ایا خطرناکه اگه وارد واژنم بشه لطفا راهنمای کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *