تزریق بوتاکس پیشانی

چرا در سال ۲۰۲۴ میلادی آنقدر تقاضا برای تزریق بوتاکس پیشانی زیاد شده است؟ در حال حاضر، بروز چین و چروک های پیشانی یکی از شایع ترین شکایات در مورد پیری پوست است. خوشبختانه، درمان‌ هایی خوبی برای کاهش چین و چروک‌ های این ناحیه وجود دارند که کمک می‌ کنند پیشانی بیمار تا حد ممکن صاف و بدون چین و چروک شود. در بین تمامی این روش ها بوتاکس محبوب ترین گزینه درمانی است؛ به خصوص در بین روش های غیر تهاجمی. بوتاکس یکی از موثرترین راه‌ ها برای درمان چین و چروک های پیشانی است که با شل کردن ماهیچه‌ های این ناحیه و در نتیجه کاهش خطوط این کار را انجام می دهد.

عکس تزریق بوتاکس به پیشانی مرد

برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان تزریق بوتاکس پیشانی ، فرم زیر را پر کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟

استفاده از بوتاکس پیشانی یک درمان زیبایی تزریقی است که برای آرام و صاف کردن ظاهر چین و چروک های صورت مورد استفاده قرار می گیرد. از طریق ماده فعال موجود در بوتاکس، یعنی سم بوتولینوم نوع A، ماهیچه های صورت به طور موقت فلج می شوند. تزریق بوتاکس پیشانی، درمانی برای صاف کردن خطوط افقی و چین و چروک های عمودی بین چشم ها است. این تزریق ها باعث شل شدن ماهیچه هایی می گردند که باعث ایجاد این چین و چروک ها می شوند. به همین دلیل هم برخی از افراد ممکن است برای به حداقل رساندن خطوط اخم عمودی و چین و چروک های افقی پیشانی خود، به سراغ تزریق بوتاکس پیشانی بروند. تزریق بوتاکس پیشانی معمولاً برای عصب کشی شیمیایی برخی از ماهیچه های این ناحیه به منظور جوانسازی صورت و ضد پیری انجام می گیرد. ریتید های صورت یا چین و چروک های پیشانی، ناشی از انقباض مکرر عضله زیر پوستی صورت است که به مرور زمان باعث آتروفی درم پوشاننده و چین خوردگی پوست خواهد شد. با توجه به این موضوع، بوتاکس امکان درمان هدفمند ریتیدهای پویا، به ویژه در قسمت بالایی صورت یا همان پیشانی را فراهم می کند.

عکس تزریق بوتاکس به پیشانی منقبض و چروک خورده زن

اما شما بگویید، تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟ عوارض و مضرات بوتاکس پیشانی کدام است؟ آیا بوتاکس پیشانی باعث بالا رفتن ابرو می شود؟ با ما همراه باشید تا با یک دیگر به بررسی این موضوع بپردازیم.

روش تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی زمان زیادی احتیاج ندارد و فقط به بازه زمانی چندین دقیقه ای نیاز است. برای شروع کار از دارو بی حسی استفاده می شود تا افراد از سوزش یا درد در جایی که سوزن واردش می شود، در امان باشند؛ همچنین استفاده از بی حس کننده، این درد را کاهش می دهد. در مرحله بعدی تزریق با کمک سرنگی با سر سوزن ریز و به وسیله پزشک متخصص انجام خواهد شد.

عوارض و مضرات بوتاکس پیشانی

عوارض تزریق بوتاکس پیشانی ممکن است شامل کبودی خفیف (11 تا 25 درصد در بیماران)، پتوز ابرو یا پلک (با احتمال 0.59 درصد)، هیپوستزی موضعی، خشکی پوست، واکنش آلرژیک به اجزای سازنده، درد محل تزریق، سردرد و عدم تقارن می باشد. با بررسی نتایج حاصل از بوتاکس پیشانی بر روی 945 بیمار مشخص شده است که کبودی خفیف، شایع ترین عارضه جانبی در این روش بوده که تنها در 1.25٪ از بیماران رخ می دهد. نکته جالب اینجا است که عوارض جانبی این روش در اکثر بیماران (حدود 90.6٪ آن ها) مشاهده نشد. علاوه بر این، با توجه به تغییر عمق در طول مسیر ابرشیلی موجدار، تزریق بیش از حد سطحی به شکل داخلی می تواند منجر به تزریق غیر عمدی ماده بوتاکس به عضله فرونتالیس شود و به جای بالا رفتن باعث پتوز ابرو گردد. علاوه بر این، انتشار سم در بالابر palpebrae superioris می تواند منجر به پتوز پلک بشود.

حتی تزریق غیر عمدی به عمق پروسروس و ماهیچه فرونتالیس می تواند باعث افتادگی پوست بین ابرو ها شود. در نتیجه بهتر است که از تزریق سطحی در ناحیه گلابلار هنگام هدف قرار دادن پروسروس جلوگیری بشود. اگر تزریق بیش از حد داخلی و تحتانی انجام گردد، ممکن است که نتایج ناخواسته تزریق orbicularis oculi رخ بدهد. اگر تزریق بوتاکس در نزدیکی کانتوس یا پلک ها رخ دهد، ممکن است که باعث لاگوفتالموس یا اکتروپیون، استرابیسم یا دوبینی و بدتر شدن کاذب زایی پد چربی مداری بشود.

مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی

متخصصین مراقبت از پوست یا پزشکان پس از تزریق بوتاکس پیشانی، برای رسیدن به نتایج بهتر به بیماران خود دستورالعمل های دقیقی را ارائه می دهند تا مطمئن شوند که اثر کاملی از درمان خود را تجربه خواهند کرد. مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی به شرح زیر می باشند.

عکس قبل بوتاکس پیشانی در چپ و عکس بعد در راست

 1. از کمپرس یخ استفاده کنید.
  برخی از بیماران، پس از تزریق بوتاکس ممکن است تورم و ناراحتی شدیدی را در اطراف محل های تزریق تجربه کنند. این اشخاص می توانند با خیال راحت از کمپرس سرد روی نواحی تحت درمان استفاده کنند تا ناراحتی این ناحیه را از بین ببرند و تورم را به حداقل برسانند. با این حال، به کمپرس سرد فشار وارد نکنید؛ فقط کمپرس را به آرامی روی تورم قرار دهید. کبودی و تورم خفیف در نزدیکی محل‌ های تزریق معمولاً از عوارض جانبی تزریق بوتاکس است که در عرض 48 ساعت پس از درمان کاهش می‌ یابد. توجه داشته باشید که مصرف NSAID ها یا اعمال گرما در نواحی متورم تزریق نه تنها ناراحتی را بدتر می کند، بلکه می تواند باعث مهاجرت سم به سایر نواحی شود.
 2. صورت خود را ورزش دهید.
  حدود یک ساعت پس از تزریق بوتاکس، عضلات صورت خود را با اخم کردن، چروک کردن، لبخند زدن و بالا بردن ابروها به مدت 30 ثانیه تمرین بدهید. این تمرینات را چندین بار در طول روز تکرار کنید تا BOTOX بتواند به عضلات مورد نظر در پیشانی نفوذ کند. با این حال، توجه داشته باشید که برای به دست آوردن نتایج عالی از بوتاکس، لازم نیست صورت خود را حتما ورزش دهید. حرکت دادن عضلات صورت و انجام تمرینات ورزشی ممکن است به سادگی ظاهر چین و چروک و خطوط ریز را تا حدود 1 روز تسریع کند.
 3. قبل از بازگشت به باشگاه، چند روز صبر کنید.
  فعالیت شدید پس از تزریق بوتاکس پیشانی، ضربان قلب و جریان خون را افزایش می دهد. در حالی که پیاده روی آرام بعد از تزریق بوتاکس، خوب است. در نتیجه حداقل 24 ساعت از پیاده روی تند بپرهیزید. ورزش های سنگین ممکن است باعث مهاجرت ناخواسته بوتاکس به نواحی دیگر شود که می تواند اثربخشی بوتاکس را کاهش دهد و عوارض جانبی ناخواسته ای برای بیمار ایجاد کند. ورزش شدید پس از درمان نیز می تواند خطر تورم و کبودی در اطراف نواحی درمان را افزایش دهد.
 4. به مدت 4 ساعت از دراز کشیدن یا خم شدن به جلو بپرهیزید.
  دراز کشیدن یا خم شدن بیش از چند دقیقه پس از درمان با بوتاکس ممکن است محلول botox را از محل مورد نظرش پراکنده کند. اگر شما فردی هستید که به راحتی بدنتان کبود می‌ شود، نشستن عمودی نیز می‌ تواند با جلوگیری از افزایش جریان خون در صورت به کاهش کبودی کمک کند.

نقاط تزریق بوتاکس پیشانی

محل تزریق بوتاکس پیشانی، شامل نواحی زیر هستند. یک پزشک باید بداند که این نواحی در کجا قرار دارند و به هر یک چقدر بوتاکس تزریق کند تا بیمار به نتیجه دلخواه خودش برسد. مهم ترین نقاط تزریق بوتاکس پیشانی عبارتند از:

 • عضلات فرونتالیس
 • خطوط گلابلا
 • ابروها
 • هزینه تزریق بوتاکس پیشانی

عضلات فرانتالیس در پیشانی - تزریق بوتاکس پیشانی

به طور کلی، نمی توانیم یک قیمت ثابت برای تزریق بوتاکس به پیشانی در نظر بگیریم؛ چون عوامل مختلفی بر روی آن اثر می گذارند. مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بوتاکس پیشانی عبارتند از:

 • تعداد دوز تزریقی
 • برند و مارک بوتاکس
 • دستمزد پزشک
 • مرکز و کلینیک زیبایی

فواید و مزایای بوتاکس پیشانی

انجام بوتاکس اعتماد به نفس زیادی به بیماران می دهد. در اینجا یک مرور کلی از شش مزیت بوتاکس آورده شده است که نشان می دهد چرا استفاده از این روش ارزشمند است.

عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس پیشانی به زن جوان با موهای بلوند

 1. کاهش چین و چروک و خطوط پیشانی
  تزریق بوتاکس پیشانی یک درمان قدرتمند است که می تواند ظاهر چین و چروک و خطوط ریز این ناحیه را کاهش دهد و از ایجاد چین و چروک های جدید جلوگیری کند. بوتاکس این کار را با فلج کردن موقت عضلات پیشانی انجام می دهد و از انقباض آن ها جلوگیری می کند.
 2. زیبایی شناسی پیشرفته
  شاید جالب ترین مزیت بوتاکس افزایش زیبایی کلی صورت فرد می باشد. این درمان با نرم کردن چین و چروک ها و خطوط ریز، ظاهری جوان و غنی از زیبایی طبیعی برای فرد ایجاد می کند و باعث می شود چهره او شاداب و جوان تر به نظر برسد. مطالعات اخیر، اثربخشی تزریق بوتاکس در بهبود زیبایی ریز زبری، بافت پوست و اندازه منافذ بزرگ شده را ثابت می کند. بر اساس این تحقیق، 95 درصد از بیمارانی که کارآزمایی را تکمیل کردند، رضایت بسیار بالایی از نتایج این درمان داشتند.
 3. افزایش اعتماد به نفس
  هنگامی که علائم پیری ظاهر می شوند، بیماران احساس ناراحتی می کنند و نسبت به ظاهر خود اعتماد به نفس کمتری خواهند داشت؛ این موضوع کاملا طبیعی است چون که هیچ کس دوست ندارد بزرگتر از سن خود به نظر برسد. خوشبختانه، یکی از مزایای بوتاکس پیشانی این است که می تواند به سرعت نگرانی های مربوط به پیری شما را برطرف کند و عزت نفستان را یک درجه بالاتر ببرد. این روش با کمک به شما در دستیابی به پوست تازه و جذاب رویاهایتان، بهترین ظاهر و احساس را برایتان ایجاد می کند. بسیاری از افرادی که تحت تزریق بوتاکس قرار می‌ گیرند، با مشاهده کاهش چین و چروک و خطوط روی پیشانی خود، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند.
 4. روش غیر تهاجمی
  در مقایسه با روش‌ های زیبایی تهاجمی‌ تر مانند لیفت صورت، تزریق بوتاکس پیشانی روشی بسیار ساده‌ تر و با خطر کمتر است. متخصصان پوست از یک سوزن نازک برای تزریق مقادیر ریز سم بوتولینوم به پوست یا ماهیچه ها استفاده می کنند. در نتیجه بسیاری از بیماران در حین عمل احساس ناراحتی کمتری خواهند داشت؛ در نتیجه باید قبل از آن کمی بی حسی پوست استفاده کنند. در برخی از موارد، کبودی کوچک ممکن است رخ دهد که در عرض چند روز از بین می رود. همچنین شایان ذکر است که این روش فوق العاده سریع می باشد. انجام این عمل فقط چند دقیقه طول می کشد، به خصوص زمانی که با یک متخصص پوست حرفه ای کار کنید. از طرفی شما می توانید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس پیشانی بدون هیچ مشکلی به فعالیت عادی خود بازگردید.
 5. نتایج سریع
  نتایج حاصل از تزریق بوتاکس معمولاً بلافاصله پس از تزریق مشاهده می شوند. این باعث می شود برای افرادی که می خواهند ظاهر خود را به سرعت بهبود بخشند، گزینه ایده آلی باشد. معمولاً هرگونه عوارض جانبی بوتاکس مانند کبودی خفیف، تورم یا قرمزی بسته به شدت آن در عرض چند ساعت یا چند روز از بین می‌ روند. حتی چین و چروک ها و خطوط ریز بین یک تا سه روز بعد از درمان شروع به محو شدن می کنند.

سوالات متداول تزریق بوتاکس پیشانی

آیا بوتاکس پیشانی باعث بالا رفتن ابرو می شود؟

بله زمانی که متخصص بخواهد از تزریق بوتاکس پیشانی برای بالا رفتن ابرو ها استفاده کند، مواد botox را به اطراف ابرو ها و پیشانی تزریق می کند. در نتیجه بافت پوست در قسمت پیشانی شل می شود و ابرو ها به بالا کشیده خواهند شد.

آیا بوتاکس پیشانی باعث ریزش مو میشود؟

به طور کلی تزریق بوتاکس موجب افزایش یافتن جریان خون درون فولیکول های مو‌ می‌ شود؛ در نتیجه رشدشان را تحریک خواهد کرد. به همین خاطر بوتاکس پیشانی در تعداد دفعات بالا برای رفع خطوط باعث به وجود آمدن اختلال و ریزش مو‌ها خواهد شد.

مشاوره رایگان از کلینیک ترنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای