درمان میگرن با بوتاکس

میگرن یکی از آزاردهنده ترین سردرد های مزمنی است که می‌تواند برای هر کسی پیش بیاید. مطمئناً همه شما با بوتاکس آشنایی دارید و می توانید از این روش برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک صورت استفاده می شود. حالا شاید برای شما جالب باشد که بدانید درمان میگرن با بوتاکس یکی از مطمئن ترین روش هایی است که پزشکان آن را تایید کرده اند. پس اگر شما هم به سردردهای میگرنی دچار هستید، می توانید از تزریق بوتاکس برای برطرف شدن آن استفاده کنید. 

 

بیمار آقا دراز کشیده و دکتر در حال تزریق بوتاکس برای رفع سر درد است - درمان میگرن با بوتاکس​

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان برداشت خال ، فرم زیر را پر کنید

نوبت دهی خدمات

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

قبل از این که درباره درمان میگرن با بوتاکس اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم، خوب است بدانید که میگرن چیست و به چه نوع سردردهایی میگرن گفته می شود. میگرن به نوعی از سردردهای مزمن گفته می شود که غالباً یک طرف سر را درگیر می کند و در نتیجه این امر، فرد مبتلا به میگرن دچار تهوع، استفراغ و بی اشتهایی می شود.

سردردهای میگرنی به این صورت هستند که بخشی از سر شما حالتی نبض دار می گیرد و این درد تا حدی است که باعث می شود از انجام کارهای معمولی روزمره خود دور بمانید. افرادی که در طول یک ماه بیشتر از 15 روز به سردرد های این چنینی دچار هستند، میگرن مزمن دارند. این افراد باید هرچه سریع تر به دنبال روشی برای درمان این بیماری آزاردهنده باشند تا بتوانند به انجام کارهای روزمره خود برسند. درمان میگرن با بوتاکس یکی از بهترین و موثرترین روش هایی است که می‌تواند کمک زیادی به برطرف کردن این مشکل به شما کمک کند.

انواع روش های درمان میگرن

درمان میگرن با بوتاکس در صورتی انجام می شود که میگرن شما مزمن باشد و با استفاده از روش های معمولی مانند رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی درمان نشود.

در حالی که در مراحل ابتدایی میگرن باشید، پزشک متخصص از شما می خواهد که با رعایت رژیم غذایی و تنظیم برنامه خواب خود، این درد را تا حد زیادی کاهش دهید.

برای مثال، پزشک از شما می خواهد که علاوه بر رعایت رژیم غذایی، به صورت روزانه و متمرکز ورزش های سبک انجام دهید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید کاهش وزن هم می تواند تاثیر زیادی بر درمان میگرن بگذارد. علاوه بر این، روش های دیگری مانند ترک سیگار و درمان مشکلات تیروئیدی نیز می توانند به درمان شما کمک زیادی کنند. در صورتی که با این روش ها بیماری شما درمان نشود، پزشک به درمان میگرن با بوتاکس روی می آورد.

انواع روش های درمان میگرن

روش درمان میگرن با بوتاکس

اگر روش های بالا و حتی روش های دارویی برای درمان میگرن شما کارساز نبودند، می توانید از بوتاکس استفاده کنید. پزشکان اتفاق نظر دارند که بوتاکس یکی از بهترین روش ها برای درمان میگرن به شمار می رود. البته توجه داشته باشید که درمان میگرن با بوتاکس باید حتما توسط پزشک متخصص و افراد مجرب انجام شود. اگر هنوز هم درباره درمان میگرن با بوتاکس مطمئن نیستید، باید به شما بگوییم که در تحقیقی که در این حوزه انجام شد، متوجه شدیم که بیشتر از 80 درصد از کسانی که به سردردها میگرنی دچار بودند، با این روش درمان شدند. 

به همین دلیل هم می توان اطمینان داشت که این روش یکی از مطمئن ترین شیوه ها برای درمان میگرن به شمار می رود.

تاریخچه درمان میگرن با بوتاکس

همان طور که همه می دانند، بوتاکس یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست صورت شناخته می شود. در سال های گذشته همزمان که پزشکان از این روش برای جوان سازی پوست صورت استفاده می کردند، به صورت تصادفی متوجه شدند که بوتاکس می تواند برای درمان سردرد نیز موثر باشد. زیرا کسانی که از این روش استفاده می کردند، گزارش دادند که بعد از بوتاکس، سردردهای مزمن آن ها نیز کاهش پیدا کرد. در نتیجه این امر، درمان میگرن با بوتاکس در سال 2012 توسط سازمان غذا و دارو تایید شد و آن را به عنوان یکی از جدیدترین روش های درمان میگرن به همه معرفی کردند. از سال 2012 تاکنون، خیلی از افراد که دچار سردردهای مزمن می شوند، از بوتاکس برای درمان آن استفاده می کنند.

درمان میگرن با بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟

توجه داشته باشید که بوتاکس فقط برای درمان سردردهای میگرنی اثرگذار است و تأثیر خاصی برای سردردهای معمولی ندارد. به همین دلیل هم اول از همه باید اطمینان حاصل کنید که میگرن دارید و بعد برای درمان میگرن با بوتاکس اقدام نمایید.

از این رو، درمان میگرن با بوتاکس برای کسانی مناسب است که معمولاً بیشتر از 15 روز در ماه به سردردهای مزمن دچار می شوند. این سردردهای نبض دار، در یک بخش از سر آن ها ادامه دار است و باعث می شود که زندگی آن ها مختل شود.

در نتیجه، کسانی برای استفاده از این روش مناسب هستند که درمان های معمولی مانند رژیم های غذایی و یا حتی با دارو برای آن ها اثرگذار نباشد.

در نتیجه این امر، می توان گفت که درمان میگرن با تزریق بوتاکس برای کسانی که کمتر از 14 روز دچار این سردردهای مزمن می شوند، مناسب نیست. اگر سردرد های غیر از میگرن مانند سردردهای تنشی دارید، احتمالا تزریق بوتاکس نمی تواند برای درمان آن اثرگذار باشد. علاوه بر این موارد، خانم های باردار و شیرده و کسانی که به بیماری های عصبی مبتلا هستند، کاندید مناسبی برای درمان میگرن با بوتاکس نیستند.

درمان میگرن با بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق بوتاکس چگونه به درمان میگرن کمک می کند؟

بعد از این که مطمئن شدید به میگرن مبتلا هستید و به پزشک متخصص مراجعه کردید، پزشک از تزریق بوتاکس برای درمان سردردهای مزمن به شما کمک می کند. حالا شاید برای شما سوال پیش بیاید که این روش چگونه می تواند به درمان میگرن کمک کند؟

برای پاسخ به شما باید بگوییم که تزریق بوتاکس باعث می شود که انتقال دهنده های عصبی که باعث انتقال احساس درد به مغز می شوند، مسدود شوند. در واقع می توان این گونه گفت که بوتاکس مثل سدی برای ارسال پیام های عصبی درد به مغز عمل می کند و دیگر احساس درد از سردردهای میگرنی به مغز ارسال نمی شود. زیرا این انتقال دهنده های عصبی قبل از رسیدن به عصب، متوقف شده اند.

در صورتی که می خواهید از درمان میگرن با تزریق بوتاکس استفاده کنید، بهتر است چند جلسه به پزشک مراجعه کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. پزشکان توصیه می کنند که تقریباً هر 3 ماه یک بار این روش را مجددا انجام دهید تا تعداد و شدت حملات میگیرن برای شما تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

البته بعد از یک جلسه تزریق بوتاکس برای درمان میگرن هم می توانید اثرات فوق العاده آن را احساس کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس میگرن

برای این که فرایند درمان میگرن با تزریق بوتاکس برای شما به بهترین شکل ممکن انجام شود و کاملا احساس درد های مزمن برای شما از بین برود، بهتر است به مراقبت های بعد از انجام این عمل توجه داشته باشید.

هرچند این مراقبت ها چندان زیاد نیستند که شما را از کارهای معمولی دور کنند، اما رعایت همین نکات کوچک می تواند تاثیر زیادی در درمان میگرن داشته باشد.

برای مثال، بهتر است در همان روزی که می خواهید برای درمان میگرن با تزریق بوتاکس اقدام کنید، به سرکار نروید و در منزل استراحت کنید. این احتمال وجود دارد که تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس، در نواحی تزریق کمی احساس درد یا تورم داشته باشید که جای نگرانی نیست و بعد از گذشت چند روز به راحتی از بین خواهد رفت.

در اینجا برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از درمان میگرن با تزریق بوتاکس را آورده ایم که رعایت آن ها می تواند تاثیر بسزایی در بهبودی شما داشته باشد.

 • جلوگیری از تعریق و انجام حرکات ورزشی سنگین به مدت 24 ساعت
 • عدم شستشوی صورت بعد از 24 ساعت
 • ماساژ ندادن صورت
 • قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید و دوری از گرما تا یک روز
 • عدم پاکسازی پوست در بخش های تزریق شده
 • در صورت نیاز و تجویز پزشک، مصرف داروها و مسکن های معمولی

عوارض درمان میگرن با بوتاکس

خیلی کم پیش می آید که درمان میگرن با بوتاکس عوارضی داشته باشد. زیرا این مسئله تا حد زیادی به تخصص پزشک و کلینیک انتخابی شما بستگی دارد. به همین دلیل باید پزشکان متخصص و کلینیک مجهزی برای انجام این عمل انتخاب کنید تا عوارض آن تا حد امکان کاهش پیدا کند.

با این حال، برخی از عوارض نادر درمان میگرن با بوتاکس که به ندرت برای برخی از متقاضیان پیش می آید، شامل مواردی مانند گردن درد و یا ضعف عضلانی می شوند. در این شرایط، بعد از تزریق بوتاکس احساس می کنید که نمی توانید سر را روی گردن خود نگه دارید.

از دیگر عوارض درمان میگرن با تزریق بوتاکس که در صورت مراجعه به کلینیک های غیر معتبر به وجود می آید، عبارتند از:

 • افتادگی پلک
 • ضعف عضلانی
 • بالا رفتن ابرو
 • ضعف در بینایی
 • مشکلات در بلع غذا

هزینه درمان میگرن با بوتاکس

هزینه درمان میگرن با بوتاکس به شرایط بیمار بستگی دارد و به همین دلیل هم از یک فرد با فرد دیگر متفاوت است. بسته به نوع درد بیمار، تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت انجام می شود و نمی توان گفت که هزینه آن برای همه افراد به یک اندازه است.

در صورتی که می خواهید درمان میگرن با بوتاکس را با قیمت کاملا منطقی و منصفانه ای انجام دهید، می توانید به کلینیک زیبایی ترنم مراجعه کنید. در این کلینیک، تجهیزات به روز دنیا برای درمان میگرن با تزریق بوتاکس وجود دارد که پزشکان متخصص و باتجربه می توانند به بهترین شکل ممکن، شما را برای همیشه از شر دردهای میگرنی خلاص می کند.

 

سوالات متداول درباره درمان میگرن با تزریق بوتاکس

ماندگاری درمان میگرن با تزریق بوتاکس چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری درمان میگرن با تزریق بوتاکس به شرایط بیمار بستگی دارد. اما به طور کلی، این روش تا از 6 ماه ماندگاری خواهد داشت و در این مدت زمان، تعداد و شدت حملات میگرن تا حد زیادی برای شما کاهش پیدا می کند.

هر جلسه تزریق بوتاکس برای درمان میگرن چقدر طول می کشد؟

هر جلسه از تزریق بوتاکس که برای درمان میگرن به پزشک مراجعه می کنید، بین 10 تا 15 دقیقه به طول می انجامد و بعد از آن می توانید به راحتی به سراغ کارهای دیگر بروید.

برای درمان میگرن، تزریق بوتاکس در کدام نواحی انجام می شود؟

مهم ترین نواحی برای درمان میگرن با تزریق بوتاکس، شامل بالای پل بینی، پیشانی، شقیقه، پشت سر و گردن می شوند.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای